plakát seriálu

South Riding

(South Riding)

Názory uživatelů

South Riding

Knihu jsem nečetla, takže jsem od seriálu očekávala jenom dobové drama, které BBC zvládá tak dobře. Bohužel se mi zdá, že je v seriálu hrozně věcí zjednodušeno a uspěcháno. Příběhy postav se mi nezdají moc propojené, dívčí škola a politika jsou dva naprosto oddělené světy. Příběh bohužel nepatřil mezi nejzajímavější. Byly tam části, které mě bavily (např. Lydia, výlet do Manchesteru), ale pak tam byly části, které byly nudné (politika okolo nové výstavby). Navíc činy některých postav nedávají bez kontextu smysl (Midgeino rozhodnutí na konci).

Chtěla bych seriál hodnotit výše, ale vzhledem k závěrečnému dílu nemůžu. Během třetí epizody jsem si říkala, jestli jsem náhodou nezmeškala nějakou předchozí epizodu, protože to bylo celé nějaké divné. Ten nepochopitelný zvrat bych přežila, ale že to vzali tak rychle, to mi zničilo dojem z celého seriálu. Já si u South Riding prostě přijdu ohledně celé té romance podvedená.

Ráda bych se o postavách dozvěděla něco bližšího, ale pouze u Roberta jsme viděli flashbacky jeho vztahu s manželkou, což z něj navíc neudělalo zrovna romantického hrdinu. O minulosti Sarah téměř nic nevíme, jako hlavní postava by si svůj flashback taky zasloužila a stejně tak i Joe. To je jako nevědět nic o Elizabeth z Pride and Prejudice nebo o Margaret z North & South. Všechny postavy, tedy hlavně ty vedlejší, jsou prostě nedotažené.

I když herecké obsazení a výprava (obzvlášť kostýmy Sarah) jsou, jak je u BBC zvykem, skvělé, tak South Riding rozhodně nepatří mezi dobové klenoty BBC. Mám s tímhle seriálem stejný problém jako s Upstairs Downstairs – dekorace a kostýmy opět zastínily samotný příběh. Prostě mi přijde, že se chce seriál věnovat všemu (emancipaci žen, kontrole porodnosti, hygieně, zkorumpované politice, pokrytectví náboženských vůdců), ale zároveň nenachází svoji hlavní příběhovou linii. Jestli ten příběh chtěli pojmout nějak komplexněji, tak prostě tři díly nestačí.

Pokud se chcete podívat na něco čistě romantického, tak South Riding nedoporučuju. Pokud hledáte něco s podobným tématem jako South Riding (politika, střet starého světa s novým), tak bych dala přednost The Way We Live Now, protože ten seriál je mnohem lepší.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí