plakát seriálu

Spartakus: Krev a písek

(Spartacus: Blood and Sand)

Názory uživatelů

Srdeční záležitost

Kdysi jsem náhodou zahlédla ze seriálu jeden díl – tuším jeden ze závěrečných dílů třetí série – a zařekla jsem se, že na takovou kravinu, kde se jenom souloží a vraždí, se už nikdy nepodívám. A nebýt mého milovaného přítele, pravděpodobně by to tak i zůstalo. A já bych nikdy neobjevila jeden ze svých nejoblíbenějších seriálů! Pravda, prvních pár dílů Blood and Sand si žádalo ještě nějaké to přemlouvání a dušování se, že to bude lepší, ale na konci série už jsem měla zatnuté pěsti a společně se Spartakem křičela „Kill them aaaaall!“ A musím říct, že nadšení s dalšími sériemi (včetně prequelu Gods of the arena) jenom vzrůstalo.
Seriál je opravdu plný násilí a sexu, leckdy i obojího současně, ale zároveň je geniálně vystaven tak, že si člověk postupně buduje vztah k jednotlivým postavám, aniž by si to v podstatě uvědomoval. Divák sleduje intrikaření a pletichy, úžasně silné gladiátorské souboje i sílu přátelství a bratrství a to vše ve velmi surové podobě. Právě to dodává seriálu v mnoha ohledech na autentičnosti – bez ohledu na to, jestli to tak ve skutečnosti opravdu mohlo být.
U první série je ještě znát, že filmaři experimentovali s originální vizuální stránkou a používali více digitálních triků. To se změnilo už v prequelu a od té doby si seriál držel o něco realističtější vizuál. Dokonce i s tragickou smrtí hlavního herce se tvůrci celkem slušně vypořádali, i když prvních pár dílů Vengeance nemělo takovou sílu a změna hlavního herce v tom sehrála zásadní roli. Největší sílu pro mě seriál nabral od chvíle, kdy se sešly všechny postavy z první série a z prequelu a došlo k jejich logickému propojení. Třetí série byla výborným a důstojným ukončením a Marcus Crassus v podání Simona Merrellse je pro mě jednou z nejgeniálnějších postav celé seriálové historie.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Spartacus: Vengeance

Na druhou řadu, tedy Vengeance, sem se hodně těšil a tak sem byl po prvních několika dílech malinko zklamaný. Především to bylo novým hercem v hlavní roli, který sice nehraje špatně, ale podle mě už nemá Andyho charizma, dále tím, že se tvůrci bohužel navrátili k zlozvyku příliš mnoha zpomalovaček v soubojích, který na konci první řady opustili. Přesto musím říct, že s přibývajícími díly se seriál jen lepšil. Zpomalovaček ubývalo a i hlavní hrdina začal ukazovat, že se na svou roli hodí. Nakonec v posledních dvou až třech dílech znovu dosáhl kvalit nejlepších dílů minulé řady. Mezi postavami se do pozadí dostal, hlavně v pozdějších dílech, Crixus a naopak vystoupil Agron a Ashur. Znovu se také vrací Gannicus a Doctore, kteří také dostávají hodně prostoru.
Nejzajímavějšími části epizod jsou ty s Glaberem, Lucrecií a Ilithií, kde se proplétají osobní, náboženské a politické motivy a neustálé pletichaření skoro všech proti všem. Větší pozornost a zajímavější zápletky dostává Spartacus až v druhé polovině, kdy už jsou častější střetnutí s Římany. I závěrečná epizoda se plně vyrovná té z minulé série svými neočekávanými úmrtími. Doufám, že si stejnou kvalitu udrží i budoucnu a zaslouží si tak diváky, kteří jim v této řadě vytrvale přibývali.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Every legend has a beginning

Musím se přiznat, že jsem ke Spartakovi přistupovala velmi opatrně. Nic jsem od něj nečekala. Věděla jsem, že seriál vyvolává nadšení ze všech stran, ovšem s tím, jak mě historická témata nudí, jsem se opravdu nechtěla nechat strhnout pozitivy ostatních, než seriál sama vyzkouším.

Po prvních epizodách jsem však úplně obrátila. Neuvěřitelné, jak se vám tento seriál zaryje pod kůži a nepustí. Má tu skvělou vlastnost, že vás nutí pouštět si další a další epizody. Tím pádem než se nadějete, máte za sebou půlku seriálu, aniž byste si to vůbec uvědomovali.

První řada byla podle mého názoru nejlepší. Moc se mi líbily boje v aréně, výcvik a tvrdá ruka Doctoreho. Andy byl skvělý Spartakus, i když se přiznám, že jsem si více oblíbila Liama. Asi je to tím, že vystupoval ve více epizodách a že seriál zakončil, což je pro mě nejdůležitější část, finále je většinou to, co si nejvíce ze seriálu pamatujeme. O finále se ale zmíním trošku později.

Do seriálu řadím i minisérii Gods of Arena, i když ta je obecně brána za samostatné dílo, jelikož zde hlavní postava nevystupuje. Ale tím, že těchto pár dílů vzniklo kvůli léčbě Andyho a objevil se zde Gannicus, který hraje v pozdějších sériích jednu ze základních úloh, tak podle mého názoru je vhodné počítat i tyto díly do seriálu o Spartakovi. Kromě toho je tam stejné prostředí, stejný dům Batiáta a také Crixus. Pořád šlo o výbornou sérii, i když absence hlavního hrdiny byla především ze začátku hodně patrná.

Po vzpouře seriál mírně klesl. Jak jsem řekla, arénu jsem si užívala nejvíce, ale rozhodně netvrdím, že poslední dvě série byly špatné. Až do konce šlo o nadprůměrný seriál a jeden z klenotů pro diváky jak mainstreamové, tak náročnější, kteří žádají určitou úroveň. Spartakus obě tyto roviny bravurně spojuje. Na jedné straně je tu geniální realita všedního dne, podtržená perfektní prací kamery. Všimli jste si třeba, že se kamera zatřese během souboje, když gladiátor hodí svého protivníka na zem? Takové drobnosti na Spartakově oceňuju. Na druhou stranu realitu popírají zpomalené záběry, stejně jako anglický jazyk (i když seriál volil netypickou angličtinu, se kterou jsem měla ze začátku problémy, když jsem po první sérii přešla z dabingu na originál). Pro mainstream je pak vyčleněna ta míra akce, velká bitva v každé epizodě, a samozřejmě násilí a především sex.

Seriál se nestydí. Ani trošku. Sexu je zde požehnaně. Seriál bez zábran ukazuje sex heterosexuálů i homosexuálů, nevěstince, manželky i milenky, služky, skupiny, cokoliv vás napadne. Minority jsou zde bráni jako hrdinové, nikdo se nezahanbuje nad jiným vyznáním, orientací či víře. Lidé se spojují proti společnému nepříteli, nehledě na to, zda jsou to otroci nebo cizinci. Později už se hranice stírají úplně, kdy se k rebelům přidají i svobodní občané a také někteří Římané.

Finále jsem si záměrně nechala na závěr. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jakým způsobem se tvůrci rozhodnou Spartakovu pouť zakončit. Historická fakta jsou hodně zamlžená. Dozvěděla jsem se, že existují dvě teorie - buď v závěrečné bitvě Spartakus padl, nebo se mu podařilo utéct do hor. Osobně jsem tipovala, že ho tvůrci poctí tím, že ukáží jeho smrt v bitvě, mezi svými lidmi, bojujícího za svobodu. Výsledek byl sice maličko jiný, ale přesto jsem nemohla být spokojenější. Během celého dílu jsem seděla jako na jehlách, celou svou pozornost jsem věnovala pouze obrazovce. Párkrát jsem se opravdu lekla, některé momenty byly hodně překvapivé i šokující, i když jsme všichni předpokládali, že se to stane, přece jen jsme to neočekávali tehdy a takto. A posledních pár minut jsem totálně probrečela, nejen v souvislosti se Spartakem, ale obecně s osudem všech zúčastněných. Perfektní finále perfektního seriálu. Na Spartaka budu ještě hodně dlouho vzpomínat.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Názor překladatele

Při tvorbě titulků člověk vidí každou epizodu mockrát. U některých seriálů jsem se ke konci začínal nudit. U tohoto seriálu ANI NÁHODOU!
Je mi úplně jedno, jestli je tam inspirace jakýmkoliv jiným seriálem nebo filmem. Dosud odvysílaných 12. epizod ukázalo obrovskou sílu námětu, kvalitu natočení a gradaci. Mám na mysli jak dějovou, tak i výkony herců.
Na některých fórech - našich i zahraničních - jsem se dočetl, že je tam moc krve, násilí, sexu... Ale tohle je prostě Řím! Jsem moc rád, že se někdo odhodlal k tomuto zobrazení, možná naturalistickému, ale to není vůbec od věci.

Na závěr bych chtěl vypíchnout 2 momenty, které mě opravdu dostaly: Souboj s Theokolem na konci 5. dílu a nejsilnější dosavadní moment, smrt jednoho z hlavních hrdinů. Když nic jiného, kvůli tomuto stojí dát 100%.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Spartacus

Nemohu srovnávat na kolik si tvůrci seriálu vypůjčili z 300, jelikož jsem z tohoto filmu viděla zhruba tak 5 minut a pak jsem to vypnula. Na druhou stranu, Spartacus si mě obmotal kolem prstu. Obsazení je geniální, speciální efekty dobře zpracovány a souboje velmi kvalitní.
Pokud si někdo stěžuje na moc krve a sexu, tak by měl jít raději spát, ať nepřijde ráno pozdě do školy.
Pokud se dostanete za 3. díl, uvidíte, že seriál má i příběh a to velmi dobře zpracovaný. Některé zápletky jsou vám hned jasné, ale když to nejméně čekáte, seriál vás naprosto šokuje (Licinia).
Pokud máte slabší žaludek, tak tento seriál pro vás asi není. Máte-li rádi ale trochu akce, tento seriál je určitě to pravé. (Těch -10% dalo pouze mé holčičí já)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Krev a písek

Fantastický úvod do série. Tvůrci se zjevně chtěli svézt na stylu a popularitě filmu 300, ale vůbec to není na škodu. Myslím, že se jim to velmi povedlo.
Stylizace do barvy písku také není špatná, ve spojení s rudou krví je to opravdu působivá podívaná.
Postavy jsou jedna zajímavější než druhá. Příběh Spartaka v podání Andyho Whitfielda je jenom jedním z příběhů, které ve škole pro gladiátory probíhají.
Množství brutálních scén a sexuálních scén s plně odhalenou nahotou dotvářejí atmosféru tehdejší doby a naprosto vylučují dívání s dětmi.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Spartakus

Příběh plný bezmoci, vzteku, odvahy a cestě k odvaze ! Není snad nikdo kdo to nemůže prožívat. Seriál je skvěěle zpracován. V tomhle seriálu to bylo poprvé kdy jsem si přála změnit dějiny a doufala jsem že i tvůrci budou mít volnou ruku s fakty. No nestalo se, ale Spartakus je můj hrdina a to co dokázal je obdivuhodné ! Moc jsem mu fandila.

Nej scéna : Emočně nejlepší scéna pro mě byla při přátelském souboji Spartaka a Varra, kdy nakonec souboj skončí tragicky.

Nejhorší postava: ashur ta krysa mi pil krev už od začátku. Dostalo se mu spravedlivého konce, který mě jistým způsobem uklidnil.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kill them all

Jako správný seriálový fanda jsem si to prostě nemohla nechat ujít, ačkoli tenhle žánr není nic pro mě. Jak už to tak bývá, od Spartaca jsem nic neočekávala, ale o to víc mě chytl.

Po třech dílech jsem byla do příběhu naprosto zažraná. Představitel samotného Spartaca je nanejvýš sympatický
(vlastně oba dva jeho představitelé, ale Andy přeci jen o trochu vede) a ostatní postavy a herci mu skvěle sekundují.

Spartacus je ten typ seriálu, u kterého si člověk snad ani nemůžu vybrat, která série je lepší. Ano, druhá mírně pokulhává, navíc navrácení Licretie bylo přímo vnucující, ale to se ještě dá odpustit. Všechny tři mají svoje klady i zápory, které se ale skvěle vyvažují a příběh prostě nezklame. Finále celého seriálu bylo doslova epické a já ho řadím k vůbec nejlepším koncům všech seriál, které jsem měla možnost vidět. Pokaždé u něj brečím jak želva.
Díky Bohu, že Spartacus dostal jenom tři série a děj tak nebyl zbytečně natahovaný.

Ale abych tady jenom nevychvalovala, musím i trochu kritizovat. V každém dílu jsou litry krve (takové množství nemají snad dohromady všichni obyvatelé ČR).Ne, že by mi tohle na seriálu nějak zvlášť vadilo, ale rozhodně to nemusí vyhovovat slabším povahám, takže pokud na tyhle drasťárny nejste, na Spartaca se rovnou vykašlete a běžte si raději pustit Glee.
Co mi ale lezlo vyloženě krkem, byly miliony sexuálních scén, se kterými si tvůrci nebrali servítky. Ne že by mi trochu erotiky vadilo, ale tady toho bylo až...přehnaně moc. Od děje mě to vyloženě rušilo a polovina z nich s ním ani neměla co dělat.
Navíc Spartacus nevyužil dostatečně svého potenciálu. Většina scén se odehrávala před zeleným plátnem a mnohdy je to hodně vidět. Je to škoda, protože tvůrci mohli skvěle pracovat s přírodou, ale chápu, že vystihnout tehdejší atmosféru bylo za pomocí počítače asi lehčí.

Spartacus je (a navždy bude) moje srdcovka a doporučuji ho hlavně klukům.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Spartacus: Blood and Sand

K tomuhle seriálu není co dodat. Ten kdo má rád souboje, které nejsou jako dnes, se zbraní, ale tváří v tvář, si jen pochutnává. Ano možná je to trošku krvák, ale o to se dá více prožívat doba ve které se to odehrávalo a jaký život měli gladiátoři. Souboje jsou natočeny jak se patří, děj takový jaký má být. I milostné scény nejsou špatné, pozvednou atmosféru. Jen mě mrzí hlavní hrdina, byl to lepší herec než ten co ho nahradil, ale i s tím novým je to dobrý seriál.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Legendary

Pořád si vzpomínám, když jsem si s nadšením pouštěl první epizodu Spartacuse - po shlédnutí jsem vůbec netušil, co si o tom mám myslet...

První věc, která mi vadila a zároveň mě fascinovala, byly efekty, tenkrát to byl hroznej nezvyk, hodně mi to připomínalo film 300 (určitě nejsem jedinej), ale nakonec jsem si řekl, proč ne.

Další věc - brutální brutalita. Ve světě seriálů to byla (alespoň pro mě) také novinka.

Takové byly mé dojmy po první epizodě, podíval jsem se asi ještě na dvě tři další, a pak jsem seriál z ničeho nic úplně opustil. Vrátil jsem se k němu až někdy ve třeťáku na střední, kdy se mi dostaly pod ruku hned 3 sezóny, říkám si, proč ne, a začal jsem koukat...

Všechny epizody jsem doslova zhltal a o rok později jsem se z finále čtvrté řady skoro posr*l! Totální nálož a pro mě jedno z nejlepších seriálových zakončení vůbec.

Celkově seriál hodnotím prostě a jednoduše 100 procenty → 4 perfektní řady (žádný trapný protahování), skvělé herecké výkony, historická událost, jedinečné efekty a scény.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Morituri te salutant

Tento trochu patetický nadpis jsem zvolil schválně - přesně o tom totiž celý seriál je. Síla a kouzlo tohoto příběhu spočívá v tom, že od začátku víme, jak to dopadne - přesto Spartakovi fandíme a naivně si říkáme "Co kdyby to vyšlo?" A ještě dlouho po začátku (de facto) čtvrté sezóny to vůbec nevypadá beznadějně. O to víc se těším na finální zvrat a ukřižování :)
Řeší se tady (hetero/bi/homo) sex, hektolitry krve a sprostá mluva - ale to prostě byl starověk. Tedy aspoň z toho mála, co o něm víme. Samozřejmě, že seriál není naprosto historicky přesný - např. udělat z Caesara blonďáka s krásným rovným nosánkem je hodně velký přešlap, ale pokud bychom se chtěli dívat na co možná nejpřesnější předobraz Říma, sáhneme po stejnojmenném seriálu z produkce HBO. Ve Spartakovi popustil Raimi uzdu své umělecké vizi - a u mě mu to naprosto vyšlo. Historické reálie jsou zachycené dobře (chování, mluva, způsob boje - až na extrémně přesné trefování se kopím na vzdálenost 100m atd.), jen některé skutečnosti pojaty trochu volněji.
Co mě ale nejvíc baví, jsou všechny ty zvraty. Skoro v každém díle je načatá nějaká nová kapitola, každá postava se vyvíjí po svém a i když postupně některé přicházejí o svůj předchozí prostor (viz. Crixus), všechny jsou ve svém chování konzistentní. Pravda, po prvních pěti dílech jsem měl chuť seriál vypnout a dál se nedívat, protože začátek byl opravdu hodně pozvolný, ale tempo, který série nabrala poté, bylo neskutečné. Takovou míru inteligence jsem podle prvního traileru absolutně nečekal. Díl od dílu sedím připoutaný k obrazovce a tajím dech. Ano, není to seriál pro každého - ale who cares? Tohle je seriál pro mě :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nesplněná očekávání

Tento seriál vyloženě cílí. Na kluky nahýma holkama, na holky nahýma klukama.

A protože nemají nic jiného, okopírují osvědčený model boje z 300, a světe, div se - ono to funguje i tady. Sice trochu jinak, ale funguje. Další karta, na kterou tvůrci sázejí je atmosféra. Sice se snaží vytvořit jakous takous mystickou auru prostředí, ve výsledku to vypadá spíš mírně trapně.

Herecké výkony jsou.. nuž řekněme to rovnou, tak trochu podřízené. Nejsou úžasné, ale ani špatné. Hlavní role podle mne měla připadnou jinému herci. Kdo se mi naopak ale líbil v hlavní roli, to byl Peter Mensah. Ironie je ta, že on v 300 hrál (perského posla, který tak slavně skončil ve studni). S Johnem Hannahem v roli Batiata ale mám problém. Netuším proč, ale tento herec bude v každé roli vypadat stejně a stejně ji bude i hrát, a bude vypadat směšně.

Co se týče dějové linky, příběh je tak šíleně rozkouskovaný, že by se dal v pohodě seškrtat. To, co se stane za jednu epizodu, jsou v podstatě dvě, tři události, jinak se cvičí, píchá, těší, píchá, pije, straší a píchá. Jinak to říct neumím. S nadějí ale čekám na další díly, které snad dokreslí celkový příběh Spartaka.

Po prvních několika dílech se začíná ve velkém intrikařit, ale zároveň mizí kolorované krvavé fláky, a nastupuje čistá tekutina. Tím seriál ztratil i trochu na šmrncu a atmosféře, ale získal na naturalitě. Intriky vystupují ven takovou měrou, že si seriál udržuje vyšší laťku v průběhu celé první řady. Co ale vnímám negativně je to, že se Spartakus po pár dílech začíná vnitřně měnit, dle mého názoru spíše k horšímu.

Ale všechny mé pochyby vyvrátilo season finale - díl natočený jiným způsobem než předešlé, obsahující takřka všechnu krev z celé série dohromady - čekejte masakr. Čekejte hodně krvavý masakr.

