plakát seriálu

Spiknutí

(Vanished)

Epizoda 1×03 – Výkupné (Drop)
88 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jedním z podezřelých v únosu Sary Collinsové je i přítel Marcy Collinsové, Ben. Senátor Collins je kontaktován únosci, kteří požadují výkupné. Předání peněz se nezdaří...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Neznámý muž leze po žebříku v kanálu směrem k poklopu. Na víko poklopu připíná bombu...

Peter Manning předá Judy Nashové kazetu, která dokazuje, že Sara není tou za koho se vydává. Na kazetě je nahraná oslava z roku 1994, na které je i Sara (Nicky). Judy se snaží Peterovi naznačit, že ho Sara podvedla. Peter nesouhlasí a žádá kazetu zpět. Judy si však stačila udělat kopii.

Ben Wilson má záznam v trestním rejstříku za držení drog a v jeho bytě se najde kolt, jímž byl zastřelen Valera. Ben odváží Marcy ke své kamarádce Quinn Keelerové, která ho prý vytáhla z drog. Marcy však zaslechne, jak se Quinn ptá Bena, kolik toho Marcy ví. Bena s Marcy nakonec chytne policie. Marcy tvrdí, že je Ben nevinen, ale v jeho autě se najde taška s penězi, kterou Marcy odcizil neznámý muž.

FBI vypátrá Jessicu Nevinsovou a předvede ji k výslechu. Jessica tvrdí, že se sešla se Sarou proto, že chtěla, aby se Sara přimluvila u Collinse. Chtěla, aby se opět mohla setkávat s dětmi. Jessica však Keltonovi zatají, že našla rodný list Sařiny dnes jedenáctileté dcery. Navíc tuto skutečnost Saře řekla s tím, aby zmizela, jinak vše oznámí veřejně.

Soudce Wallace Rainer čelí otázkám členů justičního výboru, senátor Collins se slyšení neúčastní.

Senátor Collins najde v nepoužívané zásuvce své pracovny mobil, z něhož mu sms zprávou někdo nařídí, aby přinesl místo dvou už pět milionů dolarů do jedné z kaváren a nesmí o tom říct FBI. Vedoucí senátorova týmu J.T. Morse sežene pět milionů od realitního makléře, který přispívá na Collinsovu kampaň. Je však sledován FBI. Kelton a Lin přijdou do senátorova domu právě ve chvíli, kdy J.T. Morse přináší kufřík s penězi. Collins musí nakonec záhadu s mobilem i místo předání výkupného FBI oznámit. Ta ho vybaví mikrofonem, aby ho mohla sledovat. Collinsovi přijde faxem zpráva o místu předání. Jde na schůzku s FBI v zádech. Sedá si ke stolku před kavárnou na náměstí plném lidí. Přes židli je černé sako, ze kterého začne vyzvánět mobil, vezme ho a mužský hlas jej naviguje. Peníze má položit na poklop od kanálu, toho poklopu na kterém je připevněna bomba. Hlas v telefonu nařizuje Collinsovi, aby vešel do budovy. Mezitím dojde k výbuchu, všude poletují bankovky. Nastává chaos, protože všichni lidé sbírají peníze padající z nebes. FBI ztrácí kontakt s Collinsem. Ten vstupuje dle příkazu do venkovního výtahu výškové budovy a jede na střechu. Výtah se zastaví a zazvoní palubní telefon. Collins jej zvedne a hlas mu sděluje, že ví o FBI a pokud chce, aby Sara přežila, musí zmáčknout tlačítko s číslem 9. Výtah se mezitím řítí dolů. Collins zmáčkne příslušné tlačítko a výtah se zastaví. Po této události přestane Collins komunikovat s FBI, protože dostal strach o život Sary.

Judy Nashová zjišťuje, že někdo v redakci vymazal všechny kopie důkazů o Saře (Nicky). Opět nic nemá.

Collins ve svém domě hovoří se synem Maxem, když v tom zazvoní Maxův telefon. Je to hovor pro Collinse. Neznámý hlas mu říká, že Sara je stále naživu...

Hlavní postavy
senátor Jeffrey Collins
Sara Collinsová
agent Graham Kelton
Marcy Collinsová
agentka Lin Meiová
Judy Nashová
Hostující hvězdy
Jessica Nevinsová
Vedlejší postavy
Adam Putnam
agent Edward Dockery
Peter Manning
pan Jerome
paní Jeromová
Malik Christo
Kyle Tyner
lodník Dan
agent Sloane
policista
hotelový sluha
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVýkupné
Původní názevDrop
Rok natočení2006
Premiéra4. září 2006
Česká premiéra19. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody