plakát seriálu

Šogun

(Shōgun)

Názory uživatelů

Zajatec japonských ostrovů

Clavellova Šóguna zbožňuju. Na seriálovém zpracování velice oceňuji, že se drží knižní předlohy tak věrně, jak jen může. Jelikož ani předloha není vycucaná z prstu, je seriál nutno brát docela vážně, protože postavy v něm vystupující jsou povětšinou postavami historickými a jejich skutečné osudy jsou po vzoru historických románů toliko romantizovány.

Jedinou výtku bych snad měl k trikové stránce filmu, zvláště scéna se zemětřesením působí velmi odfláknutě a naivně. Ačkoliv těžiště snímku rozhodně tkví v něčem jiném, určitě si po stránce efektů zasloužil i na svou dobu víc nápaditosti.

Výběr postav je bravurní, Šimada Jóko v roli Tody Mariko přesně naplnila mé představy a s Richardem Chamberlainem tvůrci také neudělali chybu.

Zcela souhlasím s autorem synopse, že seriál Šógun díky skvěle uchopené adaptaci navěky patří mezi to nejlepší ze seriálové tvorby.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Japonské ostrovy kolem roku 1600

Šógunové byli vojenští vládci Japonska a představovali v Japonsku výkonnou moc od roku 1192 do roku 1867.Seriál podle stejnojmenné knihy Jamese Clavella se velice filmařům povedl, zřejmě i proto, že James Clavell na něm spolupracoval.
Děj je velice komplikovaný, japonské scény jsou záměrně bez titulků, aby se divák cítil stejně ztracený jako hlavní hrdina R. Chemberlain, který mě naprosto okouzlil svým herectvím. Velice dobře porovnaná mentalita Japonců a Evropana, kde se každý může porvat o své názory.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé