Spiknutí

Spiknutí (Vanished) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zmrtvýchvstání

FBI zjistí, že krev v místnosti patří Saře, ale vzhledem k jejímu velkému množství je pravděpodobně po smrti. Agent Kelton kontaktuje muže, který mu nechává hrací karty. Senátor Collins odjíždí do Washingtonu hlasovat proti zvolení soudce Rainera do Nejvyššího soudu.

Agent Tyner vstupuje do chaty, kde byla vězněna Sara. Všude po místnosti je velké množství krve. Kelton mu sděluje, že krev je lidská, pravděpodobně Sařina. Podle DNA FBI zjistí, že krev v místnosti skutečně patří ubodané Saře. Je jí tolik, že nemohla přežít. Graham Kelton o tom informuje senátora Collinse. Ten se rozhodne, že bude hlasovat proti jmenování soudce Rainera do Nejvyššího soudu kvůli jeho poměru s nezletilou dívkou.

Reportérka Judy Nashová sedí v kavárně s kolegyní Tiersou Adamsovou a žádá jí o kontakt na muže, který Adamsové sdělil informace o rybáři, jenž si vymyslel historku o nalezeném těle Sary (Nicky) před 12 lety. Obě reportérky se nemají moc v lásce a Tiersa naznačí Judy, že jí tu informaci nepodá, protože případ únosu Sary Collinsové není pouze její. Judy odchází z kavárny, kde též sedí záhadný šedovlasý muž a obě sledoval. Judy jde do kanceláře. Večer zajde do archivu a hledá nějaké informace na internetu. Najednou zhasne světlo a někdo navíc zamknul dveře místnosti zvenčí. Snaží se dovolat Coopera, ale marně. V místnosti však není sama. Světlo se opět zapne a do místnosti vstupuje Cooper. Muž, který byl s Judy v místnosti odchází nepozorován zadními dveřmi.

Za Keltonem přichází jeho bývala manželka Ava. Sděluje mu, že jejich dcera Inez bude mít v kostele první přijímání a bylo by hezké, kdyby se na ni přišel podívat. Předala mu též zásnubní prsten, který si naposled u ní nechal. Mezi oběma je stále velké pouto, ale Kelton se bojí o jejich vztahu hovořit.

FBI chce o Sařině smrti informovat, až když se najde její tělo. Kelton se pokouší najít člověka, který mu nechává karty se jménem Nathan. Vydá na tiskové konferenci falešnou informaci, že FBI hledá bílou dodávku se SPZ 1N8N v okolí Stone Mountain. Za toto prohlášení mu vynadá jeho nadřízený Tyner. Postaví ho dočasně mimo službu. Judy Nashová se snaží v registru vozidel nalézt informace o dodávce s SPZ 1N8N. Zjišťuje, že žádné auto začínající touto značkou není nikde registrováno. V tom jí vyruší její šéf a chce, aby jela do Washingtonu. Podle dobře informovaného zdroje se totiž senátor Collins chystá na volbu do Nejvyššího soudu. Upozorňuje Judy, že je placena jako reportérka a má si všímat své práce. Nikoliv hledat informace o dodávce.

Při prvním přijímání dcery Inez se Keltonovi ozve neznámý informátor, který mu posílal hrací karty a říká, že ho neměl kontaktovat. Kromě toho upozorňuje na nebezpečí, které by plynulo ze jmenování Rainera. Sdělí Keltonovi, že jde o skupinu lidí, jejichž oběťmi jsou čtyři politici, kteří zemřeli ve funkcích. Kelton požádá tajně agentku Meiovou, aby prověřila příčiny úmrtí všech čtyř politiků.

Judy ve Washingtonu čeká v bytě svého expřítele a stráví s ním noc plnou vášní.

Senátor Collins odjíždí do Washingtonu na volbu soudce Rainera a Kelton ho následuje. V metropoli se Kelton setkává se starým známým, agentem FBI Danielem Lucasem. Znají se od dob studií. Je to ten samý muž, který noc předtím strávil s Judy. Od Lucase se dozví, že se má vrátit do Atlanty, svolat tiskovou konferenci, na níž oznámí Sařinu smrt, a potom dostane na šest měsíců volno. Zároveň obdrží od agentky Meiové v obálce informace o úmrtích čtyř politiků. Všichni zemřeli při různých leteckých haváriích, zavolá vyšetřovatelce havárií Joan McInerneyové a sjedná si s ní schůzku. Jakmile McInerneyová domluví s Keltonem, bere si mobil a telefonuje neznámému muži. Sděluje mu, že mají problém a tím problémem je agent Graham Kelton.

J.T. Morse hovoří s Jessicou a chce vědět proč se vrátila. Zjistil si o ní od agenta Tynera informace o tom, že je na mizině. Podezřívá jí, že se vrátila jen kvůli penězům. Nabízí jí peníze výměnou za její odchod. Ona nepřijímá.

Agentka Meiová se dozvídá od vyšetřovatele, že krev, která byla nalezena v chatě byla naředěná. Sařina krev byla doplněna plazmou, proto jí bylo v chatě tak velké množství. Ihned tuto informaci volá Keltonovi. Je tedy možné, že Sara je stále na živu a únosci její smrt pouze fingovali. V budově Capitolu má začít volba soudce Rainera do nejvyššího soudu. Meiová upozorňuje Keltona, že musí jakkoliv přerušit volbu, protože pokud senátor Collins bude hlasovat proti soudci Rainerovi, je jeho žena v ohrožení. Kelton spěchá do Capitolu varovat Collinse. Z budovy volá počítačovému technikovi z FBI a žádá ho, aby se napojil na vnitřní server senátní budovy. Volba v Capitolu začíná. Stav hlasování je: 9 senátorů pro a 9 senátorů proti volbě soudce Rainera. Rozhodující hlas zbývá na senátora Collinse. Mezitím se technik v FBI dostane do senátního serveru a čeká na Keltonův pokyn. Než stačí senátor Collins vyslovit svůj ortel, rozezvučí se alarm. Je vyhlášen stav nebezpečí z možného biochemického útoku. Všichni musí opustit budovu. Poplach má na svědomí Kelton, kterému se podařilo přerušit hlasování. Venku před budovou Capitolu zastavuje Kelton senátora Collinse, aby mu sdělil, že Sara je stále na živu. Než mu však sdělí více informací je zasažen 7 ranami a padá k zemi mrtev.

Hlasování v Capitolu sledovali na obrazovce i Sařiny únosci. V jedné z cel byla i živá Sara...
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Zmrtvýchvstání
 • Resurrection
 • 1. série, 7. epizoda (celkově 7. díl)
 • 2. října 2006
 • 4. prosince 2007
 • 2006
 • 60 minut
 • www.imdb.com/title/tt0860289/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon