plakát seriálu

Spiknutí

(Vanished)

Epizoda 1×02 – Tunel (The Tunnel)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Senátor Jeffrey Collins nabízí za jakékoliv informace o Saře peníze. FBI zjišťuje, že několik let starý případ únosu a vraždy manželky Curtise McNeala nějak souvisí. Peter Manning tvrdí, že Sara není tím za koho se vydává.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Senátor Jeffrey Collins nabídne za informace o své ženě Saře dva miliony dolarů. Max tvrdí, že se s matkou nesešel, ale v jejím hotelovém pokoji jsou jeho otisky. Poté Max matku znovu navštíví a ona mu jen řekne, že ji moc mrzí, že své děti (jeho a Marcy) ztratila.

Auto Marcy sleduje někdo v jiném autě. Přepadne ji neznámý muž, který ji varuje před Benem - a odnese si tašku s penězi. Marcy navštíví Keltona, předá mu zakrvácený útržek trička a chce vědět, jestli je to Sařina krev. Vyšetřovatelé zjišťují, že to není Sařina krev, ale čí je? Poté se Marcy znovu schází s Benem, který jí řekne, že mu někdo zaplatil, aby peníze předal, ale že to nedopadlo dobře. Tvrdí, že to dělá pro ně dva. Chce na Marcy tašku s penězi, ale ona ji už nemá, peníze vzal neznámý muž.

Z kamery v hotelové garáži Kelton zjistí, že Valera odvážel Saru někam do města. Dá si shromáždit záznamy všech kamer ve městě a rekonstruuje jeho cestu. Zjistí, že Valera zajel do tunelu, kde se jeho auto nepřiměřeně dlouho zdrželo. Agenti FBI v tunelu najdou Sařiny krvavé otisky. Vedou až do spojovací chodby pod tunelem, kde je na stěně znovu nakresleno číslo 9. Najednou dochází k výbuchu. Kelton s velitelem zásahové jednotky jsou zavaleni. Kelton přežije. Snaží se nalézt východ z podzemí a narazí na víko kanálu, na kterém je napsáno A 9:29. Kdo se snaží spojit případ únosu Sary Collinsové s jeho nevyřešeným případem únosu Amandy McNealové a smrtí Nathana Millera?

Za senátorem Jeffreyem Collinsem přichází soudce Wallace Rainer, jehož nominaci do Nejvyššího soudu Collins jako jediný ze strany nepodporuje, protože se od Sary dozvěděl, že soudce měl poměr s nezletilou dívkou.

Soudní lékařka rozmrazuje tělo Amandy McNealové nalezené v domě, kde se měla podle informací nacházet původně Sara. Vdovec a bývalý starosta Curtis McNeal přichází identifikovat svou ženu Amandu do márnice. Říká Keltonovi, že senátor ví, kdo Saru unesl a měl by se ho na to zeptat. Kelton vypozoruje, že Curtis má před něčím strach. Poté před očima Keltona spáchá sebevraždu zastřelením. Šokovaný Kelton vytušil, že někdo tenkrát McNeala vydíral a unesl Amandu. Kelton přichází za senátorem, aby mu řekl pravdu o tom, kdo unesl jeho ženu. Ten únosce nezná. To však Keltovi nestačí, senátorovi nevěří. Soudní lékařka sděluje Keltonovi, že nemůže zjistit příčinu smrti Amandy, protože při rozmrazení se její tělo rozteklo.

Peterovi se vrací vzpomínky na dobu před 12 lety se Sarou, která se tenkrát jmenovala Nicky. Seznámili se v přístavu. On pracoval jako rybář a ona chtěla pracovat pro něj. Peter se zamiloval a požádal Saru (Nicky) o ruku. Když se poté chystal vyplout na moře, nepřišla se rozloučit.

Vyšetřovatelé zjistí, že krev na útržku Benova trička patří Valerovi. Peter přichází za reportérkou Judy Nashovou se solokaprem. Má důkazy, že Sara není tím za koho se vydává...

Hlavní postavy
senátor Jeffrey Collins
Sara Collinsová
agent Graham Kelton
Marcy Collinsová
agentka Lin Meiová
Judy Nashová
Hostující hvězdy
Jessica Nevinsová
Vedlejší postavy
Adam Putnam
agent Edward Dockery
soudní lékařka Rayleneová
Peter Manning
kameraman
pan Jerome
Mark Valera
paní Jeromová
Malik Christo
Becca Jeromeová
neznámý muž
Kyle Tyner
soudce Wallace Rainer
Murphy Manning
mladý agent
lodník Dan
Curtis McNeal
agentka Nanjiová
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevTunel
Původní názevThe Tunnel
Rok natočení2006
Premiéra28. srpna 2006
Česká premiéra14. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody