Smallville

Smallville (Smallville) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Nachlazení

Clark tvrdě pracuje na vyčištění zkázy, kterou provedl Zod. Myslí si, že dostal svou první chřipku – kýchne. Nicméně brzy zjistí, že jde o jeho novou schopnost – ledový dech.

Lois získá práci v místním plátku Inquisitor a Lana se přestěhuje k Lexovi, který si myslí, že ho někdo sleduje. To se potvrdí, když ho unesou.

Do města přijíždí Lexův bývalý spolužák Oliver Queen.

U Kentů doma se Martha dívá na televizi, kde běží zprávy o Černém čtvrtku. Škody se prý budou odstraňovat celé roky. Pouze v Metropolis pokračují práce překvapivě rychle. Poté přijde domů Clark a Martha mu vyčítá, že se přetěžuje. Clark si jako obvykle myslí, že je to jeho vina, a že ji musí napravit. Nevypadá zdravě. Po rozhovoru odchází do stodoly, kde pracuje - zatlouká rukou hřebíky do dřeva. Najednou se zhluboka nadechne a kýchne obrovskou silou, že se dveře od stodoly vyrvou z pantů a odletí pryč.

Lois běží kolem pole a vedle ní přistanou vrata od stodoly...

Lana se k Lexovi stěhuje pouze s jedním kufrem. Lex ve zpětném zrcátku uvidí auto, a je z toho nervózní. Lanu proto vůbec nevnímá a ta si myslí, že vzal svou nabídku na bydlení zpět. Auto, které za nimi jelo, odbočí, a Lex opět s Lanou mluví.

U Kentů doma sedí Clark a v puse má teploměr. Martha si dělá starosti, protože nikdy dřív nebyl nemocný. Přichází Lois a vypráví jim o vratech. Potom si dělá legraci z Clarka, že je nemocný a chce mu připravit lék, kdy si musí člověk kýchnout. Clark rychle odmítá. Lois z oka uvidí, že ve stodole chybí vrata. Ptá se jich, kde jsou jejich vrata od stodoly. Clark dělá, že o ničem neví.

V sídle se baví Lex se soukromým detektivem a stěžuje si, že ho opět sledovali. Detektiv o autě již ví a ví také, kam jelo. Když detektiv odchází, do místnosti vchází Lana. Lex ji vysvětlí, kdo to byl, a že ho někdo sleduje. Podezřívá Lionela. Dává Laně číslo na detektiva. Říká ji, že kdyby se něco stalo, ať volá jemu a ne policii.

V Daily Planet přichází za Chloe Clark. Svěřuje se jí, že kýchnul. Chloe se pouze směje a nechápe, co je na tom divného. Až do doby, než ho uvidí kýchnout a rozházet spoustu papírů, na vlastní oči přímo v Daily Planet. Poté si z ní ještě vystřelí a předstírá kýchnutí.

V Luthorcorpu za Lionelem přijde Lex a podezírá ho, že ho sleduje. Lionel tvrdí, že kdyby ho nechal sledovat, nic by nevěděl. Lionel říká, že si musí vybavit vše, co se stalo, když byl posedlý Zodem. Lex má na ten den okno. Lionel mu nabízí pomoc, ale Lex ji odmítá. Lex nastupuje do výtahu, který se v půlce jízdy zastaví a do kabiny uniká omamný plyn. Lex končí v bezvědomí a do kabiny nastupuje muž s maskou.

Na farmě se Clark léčí různými způsoby, ale nic nezabírá. Martha mu přikazuje, že musí zůstat doma, dokud se nedoléčí. Clark namítá, že musí jít pomáhat. Přichází Lionel a říká, že Lexe unesli. Chce, aby ho Clark našel, ale Clark nechce. Lionel si myslí, že si Lex pamatuje něco nebo všechno z doby, kdy byl posedlý. Také si myslí, že když budou na Lexe tlačit, prozradí jim i Clarkovo tajemství.

Lex se probouzí na neznámém místě spoutaný na lůžku. Unesli ho lidé, kteří se chtějí dozvědět, odkud vzal nadlidské schopnosti - jak dokázal v Pentagonu chytat kulky bez škrábnutí. Viděli to přes jediný fungující satelit v Černý čtvrtek. Lex se dozvídá, že jeho detektiv Pontius je už mrtvý.

Lois na poli ukazuje Chloe dveře od stodoly. Chloe ji to vysvětluje jako „mikro vír“ a používá při tom spoustu odborných slov, aby to Lois nechala být. Ta se ale nenechá odradit.

Lexovým únoscům dochází trpělivost. Jeden z nich má dokonce zbraň a druhý protestuje. Mají zakázáno používat násilí. První chce vidět, jak se od něj odrážejí kulky. Střelí ho do ramene a ten ihned krvácí.

Lois přichází ke Chloe do Daily Planet a chce, aby uveřejnila její článek o vratech ze stodoly. Chloe ji říká, že si nemyslí, že její článek oproti článkům o Černém čtvrtku obstojí. Lois si myslí, že Chloe žárlí a jde do jiných novin.