A těšte se na druhou sérii.

edit: Čekal jsem od druhé řady víc. Nešťastné bylo už úmrtí hlavního představitele a jeho náhrada za méně muskulaturního, v obličeji více mamánkovského a celkově sterilnějšího (i když to snad už ani víc nešlo) Liama McIntyra. Tvůrci se snaží posunout Spartaka na úroveň poloboha, a i když mají protivníci mnohem větší svaly, odskakují od Spartaka jako hadrové panenky a on si s nimi hází jako Pepek námořník po špenátové koupeli. Smutné je i to, že celá druhá řada je přeplněná klišé a divák čeká ne kam se děj posune, ale jestli se vůbec posune. Jak v dialozích, tak v příběhu. A v neposlední řadě, prosekávané pytlíky umělé krve, která vypadá spíš jako červený chrchel, už opravdu není tak šokující. Docela už i vadí. Třetí věc, která je protkána celou touto řadou je minimální invence ve fabulaci tvůrců a jejich snaha za každou cenu zachovat složení hlavních hrdinů. Ty vedlejší nepočítám, ti umírají jako na běžícím pásu, ale ti hlavní zůstávájí pořád a pořád spolu. A i když by tím tvůrci mohli hodně získat (hlavně u Crixa a Naevie, Crixus musí vydržet až do závěrečné bitvy s Glaberovými oddíly, a tak by mohl být motivovaný ztrátou Naevie... jenže takhle akorát padl do zajetí, v kterém mohl být už dvakrát zabit - kdyby se jelo podle pravidel nastavených v minulé řadě). Setkání Onomaea s Gannikem a návrat do arény nevypadají monumentálně, ale spíš už trapně. Jako by tvůrci věděli, že s touto atmosférou a prostředím úroveň seriálu neudrží, a proto nabídli divákům něco jako spojení Gods of Arena a Blood and Sand. A souboj jako takový je nezajímavý. Proč? Protože je už od úvodních minut epizody jasné, jak dopadne.
Zatím je možná brzo na to hodnotit, ale mně osobně se líbila řada první. Byla světlejší, kolorovanější, logičtější. Tady divák jen čeká na finále. To posledně překvapilo. Uvidíme, jaké bude teď. Seriál totiž začíná upadat z historičnosti do epizodičnosti, jako to bylo například v případě Robina Hooda. Pátý díl je snad nejtypičtějším dílem celé série. Je tu i dokonce očividně vykradená scéna z 300. A když už je přeci jen nějaká šance, že někdo umře, přijde všemocný Spartakus, který každého zachrání. V tom byla první série skvělá - Spartakus byl bezmocný a vržený mezi soukolí povinnosti a nevyhnutelnosti. Tady je Spartakus osudem samotným. A bojím se, že se to tomuto seriálu vymstí.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Spartakus

Tak tenhle seriál je možná trochu perverzní a nekonvenční ale v tom je jeho hlavní kouzlo.
Spartakus perfektně i když s trochou nadsázky ukazuje život starých gladiátorů bojujících jen pro pobavení přihlížejícího lidu.

Skvělí děj popisující život otroka který musí bojovat za svého pána v aréně.
A zápolení se svým vnitřním já.
Mnoho zvratů a skvěle rozvinuté charaktery postav dělají ze seriálu úžasnou podívanou.
Po první serii jsem byl naprosto nadšený
ale bohužel druhá serie mě už tolik nezaujala i když je pořád úžasným seriálovým počinem první se nemůže vyrovnat...
Možná změním názor až celou druhou řadu dokoukám jsem teprve na začátku ;)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

akční souboje i intriky

Hodnoceno po první sérii.
Upoutávky seriálu zdůrazňovaly hlavně jeho provokativnost a lákaly diváky slibováním spousty bitev, krve a sexu - a první dva tři díly opravdu nebyly prakticky o ničem jiném: Dynamická akční podívaná, ale budovaný příběh působil jednoduše a lacině, takže jsem celek vnímala spíš podprůměrně.
Nicméně pak se seriál jako mávnutím kouzelného proutku posouvá o stupeň nahoru - charaktery hlavních postav konečně dostávají hloubku, lži a intriky se rozjedou ve velkém měřítku, dějové zvraty jsou občas opravdu dramatické. Spartakus už není jediným centrem příběhu, což rozhodně považuji za plus. Kam se totiž hrabou souboje gladiátorů v aréně (a že se na ty chlapy kouká hezky ;) ) na zákeřné a kruté zákulisní boje o moc ve "vyšší společnosti".
Kvalita dílů stále stoupá, k pár posledním už takřka nemám výhrady.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

dejte tomu cas

podival jsem se na prvni dva dily a i kdyz se mi 300 libila tak jsem byl docela rozladenej prave kvuli hodne velkymu kopirovani a snad jeste vice prehnany krvi ale jinak pribehove to uslo...
pak jsem skoukl 3,4 a uz je to uplne jinej serial kterej ubral na krvi (myslim z 10litru na 5 :) ) a soustredi se vice na pribeh a postavy a tam je to vyborny....
ted je venku 12 dil a proste vyborna zalezitost holt ten pilot (2prvni dily) byly takovy zkusebni aby ukazali co zvladnout a az pak teprve kdyz dostali souhlas zacli do toho davat dusi :)
takze rozhodne doporucuju to nezahazovat po prvnich dvou dilech skouknete to minimalne do 5 dilu a pak to bud zatratte nebo oslavujte :)
ja to oslavuju :) to chovani mezi postava ta drnost ta doba jako je to fakt drsne udelany a ukazuje jak to mozna mohlo bejt v dobe kdy se stim nikdo nesral

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nezapomenutelný Andy

Antika, Řecko, Řím jsou má oblíbená témata již od dětství. Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, jak to byla krutá doba, ve které žili opravdoví chlapi, bojovníci, vojevůdci, neexistovali střelné zbraně a v boji prostě vyhrál ten, kdo byl lepší. Pravda, trošku to zjednodušuji, ale to jen proto, že se nechci zamotávat do detailů historických.
Tento seriál jsem milovala od prvních okamžiků. V kuse jsem ho viděla již dvakrát a určitě si ho pustím někdy znova.
Přirostl mi k srdci o to víc, když jsem zjistila, že hlavní protagonista - neporazitelný Andy Whitfield - prohrál svůj životní boj s rakovinou.... :-( ... pěkný chlap, skvělý herec, táta od dvou dětí a krásné ženy, dodnes se mi derou slzy....brrr, odpusťte mi můj sentiment....
takže ve druhé sérii, ho z pochopitelných důvodů hrál někdo jiný - Liam McIntyre. Z počátku mi to chvíli trvalo, ale zvykla jsem si, zhostil se role stejně důstojně a věrně, ač to asi jednoduché neměl....ale proč vyměnili i Crixovo milou Naevii , to je mi záhadou dodnes.
Jinak Oenomaus, miláček Gannicus, urputný Crixus, věrný Agron, křivák Ashur, nádherná Naevia - ta první (Lesley-Ann Brandtová), ale i úžasná Lucretia s Batiatem, všechny je mám v srdci dodnes....a s jistotou vím, že se k němu ještě někdy vrátím.

Všem, co milují tuto dobu, in natura vše kolem, gladiátory, otroky, živočišný sex, nemilosrdné patriarchy, strhující a neustále napínavý děj plný zvratů, podlých intrik a ještě podložený fakty (škoda jen, že otroci nevyhráli).....mohu jen doporučit .... vleze Vám po kůži jako mě......

opět plných 100%
Andy, dej Ti Pánbůh věčné nebe..... i to herecké......

