Star Trek: Enterprise

Star Trek: Enterprise (Star Trek: Enterprise)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Padlý hrdina

T'Pol navrhne, aby Enterprise zamířila k tropické planetě Risa, protože klesá efektivnost posádky. Archer s Tripem souhlasí, ale kapitán pak dostane zprávu od admirála Forresta, že jistý vulkánský velvyslanec je v nouzi a potřebuje okamžitě vyzvednout z planety Mazar.

Nejbližší vulkánská loď je týden cesty vzdálena a proto Vulkánci požádali o pomoc Enterprise. T'Pol připravuje Archera a Tripa na setkání s velvyslankyní V'Lar a Hoshi dokonce uvolní svou kajutu.

Po příletu na Mazar, to vypadá jako by se Mazarité chtěli Vulkánky zbavit a k Enterprise už míří raketoplán. T'Pol i Archer jsou překvapeni až vřelým chováním velvyslankyně a Enterprise odlétá na setkání s vulkánskou lodí Sh'aan.

V'Lar ale nechce prozradit, proč musela tak náhle odejít. To vyjde najevo až později, když Enterprise začne pronásledovat mazarská loď a začne požadovat navrácení velvyslankyně, protože je podezřelá z kriminálního prohřešku.

Archer ale nechce takto náhlou změnu názorů akceptovat, navíc když ho V'Lar ujišťuje o své bezúhonnosti a také o tom, že ji zavraždí, pokud se vrátí k nim. Archer se proto rozhodne uniknout, ale jak se zdá, aní warp 5 nebude možná stačit... a vulkánská loď je daleko...

zdroj: voyager.cz
(s laskavým svolením Hypospray)

Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

megawir