plakát seriálu

Správná dvojka

(The Odd Couple)

Epizoda 1×01 – Pilot
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Oscar Madison je sportovní komentátor, který má i vlastní pořad v rádiu. Nedávno si prošel rozvodem, ale přijal ho s chladnou hlavou. Totéž se nedá říct o jeho kamarádovi Felixu Ungerovi, jenž se od své ženy nedávno dozvěděl, že se s ním chce rozvést. Oscar ho vezme k sobě do bytu jako spolubydlícího, dokud se nepostaví na nohy, jenže zatím netuší, jak velkou chybu tím vlastně udělá.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Oscar je krátce po rozvodu a má v úmyslu si něco začít se svou sousedkou Casey, když v tom ho navštíví jeho bývalý kamarád z vysoké, Felix, kterého zrovna vykopla žena z domu. Brzo se dozvídá, že se s ním chce rozvést, z čehož se ocitá na emočním dně. I přes to všechno se Oscar nechce vzdát své schůzky s Casey, a tak přistoupí na dvojité rande s Felixem a její sestrou Emily. Emily je stejně neurotická jako Felix, takže si dokonale padnout do noty.

Schůzka neprobíhá příliš dobře, Felix nedokáže z hlavy pustit svou ženu a mluví jen a jen o ní. Casey sděluje Oscarovi, že nic víc než sexuální vztah momentálně nechce, s čímž nemá Oscar žádný problém. Jenže jakmile vytasí Felix fotografie Oscarovy bývalé ženy, dochází mu, že se přes ni stále nepřenesl, i když si to původně myslel. Oscar a Felix se následně pohádají a Felix je zraněn, na což Casey a Emily odchází spolu s Felixem pryč.

Druhý den ráno Oscar přistoupí na to, aby u něj Felix zůstal bydlet. Bude třeba dělat kompromisy a nebude to jednoduché, ale přesto souhlasí.

Hlavní postavy
Oscar Madison
Felix Unger
Vedlejší postavy
obchodník
řidička taxíku
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2015
Premiéra19. února 2015
Česká premiéra22. srpna 2017
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry13 570 000 diváků (3,10 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody