plakát seriálu

Smallville

(Smallville)

Epizoda 2×11 – Návrat hrdiny (Visage)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Whitney se vrací do Smallville poté, co se ztratil během vojenské akce a byl dlouho nezvěstný. Trpí údajnou ztrátou paměti, takže ani neví, že se už s Lanou rozešel. Jeho chování je divné a Clark záhy odhalí, že je to Tina Greerová, která se dokáže proměnit do podoby libovolného člověka.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Má slabost pro Lanu a protože ji Lana jako Whitneye nechce, rozhodne se, že se bude vydávat za Clarka. Mezitím s pomocí meteoritu Clarka přemůže a hodí ho do sklepa - tam, kde Kentovi ukrývají raketu, ve které přiletěl Clark na zem jako batole. Clark má meteoritický kámen na krku a raketa, která nečinně odpočívá pod přehozem, najednou ožije a záhadným způsobem neutralizuje účinek zeleného kamene. Clark se utká v závěrečném souboji se svým dvojníkem, Tinou převlečenou do jeho podoby, a vítězí. Sotva se Lana vzpamatuje z jednoho šoku, přichází další - Whitney zahynul v boji. Lana si uvědomuje, že Clark je ten jediný, kdo po smrti rodičů a Whitneye a po odchodu tety Nell zůstal při ní.

Lex obviní svou novou přítelkyni Helen z toho, že se spojila s jeho otcem. Jde však o nešťastnou souhru náhod. Dívka se urazí a Lexe opouští. Ten si uvědomuje svou chybu a prosí ji o odpuštění. Nakonec se dají znovu dohromady.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Mad World (Gary Jules)

Závěrečné scény.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Clark: (Laně) Znáš ty lidi, co bydlí u vás? Mají hezkýho kocoura, občas se objeví. Zkoušel jsem s ním promluvit, ale s tebou to je lepší.
Hlavní postavy
Clark Kent
Whitney Fordman
Chloe Sullivan
Lana Lang
Martha Kent
Jonathan Kent
Pete Ross
Vedlejší postavy
Dr. Helen Bryceová
Tina Greer
Tina Greer
Tina Greer
Betty Fordman
Tina Greer
Tina Greer
poručík McNulty
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNávrat hrdiny
Původní názevVisage
Rok natočení2002
Premiéra14. ledna 2003
Česká premiéra19. srpna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody