plakát seriálu

Smash

(Smash)

Epizoda 1×13 – Tech
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Poslední dva dny do premiéry. Cast a crew se přesouvají z New Yorku do Bostonu, probíhají poslední zkoušky. Derek zradí Ivy. Vztah Karen a Deva se začne bortit. Z muzikálu odejde představitel Joea, Derek proto rozhodne zavolat Michaelovi. Julia je striktně proti. Rebecca začíná být nervózní.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Celý cast a crew cestuje do Bostnu, kde za dva dny proběhne premiéra Bombshell. Začíná finální období příprav, generálky atd.

Derek stále řeší rozmístění kulis. Je nervózní z show a Ivy se ho snaží uklidnit. Derek jí řekne, že ji miluje.

Dev volá Karen. Chce za ní o víkendu přijet, ale Karen není nadšená, protože má spolubydlící. Nakonec mu musí narychlo zavěsit a Dev neví, co si o tom má myslet.

Tom chce přidat do muzikálu další písničku pro Karen a Ivy. Derek je na prášky, ale Tom mu řekne, že už je hotová - je to číslo z Heaven and Earth, které se na poslední chvíli do show nedostalo.

Ted, který hraje DiMaggia, získá roli v pilotu, a z muzikálu narychlo odchází. Derek se snaží nevybouchnout a rozhodne se zavolat Michaelovi. Je na Tomovi, aby to oznámil Julii.

Tom volá Julii, aby jí řekl o Michaelovi. Nakonec ale mlčí, protože zjistí, že u Julie doma se vše vrací k normálu. Frank je zpátky a jsou šťastní. Julia prosí Toma, jestli může zůstat ještě o chvilku dýl doma, a Tom jí říká, že ji v Bostonu zatím nepotřebují. Eileen se chystá do New Yorku. Řekne o Michaelovi Julii, až tam bude.

Rebecca s Karen jsou v maskérně. Rebecca se přizná, že je nervózní a řekne Karen, že ani největší hvězdy se nervozity nikdy nezbaví.

Rebecca vybuchne, když zjistí, že Ted opustil show. V zákulisí si s ní Derek promluví. Řekne jí, že má využít svých emocí k tomu, aby byla věrohodnou Marilyn. Ivy poslouchá za dveřmi.

Julia dostane panický záchvat, když jí Eileen řekne, že přivedou Michaela zpátky. Julia po ní řve, že si nenechá vzít rodinu kvůli divadlu a že Michael prostě zpátky do muzikálu nepůjde.

RJ navštíví Deva v bytě. Pijí víno a začnou se líbat. Dev se ale odtáhne a řekne RJ, že nemůže.

Julia řekne Frankovi o Michaelovi. Ani jeden z nich neví, co na to říct.

Derek je stále nervózní. V divadle zhasnou světla a on má další záchvat. Na pódium ale přijde Rebecca v kostýmu Marilyn a zazpívá mu Happy Birthday Mr. President.. dnes jsou totiž jeho narozeniny. V divadle je oslava, a Ivy žárlí na to, jak se Becca ochomýtá kolem Dereka.

Dev přijede do Bostnu překvapit Karen. Ta na něj nemá ale ani minutu, jen mu narychlo řekne číslo pokoje. Dev se ironicky zasměje.

Eileen trápí situace s Julií. Nick se ji snaží uklidnit a docela se mu to podaří.

Derek přijde za Rebeccou do šatny a začne ji balit. Nakonec se spolu vyspí. Ivy je uslyší přes dveře a se slzami v očích odchází.

Tom jde na večeři k Samově rodině a souhlasí se Samovým otcem, že kariéra tanečníka není to pravé, že stačí zranění a je konec. Sam je naštvaný. Tom se potom snaží se Samem promluvit. Sam mu řekne, že je to pouze jeho rozhodnutí a že nikdo mu do toho nemá co mluvit.

Dev jde s Karen na večeři a požádá jí o ruku. Ta ale na něco takového vůbec nemá myšlenky, vymlouvá se na generálku a odchází. Dev je naštvaný.

Na hotelu mají herci večírek. Proběhne sing-off mezi Ivy a Karen. Když ale má přijít Karen na řadu, přijde tam Dev. Když uvidí, že Karen od něj uteče na párty, běží pryč a Karen za ním. Brutálně se pohádají, Dev jí řekne o RJ a Karen v šoku odchází.

Frank a Leo přesvědčí Julii, aby jela do Bostonu. Oba pojedou s ní a "dohlédnou na ni".

Dev přijde do baru a začne flirtovat s Ivy.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Another Op'nin, Another Show (Kiss Me, Kate)

Úvod epizody, kde se divadlo v Bostonu připravuje na uvedení Bombshell.

I'm Going Down (Megan Hilty)

Ivy zpívá na hotelovém večírku o svém vztahu s Derekem.
Hlavní postavy
Karen Cartwright
Ivy Lynn
Julia Houston
Tom Levitt
Derek Wills
Eileen Rand
Dev Sundaram
Ellis Boyd
Vedlejší postavy
Leo Houston
Sam Strickland
Rebecca Duvall
Frank Houston
Vanessa Strickland
R.J. Quigley
Ronald Strickland
Randall Jones
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTech
Původní názevTech
Rok natočení2012
Premiéra30. dubna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry5 340 000 diváků
Autoři profilu epizody