Smallville

Smallville (Smallville) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Horečka

Martha Kentová se snaží ukrýt ve sklepě plechovku s moukou, ve které je klíč aktivující kosmickou loď. Když odkryje část zeminy, narazí na radioaktivní plísňové spory. Její organismus je intoxikován a chvíli na to se zhroutí. V nemocnici si s ní nevědí rady a celou událost ohlásí Centru pro výzkum chorob. Jeho specialisté se chystají prohledat farmu, a tak musí Clark urychleně uklidit ze sklepa kosmickou loď.

Clark také vdechne radioaktivní spory a brzy se to na něm začne projevovat. Helen dokáže sice propíchnout oslabenému Clarkovi kůži jehlou a odebrat mu krev, Jonathan ji však raději předem upozorní, ať neposílá krev do laboratoře a provede rozbor sama. Helen stačí jediný pohled do mikroskopu, aby pochopila, že to není obyčejná krev. Díky Marthině hospitalizaci se Jonathan a Clark dovídají, že je těhotná. Martha, která byla neplodná, se domnívá, že otěhotněla díky záření, které vycházelo z lodi poté, co ji na krátkou dobu aktivoval novinář Nixon během hurikánu. Protože se její stav stále zhoršuje, rozhodne se Jonathan využít poslední šanci a aktivovat loď. Klíč, který objevili specialisté z Centra pro výzkum chorob ve sklepě Kentových, je však mezitím už v armádním skladu, takže ho nejprve musí s Clarkovou a Peteovou pomocí poněkud dobrodružným způsobem získat nazpět. Před nemocnicí potom aktivují loď a záblesk světla z ní přivede k životu Marthu, která zemřela, a uzdraví Clarka. Helen nevěří vlastním očím.

Helen dostává nabídku na univerzitní stáž, Lex si ji chce udržet ve Smallville. Chloe vyloží Clarkovi své city, zatímco spí oslaben nemocí, ten však ze spánku vyslovuje Lanino jméno, čímž zlomí Chloe srdce.
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358
Blue Being