plakát seriálu

Spiknutí

(Vanished)

Epizoda 1×09 – Zapomenout na Jeffreyho (The New World)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agent Lucas získá z dlaně Keltonova vraha čip, který ho zavede do tajné laboratoře únosců. Jak souvisejí biblické svitky od Mrtvého moře, které zde zkoumají, se Sařiným zmizením?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Senátor Collins se spolu s J.T. Morsem dívá v televizi na svůj projev, ve kterém prohlásil, že podporuje nominaci Wallace Rainera do Nejvyššího soudu. Rainer senátorovi následně telefonuje, aby se ujistil, že své rozhodnutí opět nezmění. Telefonát tajně poslouchá i Marcy a zaslechne jak Collins vyhrožuje Rainerovi, že pokud "jí" ublíží, tak ho zabije.

V kapse podřezaného Keltonova vraha Edwarda Morella najdou vyšetřovatelé satelitní telefon s neznámým číslem, na které Morell volal těsně před tím, než spáchal sebevraždu. Z jeho dlaně patoložka vyoperuje radiový čip a Lucas získá jeho duplikát. FBI zjistí, že Morell telefonoval do nákladního vlaku. Když agenti Lucas s Meiovou přijedou na nádraží, jsou svědky, jak nějací muži překládají bednu z auta do auta. Sledují je do skladiště v průmyslové zóně. Lucas se dostane až k tajné laboratoři, kde muži skenují do počítače nějaké staré dokumenty. Díky kopii čipu Lucas vnikne až do místnosti s datovými servery a chce se spojit s centrálou FBI, ale je přistižen jedním z únosců. Začnou se prát a únosce vystřelí. Výstřelem zničí laptop, ze kterého posílal Lucas datové údaje do centrály FBI. Mezitím pronikne do skladu i agentka Meiová. Zapne se alarm. Všichni přítomní vědci začnou uklízet staré dokumenty a podivné zařízení podobající se šifrovacímu kolu. Podaří se jím utéct a zároveň se všechny servery s uloženými daty zničí. Podařilo se poslat do FBI pouze kus naskenovaného starého dokumentu.

Marcy sedí s Benem na obědě. Ben plánuje společné bydlení. Marcy mu sděluje o svém podezření, že soudce Rainer je zapleten do Sařina únosu.

Agenti Lucas a Meiová ukazují senátorovi Collinsovi fotografie vraha agenta Keltona. Senátor jim tvrdí, že člověka na fotografii nezná. Lucas mu nevěří.

Marcy přijela domů. Před domem stojí Judy Nashová a snaží se jí přesvědčit, že pokud si bude chtít promluvit mimo záznam, bude jí vždy k dispozici. Doma přichází Marcy do otcovy pracovny, aby si s ním popovídala o tom co zaslechla v telefonu při jeho rozhovoru se soudcem Rainerem. Collins jí chce uchránit a vyhýbá se odpovědím. Marcy je však přesvědčená, že v únosu Sary má prsty i soudce Rainer.

Saru vyčerpanou hlady a samotnou navštíví jeden z únosců a tvrdí, že jí chce pomoct. Snaží se ji přesvědčit, že ji Collins podvedl, že mu jde jen o kariéru a že o její záchranu ani nestojí. Sara tomu však odmítá uvěřit.

Marcy letí do Washingtonu za soudcem Rainerem. Žádá ho, aby stáhl svou nominaci a pomohl osvobodit Saru. Varuje ho, že jinak zveřejní, že s ním měla poměr a že s ním čeká dítě.

Agent Tyner seznamuje Lucase a Meiovou s historičkou Nadiou Sandsovou. Dle ní jsou starými dokumenty, které zkoumali vědci v tajné laboratoři svitky od Mrtvého moře. Pravděpodobně se jednalo o ty svitky, které se nepodařilo oficiálně nalézt. Jedním z nich je i Ezekiel 40, který se naskenovaný částečně podařilo poslat do FBI. Oficiálně se výzkumem svitků od Mrtvého moře zabýval teolog Aaron Hensleigh. Ten je však ve vězení a čeká na popravu, která se má uskutečnit příští týden. Co má společného výzkum svitků od Mrtvého moře s únosem Sary?

Sara si prohlíží novinové výstřižky, na kterých jsou zprávy o tom, že se k senátorovi vrátila jeho bývalá žena Jessica Nevinsová. Sara je zoufalá. Náhle se ozve ženský hlas. Hlas vychází z větrací šachty na zdi. Sara se neznámé ženy ptá kdo je zač. Neznámá žena jí odpovídá: "Nejsi sama"...

Hlavní postavy
senátor Jeffrey Collins
Sara Collinsová
Marcy Collinsová
agentka Lin Meiová
Judy Nashová
Vedlejší postavy
agent Edward Dockery
soudní lékařka Rayleneová
Inez Keltonová
Malik Christo
Kyle Tyner
soudce Wallace Rainer
Ava Herreraová
vrah agenta Keltona
agent Daniel Lucas
terapeut
Nadia Sandsová
Dr. Towne
strážce
asistentka
spolupracovník soudce
Aaron Hensleigh
Deborah Hensleighová
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevZapomenout na Jeffreyho
Původní názevThe New World
Rok natočení2006
Premiéra13. listopadu 2006
Česká premiéra11. prosince 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody