plakát seriálu

Smrt v ráji

(Death in Paradise)

Epizoda 2×01 – Vražda na plantáži (Murder on the Plantation)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Bohatý majitel plantáže je zavražděn ve svém oblíbeném mlýnu na svém pozemku. A to v den, kdy pozval svou rodinu a známé na oběd, aby jim něco oznámil. Máme zde novou mladou přítelkyní Kim, Nicole, bývalou manželku- alkoholičku, synovce Alexe, rodinného lékaře, Dr. Johnsona a zaměstnance plantáže, Louise. Richard a Camille pátrají po vrahovi, ale vypadá to, že motiv mělo hodně lidí, ale většina z nich má také solidní alibi.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Seymour, běloch, majitel rodinné plantáže, která na ostrově funguje již tři století. Proslavila se záhadným zmizením 50 otroků. V den, kdy svolá celou svou rodinu a známé, je zavražděn, aniž by jim oznámil to, kvůli čemu je pozval.

Jeho bývalá manželka, která je alkoholička a jeho synovec obviňují jeho novou černošskou přítelkyni, Kim. Ta je mladá a podle nich je zlatokopka. Jenže až na exmanželku, která přijela na oběd pozdě, mají všichni alibi. Navzájem se totiž viděli v domě.

Richard a Camille hledají motiv, kterým se zdají být peníze. Jenže se dozví, že Seymour byl nemocný a zbývalo mu už jen pár měsíců života. Svou poslední vůli navíc přepsal čtyři dny před smrtí a celý svůj majetek odkázal Kim.

Průlom přichází ve chvíli, kdy si Richard spojí událost zmizení padesáti otroků před 200 lety se současnou vraždou. Podaří se mu v mlýně najít ukrytý tunel, který ovšem nevedl do hlavní rezidence, ale do blízké stodoly.

Richard odhalí, že vrahem je Louis, který je synem zaměstnance plantáže, který zemřel v roce 1982 poté, co byl zraněn porouchaným strojem na farmě. Protože se Seymour vyvlékl z odpovědnosti a ještě to celé hodil na zabitého, rozhodl se ho jeho syn pomstít. To ale není konec příběhu. Zabitý v roce 1982 měl i dceru. Tou je Kim. Vraždu tedy připravila Kim a Louis a navzájem se kryli. Kdyby počkali pár měsíců, nemuseli vraždit.

Hlavní postavy
Officer Dwayne Myers
Fidel Best
DI Richard Poole
DS Camille Bordey
Vedlejší postavy
Nicole Seymour
Alex Seymour
Dr. Johnson
Kim Neville
Louis Nelson
Roger Seymour
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevVražda na plantáži
Původní názevMurder on the Plantation
Rok natočení2013
Premiéra8. ledna 2013
Česká premiéra9. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka58 minut
Sledovanost premiéry8 200 000 diváků
Autoři profilu epizody