plakát seriálu

Spiknutí

(Vanished)

Epizoda 1×11 – Prázdný úkryt (The Proffer)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

FBI se podaří spojit s informátorem patřícím k únoscům, který prozradí více o záhadě okolo šifrovacího kola i o místě, kde je držena Sara. Ta si už ale vůbec není jistá, komu a čemu může věřit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Judy Nashová v přímém přenosu hlásí, že Wallace Rainer byl zvolen jako 111 soudce do Nejvyššího soudu. Mezitím se na chodbě budovy Nejvyššího soudu setká senátor Collins s Rainerem. Collins naznačuje Rainerovi, že svou část dohody splnil a je tedy na něm, aby mu vrátil Saru. Rainer se tváří, že o ničem neví. Ke Collinsovi přichází J.T. Morse a sděluje mu, že Marcy je v nemocnici.

Marcy potratí a žádá o krevní testy, protože se domnívá, že ji někdo otrávil. Z jejich výsledků se dozví, že měla zvýšenou hladinu progesteronu, čehož lze docílit i nějakými prášky. Marcy se přizná Benovi, že ji Rainer naposledy znásilnil a že to dítě mohlo být jeho. Před pár měsíci, když byl nominován na post soudce do Nejvyššího soudu, jí volal a chtěl se sejít a ujistit se, že o nich nikomu neřekne. Setkání se však vymklo kontrole.

Agenta Lucase kontaktuje Keltonův informátor. Je přesvědčen, že Saru nepropustí, i když Collins potvrdí soudce Rainera v jeho funkci.

Únosce pouští Saře video s Maxem, který říká, že ji nenávidí. Sara začne o Collinsovi trochu pochybovat. Deborah ve vedlejší cele vše slyšela a ujišťuje Saru, že všechno je podvod. Únosci náhle vtrhnou do cely Deborah a odvezou jí z úkrytu. Sara ztratí podporu.

Lucas s Meiovou přichází do kostela na sraz s informátorem. Meiová si všimne na zdi kaple jednoho obrazu. Lucas vysloví jméno obrazu - Martýrium svatého Tomáše Becketa. Na obraze je znázorněn výjev zabitého mnicha a všude po zdech jsou velké cákance jeho krve. Meiová si vzpomíná, že naprosto identické cákance krve se nacházely i v chatě, kde byla naaranžovaná smrt Sary. Tentýž vzor. Proč, ale někdo chce, aby to viděli? Informátor se snaží zničit Sářiny únosce a chce aby to agenti věděli. Lucas se s informátorem schází ve zpovědnici. Informátor mu prozradí, že patří k únoscům, ale chce je zastavit. Výměnou za informaci, kde Saru drží, žádá Lucase, aby mu ukázal šifrovací kolo. Lucas souhlasí a dozví se, že Saru drží v podzemí v přírodní rezervaci. FBI úkryt najde, ale muži jsou ostřelováni únosci. Jednotka vyhodí po povětří poklop a náraz otevře dveře Sařiny cely. Lucasovi s Meiovou se podaří proniknout až do podzemí, strhne se přestřelka a v nastalém zmatku se Saře podaří uprchnout. FBI rozestaví v okolí zátarasy, ale Saru nenajdou. Narazí pouze na dva lovce, kteří ulovili jelena a mají ho na korbě auta. Agenti a ani samotní lovci však netuší, že je na korbě skryta pod plachtou též vystrašená Sara.

Senator Collins sleduje v televizi zprávy, kde informují o zvolení soudce Rainera do Nejvyššího soudu. Do místnosti přichází Marcy a když vidí Rainerovu tvář v televizi, vzteky jí vypne. Na dotaz Collinse, proč to udělala, odpovídá, že je jí z Rainera zle. Collins chce od J.T. Morse, aby zavolal jeho bývalé ženě a přivedl jí i s Maxem zpět. Bude to pro Marcy lepší. J.T. Morse se přizná, že Jessice nabídl za její odchod peníze a není tudíž jisté, zda se bude chtít vrátit zpět.

Judy Nashová se setkává s Marcy. Marcy se omlouvá, že nepřišla do ranního vysílání. Judy jí žádá, aby si promluvily, ale Marcy nechce. Collins sděluje Marcy, že peníze, které jí dala matka na kauci pro Bena, byly určeny jako odměna za její odchod z rodiny. Marcy je v šoku. Collins se jí omlouvá, protože o této transakci nevěděl a vše zařizoval J.T. Morse. Marcy chce vidět svou matku za jakoukoliv cenu. Collins jí sděluje co se dozvěděl od agenta Lucase a to, že se Sara jen tak brzy domů nevrátí. Je rozhodnut začít jednat tam, kde se cítí jako ryba ve vodě. V politikaření.

Senátor Collins si pozve soudkyni Elisabeth Mulrayovou z Nejvyššího soudu. Sdělí jí, že soudce Rainer je ovlivněný a chce, aby svým hlasem vynulovala jeho hlas v kauze, díky níž by se Hensleigh dostal na svobodu. Soudkyně odmítne, ale slíbí mu, že se hlasování zdrží.

Agent Lucas se setkává večer v parku s informátorem. Lucas sebou nepřinesl šifrovací kolo a podezírá informátora, že nedodržel část jejich dohody. Saru za kolo. Informátor mu sděluje, že mu není známo, zda Saru odvedli a pokud ano, tak neví kam. Oba však netuší, že Sara utekla. Lucas se ptá, proč ho chtěl vidět. Záměrem informátora je zničení šifrovacího kola. Protože jeho dešifrováním se odtajní prastarý příběh o zrození nového světa z chaosu. Lucas nechá informátora odejít.

Ben jede do Washingtonu.

Lovci přijíždějí k policejnímu zátarasu. Z korby jejich auta sestupuje Sara a přichází k šerifovi, aby mu sdělila, že je tou osobou, kterou hledají... Sarou Collinsovou...

Hlavní postavy
senátor Jeffrey Collins
Sara Collinsová
Marcy Collinsová
agentka Lin Meiová
Judy Nashová
Vedlejší postavy
kameraman
Kyle Tyner
soudce Wallace Rainer
agentka Remyová
agent Daniel Lucas
terapeut
Deborah Hensleighová
Claude Alexander
soudkyně Elizabeth Mulrayová
Dr. Symers
manažer
zaměstnankyně televize
strážce
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPrázdný úkryt
Původní názevThe Proffer
Rok natočení2006
Premiéra24. listopadu 2006
Česká premiéra18. prosince 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody