plakát seriálu

Smash

(Smash)

Epizoda 1×14 – Previews
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dev se po minulé noci promluví v cizím pokoji. Julia přijede do Bostonu s Frankem a Leem. Koná se preview muzikálu, jehož výsledek vyvolá mezi tvůrci a producenty paniku. Rebecca musí do nemocnice. Michael se opět snaží Julii získat. Derek a Ivy si promluví o Rebecce.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Episoda začíná pár hodin poté, kde ta předchozí skončila. Dev se ráno probudí v hotelu vedle Ivy. Ta nestíhá přijít včas na zkoušku. Jessica jí volá, Ivy jí ale řekne, že si Derek ani nevšimne, že tam není.

Julia přijela do Bostonu spolu s Frankem a Leem. Před divadlem všichni narazí na Michaela a je chvíle trapného ticha.

Julia je naštvaná na Toma, že ji ohledně Michaela zradil. Tom se snaží prolomit ledy.

Derek s Rebeccou se ani moc netají se svým románkem. Derek to přizná Eileen a Rebecca řekne Karen, že vůbec netuší, kdo Ivy je a že s ní Derek chodí.

Ivy přijde do divadla a Karen se na ni snaží být milá kvůli celé situaci s Derekem. Ivy je na sebe ale naštvaná kvůli Devovi a Karen ji svým milým přístupem nepomáhá.

Divadlo se plní, přichází první preview.

Během show se Karen snaží dovolat Davovi, ten jí to ale nezvedá.

Preview muzikálu jde hladce, lidé po jednotlivých číslech tleskají. Pak ale přijde konec, kdy Marylin zemře, a obecenstvo je zmatené. Chvíli to vypadá, že skoro ani nebude žádný závěrečný potlesk. Nakonec začnou tleskat, ale vůbec ne nadšeně.

Julia, Tom, Eileen a Derek řeší, jak muzikálu přepsat konec, když přece Marylin opravdu umřela. Eileen diskuzi uzavře tím, že do pondělí chce mít před sebou napsaný nový konec.

Sam pozve Toma na neděli do kostela. Tom je Žid a vymlouvá se, nakonec ale souhlasí.

Ellis je na večeři s Eileen a Nickem. Opije se a říká, že problém muzikálu není jen konec, ale hlavně Rebecca, která nezvládá zpěv. Eileen ho pošle vyspat se. Nick mu jde zavolat taxi. Když se vrátí do restaurace, uvidí Eileen, jak zpívá u piana.

Karen a Dev se usmíří, i když jeho viditelně trápí svědomí. Karen je ale šťastná a řekne mu, že souhlasí s jeho nabídkou k sňatku.

Ivy si jde promluvit s Derekem. Ten jí řekne, že Rebecca potřebuje jeho pozornost a on jí ji dává. Řekne, že on i Ivy jsou profesionálové. Ivy zklamaně odchází.

Rebecca je na nervy z toho, že nikdo netleskal. Myslí si, že je to celé její chyba. Karen se ji snaží utěšit, Rebecca se ale začne dusit. Derek pak oznámí, že měla alergickou reakci a je v nemocnici.

Sobotní i nedělní preview se ruší.

Rebečin asistent nařkne Eileen, že někdo z muzikálu dal Rebecce arašídy schválně. Pokud by Rebecca nebyla po víkendu v pořádku, musela by její roli převzít jedna z náhradnic. Karen ani Ivy neví, která z nich by to byla.

Michael čeká na Julii v hale. Řekne jí, že přijel pro ni. Julia už je ale silnější, odstrčí ho, řekne mu, že má smůlu a odejde. Julia jde za Tomem a vyčte mu, že ji zradil. Julia obviní Toma, že kvůli němu možná nebude schopná zachránit svou rodinu. Ten jí ale odpoví, že si za to Julia může sama. Jejich hádka skončí tím, že Julia řekne, že vlastně nejsou tým. A odejde.

Vypadá to, že Ivy a Dev se najednou potkávají na každém rohu. Na ulici, v hospodě, v kostele, kam Sam všechny pozval.

Po kostele si Dev chce s Karen promluvit, ale zavolá jí Rebecca a Karen musí jít do nemocnice. Rebecca se jí přizná, že arašídy cítila v koktelju, ale stejně ho vypila. Řekne jí, že se bála, pořád se bojí a proto se rozhodla, že se do muzikálu nevrátí. Karen se jí to snaží vymluvit, ale Rebecca je rozhodnutá.

Teď jsme tedy zpátky na začátku. Kdo bude hrát Marylin?

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Mr. & Mrs. Smith (Smash)

Preview vystoupení.

Don't Say Yes Until I Finish Talking (Smash)

Preview vystoupení.

Smash (Smash)

Preview vystoupení.

Second Hand White Baby (Smash)

Preview vystoupení.

September Song (Anjelica Huston)

Eileen zpívá v restauraci u piána.

Stand (Katharine McPhee, Leslie Odom)

Sam s Karen přede všemi zpívají v kostele v doprovodu sboru.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(velký potlesk)
Derek: Dobře, dobře. Ticho. Víte, že nesnáším entuziazmus. (ještě větší potlesk) Moc vtipné.
Hlavní postavy
Karen Cartwright
Ivy Lynn
Julia Houston
Tom Levitt
Derek Wills
Eileen Rand
Dev Sundaram
Ellis Boyd
Vedlejší postavy
Randall Jones
Leo Houston
Michael Swift
Sam Strickland
Rebecca Duvall
Frank Houston
Darryl F. Zannuck
Ronald Strickland
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPreviews
Původní názevPreviews
Rok natočení2012
Premiéra7. května 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry5 720 000 diváků
Autoři profilu epizody