Do sídla přichází Clark a najde tam Lanu. Od ní se dozví, že tam teď bydlí. Clark ji řekne o Lexově únosu. Lana se diví, proč ho chce najít zrovna Clark. Podezřívá ho, že ho hledá kvůli svým důvodům. Ptá se ho, jak věděl, že Lexe posedne Zod, ještě než se to stalo. Lana Clarka vyhodí s tím, že pokud chce najít Lexe, ať netvrdí, že to dělá pro něj. Za dveřmi Clark vyslechne Lanin hovor detektivovi. Poté, co Clark odejde, Lana zjistí, že v domě jsou kamery a pustí si rozhovor Lexe a Pontia. Dozví se, kam jelo auto, které je sledovalo.

V továrně, kde je uvězněný Lex, ho vyslíchá únosce se zbraní. Lex mu řekne pravdu o bytosti z jiné planety, že mu vzala tělo a dala mu schopnosti. Tvrdí, že je to pravda, a když odešla, vzala si schopnosti zpátky. Únosce mu nevěří. Lex předstírá, že se vzdal a prozradí mu, že za ty schopnosti může sérum v laboratoři v Luthorcorpu. Druhý únosce se tam vydává.

Lionel navštěvuje Lexova bývalého spolužáka Olivera Queena. Přátelsky si povídají, jenomže po chvíli Olivera obviňuje, že ho unesl on. Je to proto, že jediný fungující satelit na Černý čtvrtek patřil právě Queen Industries. Než Lionel odejde, stačí mu pohrozit krátkým pobytem v Metropolis.

V Daily Planet přijde Clark za Chloe. Poví ji o Laně a o Pontiovi. Chloe to jméno pozná. Je to nejlépe placený soukromý detektiv v Metropolis. Chloe přes počítač vyhledá adresu jeho kanceláře. Hádají se, protože Chloe chce jít s ním. Nakonec jdou stejně spolu.

Lana volá z auta Chloe. Chce, aby prověřila adresu továrny, kde drží Lexe. U auta se objeví únosce a míří na Lanu zbraní.

Clark a Chloe prohledávají detektivovu kancelář. Clark zrentgenuje celou místnost. Ve zdi uvidí tajné dveře. Chce rozbořit zeď, ale je vyčerpaný a nemá dost sil. Chloe má nápad, aby na tu zeď kýchnul. Clark se směje, že neumí kýchat na povel. Chloe říká, aby fouknul. Ten se silně nedechne a vydechne vzduch tak silně, až rozboří celou stěnu. Za ní se nachází tajná místnost. Tam najdou fotky továrny. Clark rychle zmizí, aby tam s ním nešla Chloe.

Do továrny se vrátil druhý únosce i se sérem a Lex vidí, že zajali i Lanu. Chtějí sérum vyzkoušet na Laně. Lex je přesvědčí, že sérum je upravené pouze pro něj. Když mu chtějí vstříknout sérum, Lex mu dá pořádnou hlavičku a Lana vezme zbraň druhému únosci. Míří na ně zbraní a odpoutává Lexe. Chvilku nedává pozor při odpoutávání a únosce ji vezme zbraň. Chce Lanu zastřelit, ale osvobozený Lex mu píchá sérum, které není skutečné. Zmatený únosce všude okolo střílí. A továrnu zapálí. Všude kolem Lany a Lexe vzniká požár. Nemůžou se dostat ven. Lex se Laně omlouvá. V tom všechen požár zhasne. Clark se schovává za bednami, aby nešel vidět.

Na farmě přichází Chloe za Clarkem a přináší mu draka (na pouštění do větru). Neopomene říct, že ani nemusí čekat na vítr. Přichází Lois se svým článkem na titulní stránce novin Inquisitor. Lois se svěřuje, že ji baví psaní. Chloe zve Lois k jezeru. Lois odmítá, kvůli špatnému počasí. Clark se podívá z okna, hodně se nadechne a rozfouká mraky. Když Lois vyjde ze stodoly, je překvapená, protože svítí slunce.

V sídle Lana Lexovi ukazuje záběry kamery z jejího pokoje. Lex ji vysvětluje, že jsou jen bezpečnostní. Lana dává Lexovi na výběr: Buď půjdou kamery, nebo ona. Lex souhlasí s odstraněním kamery v jejím pokoji, ale ostatní zůstanou.

V závěru za Oliverem Queenem, který střílí z luku, přichází jeden z únosců. Je jasné, že útok naplánoval Oliver. Dozvídá se, že Lex schopnosti už nemá, ale že ve skladu byl někdo jiný se schopnostmi. Dává únosci úkol, ať ho najde. Únosce odchází a Oliver někam namíří. Řekne: „Borneo.“ a vystřelí šíp, který se zabodne do zeměkoule nad Daily Planet přímo do ostrova Borneo.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358
lukascoolarik
magpie