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Spartakus

Spartakus je seriál, u kterého se nenudím a hltám každou epizodu. Herec Liam McIntyre podal skvělý výkon stejně jako ostatní. Myslím, že nemám co vytknout. Akční, napínavé, záživné. Je to asi jediný seriál, u kterého jsem se nebála, že pokazí konec. Musím zatleskat, že seriál ukončili ve velmi napínavé, akční a dramatické epizodě, kde mi ukápla slza. T_T
Moc pěkný konec.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

BLOOD, SWEET AND DEATH

O životě Spartaka se toho moc neví - viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Spartakus a tak nemá smysl diskutovat o tom, nakolik je seriál historicky přesný. Stejně tak není podstatné, nakolik kopíroval způsobem provedení 300.

Rozhodující bude druhá řada (a snad další), které by se již měly dotýkat událostí, které byly zaznamenány.

Pro dnešního diváka, deformovaného quasihumanistickým náhledem na svět, k němuž patří pokrytecké zavírání očí před reáliemi života v dobách minulých (nebo dokonce současných - viz genocida ve Rwandě) se naskytuje pravděpodobný a zejména nezakrytě brutální pohled na Imperium Romanum. Jistě, vše je optimalisováno z pohledu co nejvyšší sledovanosti - ale stejně - tento seriál nezapadne a ten, do jej uvidí, tak nezapomene. Není to ani historický skvost typu Já Klaudius, ani citlivě zpracovaný Rome, ale určitě ukáže dnešnímu člověku jak je stupidně přecitlivělý ve srovnání s tím, jaký byl desetitisíce let.

Škoda, že druhá serie bude mít jiného hlavního představitele.

EDIT: Po dosledování druhé a třetí řady musím snížit hodnocení na 60% a to jen s ohledem na první řadu, která si 70% zaslouží.

Nerespoktování historických událostí a konsekvencí, chaotické přeskakování částí Spartakova tažení a v neposlení řadě schematičnost a omšelá klišé ve spojení s nadbytečnou brutalitou a protahováním děje (zejména v poslední řadě) mě celkem zklamaly. Nejhorší je, že nebyl vůbec zřejmý postup a sílení vojska otroků a zejména rozsah povstání - velikost plochy, na které k němu došlo a neuvěřitelný počet otroků, který se účastnil bitev. Nakonac ani nepadl počet ukřižovaných na Via Apia...

Z nadějného seriálu se nakonec stala nablblá brutální řežba. Převeliká škoda.

60 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Tak to vidím já...

Velmi trapné.... Spartacus je podbízivé dílo, jež kopíruje hit 300 tak okatě, drze a nápadně, že z toho jde rozum stát. Některé scény jsou prakticky identické, jen o hodně laciněji vyhlížející. Stejné kostýmy, stejný boj. Příběhově půjde očividně o 300 slepené s Gladiátorem.

Tvůrci se snaží být co nejvíc cool. Během první čtvrthodiny nám dají duel, sex i bitvu - jen aby to vypadalo, že mají co nabídnout. Sledovat tenhle seriál je ovšem naprosto zbytečné. Kdo si pustí 300, bude přesně vědět, o čem to je, jak to skončí a jak to bude probíhat - a to je prosím jasné hned po prvním dílu!

Je sice jasný a logický krok zkopírovat úspěšný film, který byl stejnak o ničem, do seriálu, který bude o ničem ještě víc. Natáhnout souboje a bitvy do několika dílů, ale vážně to všechno potřebujeme vidět znova? Já teda ne a opravdu mě nijak neláká seriál dál sledovat.

40 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
7 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Spartacus, co na to říct...

Ani chvíli jsem se nenudíl. Podle mého má tento seriál vše co je potřeba a to akce, drama, romance a hodně hodně krve. Opravdu jsem si oblíbil hlavního hrdinu, což je důležité. Pokud mátě rádi pořádnou řežbu tak tenhle seriál vás určitě nezklame.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Souboje

Souboje jsou tu něčím,co mě velice příjemně překvapilo.
Bojové scény si určitě vzaly nějakou inspiraci u 300,ale myslím že je to správné ba dokonce skvělé, protože výsledný efekt se mi velice líbí.
Jsem rád,protože souboje s mečem apod. jsou v tomto stylu velice pěkné.
Ikdyž musím přiznat,té krve mohli trošku ubrat v některých scénách. Proto dávám "jen" 90%.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Masakrózní seriál

Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších seriálů, který jsem viděl. Samozřejmě že příběh je takový, jaký je a zkrátka se musí odvíjet určitým způsobem, pokud by teda nechtěli natočit něco, co by bylo historicky naprosto mimo. Ono už tak to samozřejmě asi nebylo úplně přesné a my stejně ani nevíme a nedozvíme se, jak to doopravdy bylo. Teda dokud nevymyslíme stroj času:D Každopádně luxusní akce, která se někdy střídala s až nesmyslnejma dialogama a hláškama, ale i tak to stojí za to a všem doporučuju.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

písek a jen písek

100%, co mám komentovat? Celý seriál i s bohy arény jsem zhlídnul na jeden zátah. Když vynechám, že byli všichni napíchaný steroidama, tak je to jeden z nepřekonatelných seriálů ve svém žánru. Smysluplný příběh, který dával smysl od začátku do konce. Surově od vyprávěný a s ničím a nikým se nesr... Pro mě určitě vede série číslo 1, druhá pro mě byla trochu rozpačitá, kvůli výměně hlavního hrdiny (všichni víme proč), ale jakmile jsem si na novou tvář zvykl, tak mi to přestalo vadit. Třetí pro mě byla příjemná dohra. Jen na závěr: I když jsem věděl jak to skončí tak jsem si celým srdcem se slzama v očích přál, aby to bylo jinak. Prostě jsem jim fandil!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Spartacus: Blood and Sand

Poprvé jsem tenhle seriál naprosto odsoudila po shlédnutí jednoho dílu v televizi, ale pak jsem se přinutila zkusit jej znovu a vyplatilo se. Začít druhou sérií asi nebyl nejlepší nápad jaký jsem měla, ale snad i proto mi pak tak nevadila změna hlavního představitele. Po prvním díle s Andym Whitfieldem jsem si Spartacuse zamilovala ještě víc než už jsem ho měla ráda. Liam měl v nahrazení sice těžkou úlohu, ale každý musí uznat, že se jí zhostil velice dobře a seriál neztratil ani touto změnou na kvalitě či něčem jiném. Musím říct, že od prvního okamžiku byl Agron mojí oblíbenou postavou a to poté ještě zesílil příchod Nasira. V seriálu se objeví také mnoho talentovaných, mě do shlédnutí neznámých herců, kteří rozhodně stojí za pozornost. Nejvíc mě snad potěšila účast Lucy Lawless (všem známá z Xeny), která pro mě byla jednou z nejvýraznějších a nejlepších po dobu účinkování v seriálu. Příjemné překvapení a rozhodně něco, co stojí za shlédnutí.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Z rozpačitosti na maniakálne nadšenie

