Spiknutí

Spiknutí (Vanished) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zapomenout na Jeffreyho

Agent Lucas získá z dlaně Keltonova vraha čip, který ho zavede do tajné laboratoře únosců. Jak souvisejí biblické svitky od Mrtvého moře, které zde zkoumají, se Sařiným zmizením?

Senátor Collins se spolu s J.T. Morsem dívá v televizi na svůj projev, ve kterém prohlásil, že podporuje nominaci Wallace Rainera do Nejvyššího soudu. Rainer senátorovi následně telefonuje, aby se ujistil, že své rozhodnutí opět nezmění. Telefonát tajně poslouchá i Marcy a zaslechne jak Collins vyhrožuje Rainerovi, že pokud "jí" ublíží, tak ho zabije.

V kapse podřezaného Keltonova vraha Edwarda Morella najdou vyšetřovatelé satelitní telefon s neznámým číslem, na které Morell volal těsně před tím, než spáchal sebevraždu. Z jeho dlaně patoložka vyoperuje radiový čip a Lucas získá jeho duplikát. FBI zjistí, že Morell telefonoval do nákladního vlaku. Když agenti Lucas s Meiovou přijedou na nádraží, jsou svědky, jak nějací muži překládají bednu z auta do auta. Sledují je do skladiště v průmyslové zóně. Lucas se dostane až k tajné laboratoři, kde muži skenují do počítače nějaké staré dokumenty. Díky kopii čipu Lucas vnikne až do místnosti s datovými servery a chce se spojit s centrálou FBI, ale je přistižen jedním z únosců. Začnou se prát a únosce vystřelí. Výstřelem zničí laptop, ze kterého posílal Lucas datové údaje do centrály FBI. Mezitím pronikne do skladu i agentka Meiová. Zapne se alarm. Všichni přítomní vědci začnou uklízet staré dokumenty a podivné zařízení podobající se šifrovacímu kolu. Podaří se jím utéct a zároveň se všechny servery s uloženými daty zničí. Podařilo se poslat do FBI pouze kus naskenovaného starého dokumentu.

Marcy sedí s Benem na obědě. Ben plánuje společné bydlení. Marcy mu sděluje o svém podezření, že soudce Rainer je zapleten do Sařina únosu.

Agenti Lucas a Meiová ukazují senátorovi Collinsovi fotografie vraha agenta Keltona. Senátor jim tvrdí, že člověka na fotografii nezná. Lucas mu nevěří.

Marcy přijela domů. Před domem stojí Judy Nashová a snaží se jí přesvědčit, že pokud si bude chtít promluvit mimo záznam, bude jí vždy k dispozici. Doma přichází Marcy do otcovy pracovny, aby si s ním popovídala o tom co zaslechla v telefonu při jeho rozhovoru se soudcem Rainerem. Collins jí chce uchránit a vyhýbá se odpovědím. Marcy je však přesvědčená, že v únosu Sary má prsty i soudce Rainer.

Saru vyčerpanou hlady a samotnou navštíví jeden z únosců a tvrdí, že jí chce pomoct. Snaží se ji přesvědčit, že ji Collins podvedl, že mu jde jen o kariéru a že o její záchranu ani nestojí. Sara tomu však odmítá uvěřit.

Marcy letí do Washingtonu za soudcem Rainerem. Žádá ho, aby stáhl svou nominaci a pomohl osvobodit Saru. Varuje ho, že jinak zveřejní, že s ním měla poměr a že s ním čeká dítě.

Agent Tyner seznamuje Lucase a Meiovou s historičkou Nadiou Sandsovou. Dle ní jsou starými dokumenty, které zkoumali vědci v tajné laboratoři svitky od Mrtvého moře. Pravděpodobně se jednalo o ty svitky, které se nepodařilo oficiálně nalézt. Jedním z nich je i Ezekiel 40, který se naskenovaný částečně podařilo poslat do FBI. Oficiálně se výzkumem svitků od Mrtvého moře zabýval teolog Aaron Hensleigh. Ten je však ve vězení a čeká na popravu, která se má uskutečnit příští týden. Co má společného výzkum svitků od Mrtvého moře s únosem Sary?

Sara si prohlíží novinové výstřižky, na kterých jsou zprávy o tom, že se k senátorovi vrátila jeho bývalá žena Jessica Nevinsová. Sara je zoufalá. Náhle se ozve ženský hlas. Hlas vychází z větrací šachty na zdi. Sara se neznámé ženy ptá kdo je zač. Neznámá žena jí odpovídá: "Nejsi sama"...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Zapomenout na Jeffreyho
 • The New World
 • 1. série, 9. epizoda (celkově 9. díl)
 • 13. listopadu 2006
 • 11. prosince 2007
 • 2006
 • 60 minut (včetně reklam)
 • www.imdb.com/title/tt0898063/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
lukascoolarik