plakát seriálu

Smash

(Smash)

Epizoda 1×15 – Bombshell
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Premiéra je zde. Všichni panikaří, Rebecca skončila, Karen to nezvládá, kostýmy nesedí a Julia s Tomem ještě nedopsali závěr. Karen se dozví pravdu o Devovi a Ivy. Ellis konečně dostane to, co si zaslouží. Probíhá první představení Bombshell. Karen hraje hlavní roli Marylin.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Episoda začíná ve zběsilém tempu. Zbývá patnáct minut do začátku premiéry a Julia s Tomem právě dopisují poslední scénu. Běží s papírem za produkční, která se má ujistit, že Marylin papír dostane. Střih.

Kamera nyní nahrazuje oči naší Marylin. Dívka směřuje k pódiu, všichni jí přejí hodně štěstí. Zatím nevíme, kdo roli získal...

O dvanáct hodin dříve...

Julia, Tom, Eileen a Derek mají bouřlivou diskuzi o tom, co budo bez Rebeccy dělat. Derek naštvaně odejde. Vše za dveřmi poslouchá celý štáb.

Ivy a Karen se navzájem přesvědčují, že roli dostane ta druhá. Ivy volá její máma, Karen si telefonuje s Devem.

Derek si prohlíží kostýmy připravené pro Marylin. V každém z nich vidí jindy Ivy a jindy Karen. Nakonec u něj ale zvítězí Karen. Přede všemi oznámí Karen, že bude Marylin.

Karen volá v poslední volné minutě Devovi. Ten je pro ni nadšený. Karen mu řekne, ať se přijde koukat. Ivy zaraženě sedí v hledišti. Ellis si sedne za ní a řekne jí, že Derekově rozhodnutí nemůže uvěřit.

Julia a Tom se snaží dopsat nový konec.

Ellis přijde rozzuřeně za Eileen a řekne jí, že Karen nemůže být Marylin. Eileen ho odpálkuje s tím, že Ellis nemá žádný hlas. Ellis vyjede po Eileen a přizná se k tomu, že jim Rebeccu odstranil z cesty přidáním arašídů do jejího koktejlů. Eileen ho konečně vyhodí. Ellis vyhrožuje, že to není naposled, co o něm slyší.

Michael si znovu promluví s Julií. Julia mu řekne, že neutíká před ním, ale sama před sebou. Michael jí řekne, že jeho žena ho opustila, protože mu o nich řekl. Frank uvidí jejich rozhovor. Julia za ním běží.

Venku Frank řekne Julii, že jí chce věřit, ale nejde to. Ta mu na oplátku řekne, že spolu mají taky spoustu krásných věcí.

Ivy kouká na to, jak Karen zkouší písničku a vzpomíná, jak ji zpívala ona. Po zkoušce přijde za Derekem a zeptá se ho, proč roli nedostala ona. Derek jí řekne, že prostě Karen vidí ve své hlavě, že má něco, co Ivy nemá.

Ivy dá v šatně Karen zásnubní prsten, který Derek zapomněl u Ivy v pokoji. Karen ho konfrontuje a Dev se jí přiznává. Aby toho nebylo málo, Eileen ji chce vyhodit. Ale Derek se nenechá přesvědčit, pokračuje s Karen v hlavní roli.

Jerry přijde za Eileen do divadla. Po kritice jejího přístupu ji řekne, že jí chce pomoct, ale Eileen odmítá. Jerry se nezapomene zmínit, že si koupil lístek na premiéru.

Karen nevydrží tlak a myšlenky na Deva a Ivy a uteče. Julia stresem zvrací. Derek vyjede na Deva, že má nechat Karen být, že teď je jeho.

Derek konečně najde Karen. Promluví si s ní a Karen se s ním vrací zpátky na jeviště. Tam už je nachystaná Ivy jako Marylin, ale Derek s Karen ji zpraží.. Ivy se vrací do sboru.

A jsme zpátky v úvodní scéně episody. Julia s Tomem běží se závěrečnou scénou, Karen přichází na pódium a muzikál začíná.

Na závěr Karen zazpívá sólo Don't Forget Me. Následuje bouřlivý potlesk.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Mr. & Mrs. Smith (Smash)

Zkouška před premiérou.

I Never Met A Wolf Who Didn't Love To Howl (Smash)

Zkouška před premiérou.

Don't Forget Me (Smash)

Premiéra a závěrečné číslo muzikálu.
Hlavní postavy
Karen Cartwright
Ivy Lynn
Julia Houston
Tom Levitt
Derek Wills
Eileen Rand
Dev Sundaram
Ellis Boyd
Vedlejší postavy
Michael Swift
Frank Houston
Leigh Conroy
Lyle West
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevBombshell
Původní názevBombshell
Rok natočení2012
Premiéra14. května 2012
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka42 minut
Autoři profilu epizody