plakát seriálu

Southland

(Southland)

Názory uživatelů

Moje hodnotenie seriálu Southland

Po zhliadnutí finálnej siedmej časti série môžem s kľudným svedomím prehlásiť Southland za najlepší nový seriál uplynulej sezóny.
Dôvody? Originálny scenár z neoriginálneho prostredia. Postavy majú charakter, za sedem častí v tomto seriály sme sa o postavách dozvedeli viac ako pri iných za tri dlhé série. Seriál nemá hlavnú postavu, všetky sú rovnako dôležité a tvoria logický celok. Ďalším nemenej zaujímavým prvkom je strih a kamera, človek má pocit, že sa on sám účasní akcie, občas to evokuje dokumentaristiku. Kontrastom k tomu je pohľad na súkromný život postáv, ten zase pripomína rodinnú drámu. Zdanlivo rozdielne pohľady však vo výsledku sú kompaktné a nijako nerušia celkový dojem.
Pre mňa jasným dôvodom, prečo seriál u nás nemá viac fanúšikov je, že neexistovali včas titulky, bez ktorých si iba zdatný angličtinár seriál plne vychutná (angličtina nie je ťažká, ale dialógov je veľa a hrdinovia používajú výrazy adekvátne prostrediu). Záver? Neviem sa dočkať druhej série! Tá bude vysielaná na jeseň (podzim).

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Southland _ mé hodnocení.

Vlastně jsem se dostal k tomuhle seriálu jen náhodou, při brouzdání po netu. Inu co, zkusit to mohu...:-).
Tak jsem to tedy zkusil - a už jsem se neodtrhl. Mám rád takovou podívanou, která ve mně evokuje představu skutečnosti. A to tenhle seriál splňuje měrou vrchovatou. Životné postavy, se svými problémy v soukromí, pohybující se při výkonu náročné práce v prostředí, které jim rozhodně nezávidím - a jako vrchol, naprosto skvělá kamera. To vše představuje mimořádný zážitek! Končím teď sledování první řady, nemohu se dočkat druhé, a jsem moc rád, že bude i třetí :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

nefunguje

Piše to pridat obsah epizodi

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Souhland- kvalitní policejní drama

Po shlédnutí Shieldu a the Wire, jsem dlouho hledal, nějaký podobný a kvalitní seriál tohoto žánru. Myslím, že Southland takový je. Nedosahuje sice kvalit ani jednoho ze jmenovaných seriálů, ale jednoznačně převyšuje všechny ostatní, které jsem viděl. Seriál nemá hlavní postavu, takže se každý díl věnuje někomu jinému, což dává možnost se všemi důkladně seznámit, jak co se týká práce tak i osobního života. Všichni se nějakým způsobem vyrovnávají se svými problémy a velice často i s nespravedlivým systémem. Hlavní nevýhodou je absence nějakého hlavního příběhu na pozadí, který by člověka nutil přemýšlet jak se seriál vyvine. Teď je to jen jeden díl a jeden příběh, pouze s vedlejšími pojítky mezi sebou. Hodnotím po první sérii, tak doufám, že své kvality si udrží a nedostatky později odstraní.

ad: Po dokoukání musím říct, že druhá série laťku udržela, ale od třetí už šla kvalita pomalu dolu. Vedlejší postavy se často bez vysvětlení střídají a příběhy se stávají více podobnými, přesto si úroveň stále drží. V poslední 4. řadě bohužel už seriál upadá do stereotypu. Zaměřuje se na 3 dvojice v každém díle, příběhy pořád stejné jen s menšími obměnami, úplně prakticky vypadává osobní život a vedlejší postavy. Prakticky vše končí hádkou na ulici nebo honičkou či přestřelkou. Pokud si autoři chtějí v případných dalších řadách udržet diváky, měli by se vrátit k tomu jak seriál vydal na začátku.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí