Spiknutí

Spiknutí (Vanished) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Warm Springs

Saře se podaří dovolat domů, kde ale telefon zvedne Jeffreyho bývalá žena Jessica Nevinsová. Tím se potvrdí Sařiny nejčernější obavy. Když pak navíc zjistí, že kvůli odměně za její nalezení není zřejmě v bezpečí nikde, napadne ji jediné východisko.

Saru jedoucí v autě pronásleduje vrtulník. Sjede z cesty do lesa. Auto jí vypoví službu a musí se schovat. Pronásledovatelé jsou jí v patách.

Agent Lucas si pozve Eugena Collinse a ukazuje mu video se Sarou. Eugene potvrdí, že byl ve správní radě Encompassu, ale že si na nic nevzpomíná. Do kanceláře vstupuje agentka Meiová a sděluje Lucasovi, že technik něco objevil. FBI zjistí, že Sara na útěku volala domů a najde telefonní budku, z níž volala. Agent Kyle Tyner vyčítá Lucasovi, že kvůli výslechu volal senátora Eugena Collinse v noci. Výslech mohl počkat až na úřední hodiny. Lucas s ním nesouhlasí. Chtěl senátora vyvést z míry a naštvat, protože v takové situaci dělají lidé chyby. Mezitím telefonuje agentka Meiová, že se jim ozval muž, jemuž Sara vzala auto. Samozřejmě, že se dotyčný muž nezmínil o tom, jak chtěl Saru znásilnit. Auto je následně nalezeno. Lucas přijíždí na místo nálezu auta. Vyslýchá majitele auta. Ten mu vykládá vymyšlenou historku o tom, že ho Sara přepadla a ukradla mu auto. Lucas mu nevěří. Vezme ho stranou, aby je nikdo neviděl. Násilím z něj dostane pravdu a upozorňuje ho, aby o tom nikomu neříkal, jinak si ho najde a zavře ho tak hluboko do vězení, že když ho bude chtít navštívit jeho matka, bude si muset pořídit pas.

Lucas přichází ke Collinsovi, kde je i Jessica. Informuje ho o zjištění, že Sara utekla a telefonovala domů. Telefon zvedla Jessica. Collins se podivuje proč mu nic neřekla. Jessica tvrdí, že Saru v telefonu nepoznala a myslela si, že volá nějaká neznámá žena. Lucas dále sděluje Collinsovi svá zjištění o jeho otci, existenci kliniky, na které se léčil nejenom Max, ale též před 11 lety Sara. Collins je v šoku. Nic o tom nevěděl. Přizná Lucasovi, že s otcem nikdy nevycházel.

Marcy řekne Maxovi, že ji soudce Rainer znásilnil. Ben Wilson, který od Marcy odešel, si kupuje pistoli. Max zjistí, že Ben odjel do Washingtonu. Marcy tuší, že jde po soudci Rainerovi a chce jet za ním. Max jí to však nedovolí.

Sara se probouzí u popelnic v malém městečku Warm Springs. Holčička Violeta najde zraněnou Saru a odvede ji k sobě domů. Její matka ji ošetří a ubytuje. Vyptává se Sary jestli má děti. Sara jí odpoví, že má dcerušku, která je ve stejném věku jako její dcera. Saře se vybaví událost z minulosti, kdy hovořila s Jessicou Nevinsovou. Tenkrát Jessica zjistila, že Sara má dceru a chtěla jí vypudit z rodiny jejího bývalého manžela. Vyhrožovala jí, že pokud neodejde, řekne Collinsovi o její dceři.

Peter Manning je propuštěn z vězení. Okamžitě volá Judy Nashové a domluví si s ní schůzku co nejdříve. Má pro ni důležitou informaci. Schází se v parku. Judy se dozvídá, že Sara má dceru Rebeccu, jejímž otcem je Peter. Je ochoten vystoupit v přímém přenosu a říci pravdu všem. Judy přichází ke svému šéfovi, aby ho požádala o povolení k exkluzivnímu přímému přenosu. Ten s tím nesouhlasí a žádá, aby měla souhlas i od rodiny Jeromeových. Judy se vydává s Peterem do hotelu, kde naposledy pobývali Jeromeovi. Recepční jim sdělí, že narychlo opustili hotel a odjeli neznámo kam. Peter je zoufalý a rozhodne se ukončit hledání a vrací se do Gloucesteru.

Sara se osprchuje a odpočívá v pokoji. Mezitím volá Violetina matka svému příteli, že má doma Saru, a oba vymýšlejí, jak za ni získat od senátora Collinse výkupné. Sara se probudí a vyslechne její hovor s přítelem a ujede v jejím autě. Violetina matka zavolá FBI. Agenti Lucas s Meiovou se rozjedou do Warm Springs. Zjistí značku auta a číslo. Vyhlašují po autě pátrání.

Jeffrey Collins hovoří se svým otcem Eugenem o tom co ví o klinice Encompassu. Při hovoru se oba pohádají. Eugene naznačí, že nebýt jeho a toho, že zničil veškeré dokumenty o léčení Sary a Maxe nedostal by se do politiky a byl by všem pro smích. Jeffrey svého otce vyhodí z domu.

Agent Michael Tyner vchází v budově FBI do výtahu. Mobilem volá únosce a oznamuje jim, kde byla Sara naposledy viděna.

FBI najde auto, které Sara ukradla, a dozví se od řidiče, že ji vezl na autobusové nádraží. Zjistí, že si Sara koupila lístek do Orlanda, kde žijí její rodiče a dcera. Tuto informaci slyší i Tyner.

Do místnosti, neznámo kde, vstupuje agent Tyner spolu s Eugenem Collinsem. Uprostřed místnosti je kulatý stul na němž je zednářský symbol G.

Ben čeká na soudce Rainera v jeho bytě se zbraní. Když vchází Rainer do místnosti Ben na něj vystřelí.

Peter Manning přichází na svou loď. Je v šoku, naproti němu stojí živá a zdravá Sara. Sara se Peterovi omlouvá za to, že ho kdysi opustila. Nebyl to však její úmysl. Byla unesena. Peter ji obejme a uklidní, že už se nemusí bát, protože je doma.


..."Hlásím se živě z Warm Springs, městečka v Georgii. Včera tu žena odpovídající popisu Sary Collinsové ukradla Chevrolet. Vůz byl později nalezen opuštěný pět kilometrů od Warm Springs. Přesto, že to FBI ani místní policie nepotvrdili, spekuluje se o tom, že v případu Sary Collinsové došlo k obratu. Pokud jsou tyto zprávy pravdivé, unikla Sara Collinsová svým únoscům a nachází se někde v centrální Georgii. Jisté je to, že místní policie zahájila prohledávání domácností v okresech Menion a Talbot. Nabízí se, ale otázka. Pokud Sara unikla, proč se ještě nepřihlásila?"
"Mluvčí rodiny Collinsových nám poskytla toto prohlášení": "Rodina Collinsů ví o tom, že Sara mohla uniknout únoscům. Milujeme Saru, chybí nám a jsme přesvědčeni, že se ozve jak jen to bude možné".
"Čtvrtý týden únosu Sary Collinsové se blíží a mnoho otázek bylo zodpovězeno. Jedna, ale zůstává. Kde je Sara Collinsová?"

"Pro WCN Judy Nashová..."
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Warm Springs
 • Warm Springs
 • 1. série, 13. epizoda (celkově 13. díl)
 • 8. prosince 2006
 • 21. prosince 2007
 • 2006
 • 60 minut
 • www.imdb.com/title/tt0901432/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon