plakát seriálu

Spiknutí

(Vanished)

Epizoda 1×01 – Sara (Pilot)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V průběhu galavečera zmizí z oslavy žena senátora Jeffreyho Collinse, Sara. Případu se ujímá agent FBI Graham Kelton. Únosce je záhy nalezen, ale je mrtvý a na ruce má posmrtně vytetovanou číslici "9".

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Poslední případ agenta FBI Grahama Keltona nedopadl dobře. Když vyděrači předával výkupné za chlapce Nathana Millera, vzal si na pomoc ostřelovače. A výbušnina připevněná na těle Nathana explodovala.

Kelton je přivolán do atlantského hotelu Biltmore. Z galavečera pořádaného na počest Sary Collinsové zmizela oslavenkyně, druhá manželka senátora Jeffreye Collinse. Do případu se zapojuje i Keltonova kolegyně Lin Meiová - a své informace si hledá i televizní reportérka Judy Nashová. Na jedné z fotografií z galavečera je Sara zachycena v doprovodu neznámého muže. Na židli, kde seděla, byly nalezeny otisky Marka Valery, muže se záznamem v trestním rejstříku.

Další pohřešovanou je Collinsova dcera z prvního manželství - Marcy. Jednotka rychlého nasazení ji najde u jejího přítele Bena Wilsona, ale Marcy se ke svému otci nechce vrátit. Collinsův syn z prvního manželství Max sdělí FBI, že Marcy z neznámého důvodu přestala mít asi před rokem Saru ráda. Podle těhotenského testu nalezeného v Sařině pokoji byla Sara těhotná, i když její rodiče tvrdí, že po nemoci už nemohla mít děti.

Judy Nashové se podaří vypátrat, že Sára se již jednou před 12 lety pohřešovala. Policie však vyšetřování záhadně zastavila a snažila se vše ututlat. Kelton a jeho tým dostane tip na dům, kde by se mohla nacházet Sara. V domě však nalezne mrtvolu Amandy McNealové. Ta ale zmizela před deseti lety. Je v neuvěřitelně zachovalém stavu, jako kdyby zmizela včera. Vedle mrtvoly nalezne kartu s postavou u níž je jméno Nathan na jedné straně a na druhé čísla 9:29.

Kelton a jeho lidé lokalizují auto, které si před časem koupil Mark Valera, a po honičce řidiče dostihnou. Ukáže se však, že to je jen zloděj aut. Když FBI otevře kufr auta, najde tam zastřeleného Valeru, který zemřel hodinu po tom, co Saru z hotelu odvedl. Na dlani má posmrtně vytetovanou 9.

Marcy objeví u Bena v pračce zakrvácené tričko a vedle na židli kabelu plnou peněz. Nic mu neřekne a v noci se tajně z Benova domu vytratí s tričkem i kabelou. Mezitím Kelton z kamery v bankomatu přes ulici zjistí, že Sara s někým seděla v osudný den v kavárně. Senátor Collins, který právě přišel na stanici potvrdí, že onou neznámou, se kterou seděla Sára byla jeho předchozí manželka Jessica. Max Collins, který se od svého otce dozvěděl o přítomnosti své matky ve městě, jí e-mailem upozorní na skutečnost, že o ní policie ví.

Kdesi v hospodě si Peter Manning všimne na obrazovce, že je vyhlášeno pátrání po Saře Collinsové. Z hrůzou zjišťuje, že se jedná o tutéž osobu, kterou před 12 lety požádal o ruku a ta poté náhle zmizela...

Hlavní postavy
senátor Jeffrey Collins
Sara Collinsová
agent Graham Kelton
Marcy Collinsová
agentka Lin Meiová
Judy Nashová
Vedlejší postavy
Adam Putnam
technik na balistiku
agent Edward Dockery
soudní lékařka Rayleneová
mladý agent
Becky Javitová
člen hotelové ochranky
šéf policie
Kyle Torres
Robert Rubia
Nathan Miller
Peter Manning
Joe Manning
otec Moyer
kameraman
paní Javitová
číšnice
pan Jerome
Mark Valera
detektiv
paní Jeromová
korespondent
Inez Keltonová
agent týmu SWAT
pokladní
dívka ve sboru
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSara
Původní názevPilot
Rok natočení2006
Premiéra21. srpna 2006
Česká premiéra12. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody