plakát seriálu

Smash

(Smash)

Epizoda 1×04 – The Cost of Art
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

První workshop. Ivy se snaží dostat Karen pryč z muzikálu, ta si ale najde nové přátele, kteří ji vysvětlí, jak to ve workshopech chodí. Eileen začíná být nervózní z toho, že stále nemá žádné investory, kteří by muzikál finančně zajistili. Derek pořádá narozeninovou oslavu pro Lyla Westa, dětskou sitcomovou hvězdu. S Tomem ho před lety ještě jako malého kluka obsadili do svého muzikálu a proslavili ho.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Probíhá první workshop. Karen s ničím takovým dosud neměla zkušenosti, takže pořádně neví, co má dělat, tančí a zpívá naplno a zastiňuje tak hlavní Marilyn - Ivy. Poté, co ji producenti odstaví bokem i z taneční, i z pěvecké zkoušky, Karen naštvaně odejde z tělocvičny. Aby toho nebylo málo, všichni ostatní herci stojí na straně Ivy a s Karen se nikdo nebaví. Nakonec se jí ale přece jen ujme trojice přátel Ivy. Jdou s Karen nakoupit nové oblečení na zkoušky, radí jí, jak se má chovat a hlavně jak na zkouškách vystupovat, aby to nevypadalo, že se snaží překonat Ivy. Večer v baru Karen ukáže u Rumor Has It od Adele, co všechno se od nich naučila.
Ivy je naštvaná, že jí nikdo neřekl, že Karen byla také obsazena do muzikálu. Využije proto svůj vztah s Dereckem i Tomem a po obou dvou chce, aby se Karen zbavili.
Eileen začíná být zoufalá. Potřebuje 200 000 dolarů, aby se workshopy k Marilyn mohly konat, ale nemá žádné investory. Zkouší prodat obraz z kanceláře, ten je ale psaný na Jerryho jméno, takže ho od ní v galerii nemůžou koupit.
Derek pořádá narozeninovou párty pro mladou televizní hvězdu Lyla Westa, kterého Derek s Tomem před několika letech objevili a proslavili. Julia řekne Eileen, že Lylův seriál uzavřel dohodu o syndikaci a Lyle tak zbohatl o 80 milionů. Eileen se rozhodne Lyla nalákat k Marilyn.
Na oslavě tedy Ivy za klavírního doprovodu Toma zazpívá Howl. Lyle je nadšený a rozhodne se muzikál produkovat.
Tom jde na rande s chlápkem, kterého mu dohodila jeho máma. Tomovi se nechce, ale během večera mezi nimi něco klikne, a když John uvidí Toma hrát, začne to najednou hodně jiskřit.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

I Never Met A Wolf Who Didn't Love to Howl (Megan Hilty)

Soubor v čele s Ivy zkouší novou píseň.

History Is Made At Night (Megan Hilty, Will Chase)

Soubor zkouší další píseň a Ivy je nesoustředěná.

Haven't Met You Yet (Nick Jonas)

Ivy přichází na večírek, kde právě oslavenec zpívá píseň od Michaela Bublé.

Rumour Has It (Adele)

Karen dostává lekci od svých nových přátel.

The 20th Centuy Fox Mambo (Karen Cartwright)

Ivy a spol. ve workshopu zkouší zpívat s piánem.
Hlavní postavy
Karen Cartwright
Ivy Lynn
Julia Houston
Tom Levitt
Derek Wills
Eileen Rand
Dev Sundaram
Ellis Boyd
Vedlejší postavy
Bar Patron
Party Goer
Sam Strickland
Lyle West
Michael Swift
John Goodwin
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Cost of Art
Původní názevThe Cost of Art
Rok natočení2012
Premiéra27. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry6 856 000 diváků
Autoři profilu epizody