300 u mňa zabodovalo, tak som sa teda po dlhom zvažovaní odhodlala i na Spartaka, ktorý mi podľa ukážok prišiel podobný. A stálo to za to. Z miernej rozpačitosti u prvých 2-3 dielov som prešla na maniakálne nadšenie pri vyhliadke na ďalší diel. Andy v hlavnej úlohe predvádzal maximálnu charizmu, s ktorou by k povstaniu vyburcoval aj mňa, a scenár sa rozrástol o množstvo intríg, vzťahov, pohnútok a cieľov. Skrátka sa ukázalo, že seriál nespolieha len na vizuál, ale má i výborný scenár. Už to by stačilo k tomu, aby sa mi páčil. Ale on mal ešte niečo viac, niečo, k čomu iste prispeli hektolitre krvi, hnedé vyrysované telá gladiátorov, slovo "fuck" používané s kadenciou guľometu a množstvo skvele napísaných a zahraných charakterov.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Spartacus B&S a Vengeance

Seriál Spartacus, je podle mne špička mezi novými seriály.

Spartacus B&S
Na této sérii mě nejvíce bavily intriky, které byly cítit z obrazovky. Efekty jsou super a herci se mi v této sérii také líbily. Finále sezóny mě uchvátilo, a hned jsem myslel na další sérii. Ztvárnění Římanů jako s prominutím prasat je víc jako důvěryhodné, protože to byly fakt prasata. Nejvíce mi k srdci přirostly Andy(Spartacus) a Lucretia. V této sérii byl Glabber ještě nula. sérii dávám 90%

Spartacus Vengeance
První díly pro mne byly jako pro většinu fanoušků zklamáním. Seriál si sice držel kvalitu, ale Andyho není možné nahradit. Nový herec je dobrý, ale na Andyho nemá nikdo (R.I.P Andy). Postupem času jsem si na něj zvyknul, a do popředí se mi dostal i Glabber kterého jsem vůbec nemusel. Glabber rozjel své intriky na 110%, a mě přirostl k srdci. Z naprosto zkažené situace vytěžil maximum, a jeho techniky vypořádávání se z odpůrci je úctyhodné. Nakonec se mi vrátila i Lucretia, která se do poslední chvíle chovala jako že chce pomoct a v posledním díle nastal naprostý převrat což pro mne bylo EPIC. Ilithyia se taky pomalu dostávala do popředí, ale když jí nevyšel sňatek s Variniem, tak zašla do ústraní. Ale hned na to se s Lucretiou daly dohromady, a už tahaly za nitky. Ashur, další intrikář který mě uchvátil. Docela by mě zajímalo jak by se vyjímal Ashur jako Dominus. A nezapomeňme na Doctore Oenomause. Ten je jako v každé sérii chladný a věrný manželce i po smrti. Alespoň se smířil s Gannikem. Sérii dávám také 90%

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Spartacus = Simončina srdcovka

Co napsat k seriálu, který mám ze všech seriálů nejradši? Že ho přímo miluju :) Na seriál (hodnotím celý, včetně Bohů arény), jsem narazila, když byly odvysílané asi dva díly. Řekla jsem si vau :). Podobnost s tím, jak je natočený film 300, jsem neřešila, protože se mi to prostě líbilo. Zvláštní barvy, efekty a filtry. Krev, písek :) Do většiny postav jsem se hned zamilovala, ať už jsem jim nadávala nebo je chválila. Žádná z nich není černobílá a během sérií se neuvěřitelně vyvíjejí. Víte, komu máte správně fandit, ale přesto si zamilujete Batiata a držíte mu palce snad i u nohou, aby mu vyšlo, co si předsevzal, nedivíte se mu, jaký má vztah se svým otcem. Milujete způsob, jakým se dívá na Lucretii a ona se dívá na něj. Jakými intrikami jednají s těmi, které nesnáší. Jak využívají situace a jak si i myslíte, že víte, jak to bude a ono je úplně jinak :). Na dost dílů jsem se dívala bez mrkání a s otevřenou pusou, držela pěsti a pobrečela si, nejvíc u posledního a při slovech Lucretie v Bozích arény: „I´m far worse.“ jsem měla krásně husí kůži. K seriálu se ráda vracím, občas si pustím třeba jen kousek. Dost se mi i stalo prostě, že jsem si to musela zapauzovat, nějak vstřebat a zase pustit :) Pro mě srdeční záležitost :). Užívala jsem si při dalším shlédnutí ty slovní hříčky, jak třeba Titus říká něco o krvi a písku nebo když Ashur (miluju, jak se na ni dívá) říká Lucretii, že by ji nenechal padnout a to by fakt nenechal, tak se musela zařídit, miluju její výraz, když si pak jde za manželem. Skoro jsem jásala jako dav, když do arény znovu nastupoval Gannicus. Seriál se mi líbí a i to, že je na něm vidět, že si to tvůrci užívali a podle mě ho všichni dělali s láskou. Takže pro mě prostě něj seriál. PS: Omlouvám se za přemíru slova milovat :)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Steven DeKnight je génius

Začala jsem nadpisem, který zní jako bulvární nadpisek, ale nic výstižnějšího mě nenapadlo.
Ze začátku jsem si říkala, že tomu seriálu dám šanci, nikdy jsem podobný seriál neviděla. Vyrazilo mi to dech. Žádný "naumělkovaný" seriál to není, kde láska a dobro zvítězí! Sex a násilí je tam na denním pořádku a dle mého názoru je ta doba alespoň trošku uvěřitelná, nebo alespoň já si to zhruba takhle představuji.
Výměna hlavních herců bohužel byla nutná a ačkoliv Andy dodával Spartakovi to patřičné charizma, Liam nezůstával pozadu. Lucy jako Lucretia byla úžasná.
První dvě série + Gods of Arena jsem měla zhlédnuté během vánočních prázdnin.
Každému tenhle seriál doporučuju. Ať kvůli dobrému ději, skvělým soubojům nebo kvůli zatraceně hot hercům.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Srdcovka

Já jsem udělanej do antickýho Říma a vůbec do celýho starověku, takže jak bych mohl tohle přehlížet. Spartakus je nářez, kterej občas ale zkazí příliš dlouhý a nudný dialogy, s tím se ale nedá nic dělat. Oni mi to vynahradí bitkou ve stylu 300/Matrix. Kamera a krev - naprosto dokonalý! Občasnej nudnej díl vystřídá řada dílů napráskanejch pořádnou řezankou! No a ten všudypřítomný sex? To je prostě Řím!

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Spartakus

Dechberoucí seriál, který mě po prvním dílu neuvěřitelně nadchnul. Vizuálně úžasný seriál, který mi hodně připomíná ty komiksové stylizace. Zpomalovačky tomu seriálu dávají sílu a spoustu sexu je také dobré na dívání. Hrozně mě bavilo, jak to vypadá, když vždycky vytryskne krev, něco neuvěřitelného. Navíc Andy Whitfield byl sympaťák a do role Spartaka se hodí. Je tu i pár dalších zajímavých postav ( Batiatus, Lukrécie ) a scénář je také vypiplaný. Takže spoustu bitek, zpomalovaček, spoustu krve a efekty mě na tom seriálu baví sledovat nejvíc. A jelikož je i příběh super, je to jasných pět*. 100%. R.I.P., Andy Whitfield.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Krev a písek???

Nato že nemusím historické filmy natož serialy ,tak tohle je na 1. Mohlo tam být více krve i písku a o hodně méně sexu.I když je znamo že staří římani byli prasata.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělý seriál

Seriál je bezesporu jeden ze současných nejlepších seriálu v tomhle žánru akčních krváků.Seriál Spartakus Krev a Písek má samozřejmě mnoho kladů i záporů, záporů se v seriálu spíše ji ztrácejí ve skvělých hereckých výkonech a skvěle napsaných scenářích. Proto tomuhle seriálu by měli dát šanci všichni příznivci tohohle žánru .

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Minimalistická zmínka

Absolutně ideální pro pudově orientované milující rozměr a užívající si vizulení stránky. Pro mužské šovinisty zásadní povinnost.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Není pravda

Určitě se schodneme,že inspirace (kopirovaní) tam je, ale nemůžu souhlasit s tvým názorem na příběh. Jak můžeš srovnávat příběh bojovníků ze Sparty se Spartacusem, když jsou to uplně jiné bájné příběhy. Spartanští bojovníci bojovali proti Peršanům, kdežto tento serial pojednává o Spartacusovi a jeho legendárním povstání. Nevidím v tom nic podobného. Ano převídatelného ano, ptože sme určitě všichni chodlili na dějepis :-)

PS: To jsem já Ifan. Musel jsem založit jiný ucet :-(

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

rozhodne vzestupna tendence kvality

tenhle film ma vyjimecne vzestupnou tendenci kvality a prekvapive se drzi v mnoha ohledech reality.
pokud si budete vsimat zbroje, terminu pouzivanych v serialu a jmen mnoha hlavnich postav, zjistite, ze vsechno ma predlohu v realiich. I takovy detail jako termin "doctore" pro cvicitele otroku je skutecny.
jiste je tam mnoho akce pro efekt, ano, je to casto prehnane brutalni ale tvrdim, ze po nekolika dilech a pristupu bez predsudku uvidite, ze serial ma zajimavy potencial.
a porovnani s Rimem od HBO se mi moc nelibi, oba serialy maji uplne jiny zamer, Rim je mnohem popisnejsi a rozhodne velmi presny, Spartacus je akcni zalezitost. A me bavila mnohem vic a tesim se na dalsi serii!

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Spartakus je teda opravdu boží! I když pominu v to jak skvěle se tenhle film natočil a v kterém roce,tak je to fantastické. Radost sledovat jednu epizodu za druhou,to musím říct!

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tohle já jim teda ale vážně nežeru

Čekal jsem pořádnou řezničinu na kterou se bude moct člověk s radostí dívat ... dostal jsem řezničinu a jako bonus nějáký pokleslý dialogy o tom jak těžký to život vlastně gladiátoři měli. Pod taktovkou zoufalého scénaře, reklamy na kečup a trojek Xeny si Spartakus brázdí vody výsluní ... Tohle já jim teda ale vážně nežeru.

50 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
9 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Stačí pět minut

"Ošukáme vaše ženy" řekne bojovník a za pět vteřin padne...to mi stačilo...

0 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
7 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

iny zaver

serial dobrej.. ale mohli to ukoncit jinak nez to bylo podle historii... i kdyz se telo spartaka nikdy nenaslo a nevi se jestli zemrel nebo ne jen tak pro zaujimavost

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Spartacus

Přiznávám, že ze začátku jsem měla trochu předsudky kvůli tomu množství sexu a krve, které se v seriálů nachází. Nakonec jsem tomu dala šanci a nemohla se odtrhnout. Strhující příběh. Změna herce v 2. sérii je smutná, ale zvykla jsem si a nemám výhrady. 2. série mi přišla o něco slabší, nevím proč, něco mě na tom prostě nebavilo. Ovšem pak přišla 3. série a s ní nové, naprosté úžasné postavy Marka Crassa, Caesara a mladého Tiberia. 3. série udělala ze Spartaca jeden z mých top seriálů, u kterého skoro nedýchám a na každý díl opravdu netrpělivě čekám. Jsem zvědavá jak se tvůrci vypořádají s koncem a je mi líto, že tato série je poslední. Pořád moc doufám, že se uskuteční ten zmiňovaný spin-off o Caesarovi.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Spartakus

Ze seriálu spartakus se mi líbil styl boje též jejich napínavost a také příběh ten je zejména v první sérii strašně napínaví druhá a třetí série už není tak dobrá jediné co by se mohlo omezit je že by tam nemělo být tolik sexu a erotických scén. jinak by to bylo lepší a populárnější. nevím jak to bude se 3. sérií ale hlavně nevím kdo bude hlavní nepřítel spartakuse.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sexuální jatka

Uznávám, že je to pořádná řežba. Drama, napětí, akce, sex, intriky a celkově dost neortodoxní praktiky a způsob točení. Bohužel je tu spousta krve, krve, krve. A proto dávám 80%. Jinak by to bylo asi víc. Díky svému citlivému žaludku však tuhle podívanou musím oželet.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Těžko říct...

Těžko říct, zda se mě seriál líbí či nelíbí. Jsem těžce alergickej na dnešní styl - soft porno, intriky, brutalita, krev a vulgárnost, která tvoří "děj". Což tady je. Na druhou stranu není příběh až tak nezajímavý a špatně udělaný. Souboje ujdou a chlapů jako hora je tam dost. Řekl bych, že je to pro mě průměr, který mě stačí vidět jen jednou.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Prijemne prekvapen

Prvni dil se me osobne zdal prehnany, efekty krve sice hezke ale to mnozstvi clovek ma max 5 litru (a to prehanim) a tam pri jednom seknuti z cloveka vyletlo prez 10 litru xD ae dalsi dily me opravdu prekvapily serial sel v ramci moznosti do hloubky a i krve postupne ubiraji a dil od dilu je to lepsi a lepsi a proto davam 100% (take z duvodu ze sem fanousek zminenych 300 a i gladiatora coz tento serial misi dohromady a zacina mu to opravdu fungovat ) pokud se kvalita nesnizi hodnoceni ponecham

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Krv a piesok

Na prvého herca som si zvykol, ale aj ten druhý nie je zlý, seriál sa vyvíja veľmi dobre a sľubne, nechýba zápletka a veľa zvratov. Samozrejme dramatické intrigy a všetko smeruje ku koncu jedného z hlavných hrdinov. Myslím, že to bude Glaber :))), uvidím nechám sa prekvapiť, každopádne seriál si zaslúži za dobové masy a kulisy 100%.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Krv, piesok, sláva

Keď som počula prvý raz o tomto že existuje seriál Spartacus, hneď som ho začala pozerať. Od začiatku ma uchvátil a nie len kvôli tomu že sa jedná o otroka ktorý spôsobil Rímu toľko starostí. Vinikajúce herecké obsadenie a mať tak ešte skutočný 3D televízor doma (nemyslím tie dnešné ale keď budeme s 3D technológiou trochu ďalej), tak po jednej časti som asi celá od krvi.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Freedom is not a law

Tak práve som dopozeral poslednú časť.Po tom ako som pravidelne pozeral prvú sériu som si dal pauzu a pozrel som si opať celý.

1.Sěria
Ako fanúšik bitiek a vojnovej histórie som si seriál oblúbil už po prvej časti.Spartacus hodení do domu Bathiata kde boli vynikajúco ukázané bitky v aréne a príbeh sa pomaly zamotával.Spartacus a Crixus sa pomaly stávali bratmi a ukončenie série vyvrcholilo super.

Hodnotenie série 5/5

2.Séria
Spartacus a jeho bratia sú na slobode a ich jediný ciel je získať naspať Crixovu vyvolenú.No nebolo by to ono keby sa začali diať problémy aj vo vnútri.Útek Spartaca a oslobodzovanie otrokov bolo to čo som očakával.Napriek všetkému splnilo sa takmer všetko čo v seriáli zatial vyznelo,takže spokojnosť.

Hodnotenie série 4/5

3.Sěria
Tu nastal zlom kedy som si uvedomil že to čo bolo ukázané v aréne bol len zlomok toho čo nás čaká v tejto série.Spartacus nadobudol armádu a prišiel čas zúčtovať všetko čo bolo potrebné.No správny záporak nás ešte len čakal.Posledné časti gradovali ak stále som nevedel aký bude koniec.Koniec bol neuveritelne perfektný a do poslednej minúty som lapal po dychu.Seriál skončil bravúrne a za nejaký čas si ho opať rád pozriem.

Hodnotenie série 5/5

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Ten, ktorý premohol Tieň a priniesol dážď...

Spartacus, jedno z najslávnejších mien zo starovekej histórie. Stanica Starz si to u mňa našliapla veľmi dobre, pretože dejiny sú jedným z mojich hobby. Trochu som váhal, či ho začnem pozerávať, pretože som mal nemilú skúsenosť z prekrúcania histórie v takýchto seriáloch. Ale na presviedčanie priateľov som sa do toho pustil.

Prvá séria a pilot ma ihneď ohromili sexom, bitkami, krvou, a hlavne otrasnými efektami. Prišlo mi, že to bude ako film 300... všetko pred zeleným plátnom. Avšak prišlo vyslobodenie v podobe Spartakovho víťazstva v aréne a presun do Batiatovej gladiátorskej školy. Keďže z histórie toho veľa o pôsobení Spartaka medzi gladiátormi nevieme, tvorcovia museli ponamáhať sivé mozgové bunky a vymyslieť poriadny dej. To sa im podarilo na výbornú. Bitky v aréne vždy stáli za to, hlavne boj Spartaka a Crixa proti Theoklovi. Aj keď ma škrela historická nepresnosť, pretože asi 80% všetkých bojov v arénach v Spartakovi bolo na život a na smrť, čo nie je pravda. Gladiátor bol cenný a zomieral iba v nevyhnutnosti. Ale prvú sériu som si maximálne užil, pretože nám bolo postupne dávkované napätie, bitky, sex, zvady a intrigy, čo nakoniec vyvrcholilo epickým finále zmáčanom v krvi porazených.

Prišla druhá séria, prišla zmena herca, prišli obavy, ako Liam McIntyre nahradí Andyho Whitfielda. Obavy sa stratili hneď po prvej epizóde, pretože Liam ho dokázal viac než plnohodnotne nahradiť. Podľa môjho názoru bol dokonca aj lepší. Ako tu niektorí písali, že v druhej sérii im chýbali boje v aréne, tak mne rozhodne nie. Ešte viac krvi a bojov predovšetkým s Rimanmi som si užíval maximálne, aj keď ma už omrzeli početné sexuálne scény, ktoré som si už takpovediac priradil k tomuto seriálu. Ale späť k deju. Keďže druhú sériu som považoval za akéhosi predskokana k epickej tretej, tak som ju aj podľa toho hodnotil. Touto sériou najviac rezonovala otázka: "Čo teraz?". Keď už sme sa vzbúrili, čo urobíme? Celá séria sa niesla v tomto duchu. Myslím, že svoj vrchol séria dosiahla zrútením arény, akéhosi symbolu útlaku a otroctva. Zabitie Glabera prinieslo len akési rozuzlenie.

No a už záverečná tretia a podľa mňa najepickejšia séria celkovo. Spartakova armáda sa rozrastá, vyhrávajú jednu bitku za druhou, tak prečo nedobyť mesto? A práve vtedy nám do deja vstupujú dve postavy, ktoré budú mať zásadný vplyv na dej. Crassus a Ceasar. Pritom druhý zmienený by tu nemal čo robiť, veď ten bol v Ríme. No čo, prehltol som horkú pilulku a pozeral ďalej. Celkovo mi táto séria prišla asi najviac prepracovaná, čo sa týka postáva a deja, pretože tu bolo ešte viac intríg a dejových odbočiek než v predošlých dvoch sériach dohromady. Obzvlášť som si užíval bojové manévre Spartacus x Crassus. Napokon naslo finále. Myslím, že to bolo jedno z najlepších, aké som pri seriáloch videl. Čo záležalo na tom, že som vedel ako to skončí, Chcel som si ho poriadne užiť. A to sa aj stalo. Každá scéna, každý rozhovor, každý pohyb bol skvelo urobený, obzvlášť stretnutie Spartaka a Crassa a záverečná bitka, na ktorej bolo vidieť, že na nej tvorcovia nešetrili ako peniazmi, tak aj komparzistami, ale aj umelou krvou. Vôbec mi nevadila záverečná bitka medzi oboma rivalmi, naopak, užíval som si ju plnými dúškami. A Spartakova smrť? Priznám sa, že oči mi nezostali suché...

No a to by bolo tak všetko. Na záver by som poznamenal, že prvej sérii u mňa nekraľoval iba Spartacus, ale aj doctore Oenomaus, ktorý bol jednoznačne najväčším borcom pod slnkom.

A ešte poďakovanie... Ďakujem tvorcom seriálu za zaujímavý biologický poznatok, že človek nemá 5 litrov krvi, ale rovných 30l. Ďakujem

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí