Spartakus: Krev a písek

Spartakus: Krev a písek (Spartacus: Blood and Sand) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rudý had

Neznámý thrácký bojovník se vzepře rozkazu římského vojevůdce, je zotročen a musí bojovat v gladiátorské aréně. Zabije v jednom souboji čtyři protivníky, za což si vyslouží nové jméno, po slavném thráckém králi - Spartacus.

Římané vedou na Řeckém poloostrově válku proti Dákům. Claudius Glaber přesvědčí část thráckých bojovníků, aby se přidali na stranu Říma. Na jejich vesnice totiž od pradávna útočí Dákové a možnost vyhladit je jednou provždy je více než lákavá. Thrákové jsou divocí a stateční válečníci. Thrákové jsou však oklamáni. Při průzkumu terénu zjistí, že Dákové směřují na západ s úmyslem obejít římská vojska a vpadnout do Thráckých osad, aby je vyplenili, ženy znásilnili a vzali sebou zásoby. Vůdce římských vojsk Glaber, odmítne táhnout na západ a naopak nařídí thráckým bojovníkům, aby spolu s římskou armádou táhli na východ a bojovali proti vzpurným Řekům. Netušil však, že jeden z thráckých bojovníků se mu postaví a s ostatními uteče, aby zachránili své osady.

Thrácký bojovník sice zachrání svou ženu Suru ze spárů Dáků, ale jeho osada je zničena a všichni povražděni. Rozhodne se tedy spolu se Surou odejít na jih za svými příbuznými. Po cestě je však dostihne Glaber se svou družinou. Thráckého bojovníka pošle do Capui, kde pořádá senátor Albinius gladiátorské zápasy. Suru odvede neznámo kam. Thrácký bojovník se v Capui setká s některými dalšími spolubojovníky, kteří také musí podstoupit gladiátorské zápasy.

Ze šesti zbylých thráckých bojovníků zbude pouze jediný, který vstupuje do arény a má bojovat proti čtyřem protivníkům. Zpočátku to vypadá, že nemá šanci a zemře stejně jako jeho thráčtí spolubojovníci. V hledišti na tribuně však zahlédne Glabera, který mu unesl Suru a jeho uvrhl do otroctví. V návalu vzteku a bezmoci se vzepne k heroickému výkonu a všechny protivníky zmasakruje. Glaber je nucen pod vlivem obecenstva ušetřit bojovníkův život.

Na tribuně sedící Batiatus navrhne senátorovi Albiniusovi pojmenovat statečného bojovníka po jiném thráckém králi - Spartacus.

Tak se zrodila legenda...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon