Star Trek: Enterprise

Star Trek: Enterprise (Star Trek: Enterprise)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Stigma

Enterprise vstupuje na orbitu planety Dekendi III. a doktor Phlox se připravuje navštívit velkou mezidruhovou lékařskou konferenci. Těší se také, že se opět shledá s jednou ze svých žen, Feezal, která zavítá na loď, aby Tripovi pomohla nainstalovat neutronový mikroskop na ošetřovnu.

Feezal má ale oči jen pro Tripa, kterému to není vůbec příjemné, protože Phlox je vždy někde poblíž. Trip se obává, aby se doktor nemyslel, že mu vyjíždí po jeho ženě. Snaží se Feezal od sebe "odehnat", ale marně.

Phlox se sice těší na konferenci, ale je také jediným kdo ví, že T'Pol trpí syndromem Pa'nar, nevyléčitelnou vulkánskou nemocí. Prozatím dokázal tlumit symptomy, ale jeho prognóza nevypadá dobře. Pokud se T'Pol nezačne skutečně léčit, mohla by zemřít. K tomu ale Phlox nemá dostatečné znalosti a tak navštíví vulkánskou delegaci, aby se o této nemoci dozvěděl víc.

Problém je v tom, že jim nesmí prozradit, že T'Pol tuto nemoc má, protože něco takového je u Vulkánců považováno za nepřístojné a T'Pol by tak mohla ztratit své postavení a také místo na Enterprise. K nemoci se dá totiž přijít pouze jediným způsobem a to pomocí splynutím myslí s odpadlíky experimentujícími s emocemi...

zdroj: voyager.cz
(s laskavým svolením Hypospray)

Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

megawir