plakát seriálu

Spiknutí

(Vanished)

Epizoda 1×08 – Ultimátum (Aftermath)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na místo zemřelého agenta Grahama Keltona přichází agent Daniel Lucas, aby pokračoval v jeho vyšetřování. FBI odhalila tvář Keltonova vraha a začíná ho pronásledovat. Senátor Collins dostává poslední varování...


Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Judy Nashová ohlašuje ve zprávách, že agent Graham Kelton podlehl střelnému zranění a byl prohlášen za mrtvého.

Za Grahama Keltona přichází jako náhrada agent Daniel Lucas, aby s Lin Meiovou pokračoval v pátrání po Saře. Senátor Collins se vrací z Washingtonu jiným letadlem. Steward Collinsovi v polovině letu oznámí, že letadlo musí pro poruchu přistát v Severní Karolíně. V hangáru se Collins setkává s živou Sarou a únosce od něj požaduje, aby už nedošlo k dalšímu zdržení při hlasování v senátu. Když se Collins vrátí domů, při rozhovoru s Lucasem o epizodě s únoscem a Sarou pomlčí.

Marcy Collinsová požádá svého dědečka senátora, aby jí vyplatil z jejího fondu 20 tisíc dolarů na kauci pro Bena Wilsona. Dědeček odmítne. Jessica Nevinsová požádá o peníze Collinsova tajemníka J. T. Morseho výměnou za to, že odjede a nikomu nesdělí pravý důvod svého odchodu. Když je Ben propuštěn z vězení čeká na něj Marcy a sděluje mu, že je s ním těhotná.

Bývalá Keltonova žena identifikuje jeho tělo. Agentka Lin Meiová jí sděluje, že i když spolu nežili vždy na ní i na dceru myslel.

FBI má k dispozici video, na kterém identifikuje Keltonova vraha. Daniel Lucas na tiskové konferenci odhalí únoscovu tvář. Při zjišťování jeho totožnosti zjistí, že tento muž používá několik jmen. V popelnici u senátu najdou vrahovo sako, na jehož rukávu jsou stopy po výstřelu a v kapse brouk, který se vyskytuje jen v Severní Karolíně. FBI tam najde dům na jedno z vrahových jmen. Je na ně nastražena past v podobě výbuchu v domě, ale všichni stačí utéct. Daniel Lucas zjistí od hlídky, že z místa poblíž nich najednou vyjelo auto. Pronásleduje ho svým vozem. Když jeho auto dostihne, vystoupí z něj tajemný únosce Sary a vrah Grahama Keltona, který si vzápětí podřeže krk a vykrvácí. V jeho autě posléze objeví FBI spousty fotek Sary Collinsové, a to nejenom ze současnosti, ale i z minulosti, z čehož je patrné, že důvodem únosu Sary Collinsové pravděpodobně není poslušnost jejího manžela při hlasování, ale tajemství, které sama skrývá...

Hlavní postavy
senátor Jeffrey Collins
Sara Collinsová
agent Graham Kelton
Marcy Collinsová
agentka Lin Meiová
Judy Nashová
Hostující hvězdy
Jessica Nevinsová
Vedlejší postavy
agent Edward Dockery
kameraman
Malik Christo
Kyle Tyner
soudce Wallace Rainer
Ava Herreraová
vrah agenta Keltona
agentka Remyová
agent Daniel Lucas
senátor Eugene Collins
člen taktického týmu
členka taktického týmu
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevUltimátum
Původní názevAftermath
Rok natočení2006
Premiéra3. listopadu 2006
Česká premiéra6. prosince 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody