Star Trek: Hluboký Vesmír Devět

Star Trek: Hluboký Vesmír Devět (Star Trek: Deep Space Nine)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Mysliveček star trekovec

11. prosince 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

DS9

DS9 je stejně kvalitní Star Trek jako všechny ostatní. Jelikož ho mám rozkoukaný, komentář budu postupně doplňovat. Už teď můžu ovšem říct, že je to velmi kvalitní sci-fi s dobrým obsazením a skvělými postavami (Odo, Quark, Bashir)

1.série
Možná je slabá, ale mě se ohromně líbila, skvělě uvedla seriál, představila postavy a přinesla nezapomenutelné epizody. Některé slabší, ale rozhodně ne k zahození. Postavy se představily a začali se rýsovat, některé jsem si oblíbil, některé zatím ne.
Velmi dobré příběhy, zápletky i něco o soukromém životě postav.
90%

Nej epizody: Poslání, Klamné představy, Postupujte k domovu, Opuštěný...

2.série
Podle mě velký postup kvality nahoru, spoustu zajímavých příběhů a dějových zvratů, je to zatím nejlepší série celého ST. Více prostoru získaly vedlejší postavy jako třeba Garak, Nog nebo Bareil, zápletky byly bezvadné. 100%.

Nej epizody: Pravidla poznání, Nutné zlo, Druhý pohled, Soupeři, Makvis

3.série
Platí to samé..... 100%.

Nej epizody: Defiant, Hledání, Okouzlení, Čas minulý, Boj opřežití, V říši za zrcadlem, Nepřítel.

4.série
Nová titulková sekvence a staronová postava na scéně. Přichází Worf a na DS9 to nádherně oživuje. Změny v životě Oda, vztahy ve federaci přituhují, další bezvadné Quarkovy epizody... Více napětí, spoustu originálních dílů, jedna z nejlepších sezon DS9 vůbec. DS9 je opravdu čím dál lepší.

Nej epizody: Cesta bojovníka, Návštěvník, Zelení mužíčci, Těžké časy, Tělo na prodej.
100%.

5.série
Přišla mi o něco slabší, ale to nic nemění na tom, že epizody jsou opět skvěle napsány a několik jich obzvlášť vyniká. DS9 mi stále dokazuje své nesporné kvality. Schyluje se k válce, začíná přituhovat a obzvlášť začátek a finále série stály za to.

Nej epizody: Milostná vábení Ferengů, Přichází apokalypsa, Vysoká hra, Doktor Bashir, předpokládám, dvojdíl 14/15 a hlavně výroční (dokonalá) epizoda Další trable s tribbly...Za 100%, ostatně jako vždy.

6.série
Opět velice, velice kvalitní. Úvodní šestidíl byl naprosto úžasný a válka konečně vypukla naplno. Weyoun a Dukat jsou pořád jedněmi z nejlépe napsaných postav seriálu. Série je opět akční, napínavá, vtipná a má jedny z nejlepších dílů vůbec. Šestka mě potěšila o něco víc než série předchozí, ať už zápletkami nebo scénářem. Jen jedno bych vytknul - co to sakra, pane bože, provedli Jadzii? Připomíná mi to úplně jiný žánr...

Nej epizody: Tam za těmi hvězdami, Kdo truchlí pro Morna, Bratrstvo neohrožených Ferengů (to jsou chuťovky) Sirotek času, Statistická pravděpodobnost, Zisk v krajkách, 1-6. Pořád nejlepší seriál ST. Za 100%.

7.série
Naprosto dokonalá finálová série. Dax přešel do Ezri, válka končí, osudy všech postav se uzavírají - nádherně, důstojně a smutně, tak, jak si to většina z nich zasloužila. A finálová řežba v epizodách 17-26, no to bylo něco!!! Doporučuji!!! Tady pochopíte, proč je DS9 nejlepší Star Trek seriál. A závěr Co po sobě zanecháš je nejlepší Star Trekovský závěr. Nářez!!!
Za 100%. Oceňuji epizody 6,17-26, 8,10,12. A začínám od první řady znovu.

Avatar uživatele
BMAJTZ

25. září 2008

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nejlepsi ST

Dle meho nazoru nejlepsi ST ze vsech serialu. Ma sice slabsi prvni dve serie ale potom uz se to rozjede a ma to stale vzrustajici kvalitativni uroven. Technomaniaci se budou vyzivat v nemalem mnozstvi technickych hracek. Humanisticky zalozeni jedinci zase na vytecnych pribezich. DS9 je vlastne prvni z ST serialu ktery na pozadi rozehrava pribeh ktery se jim tahne celych 7 sezon. Je fakt ze dily maji rozlicnou kvalitu, ale clovek se aspon v tech horsich dozvida o psychologii hlavnich postav se kterymi se nakonec muze ztotoznit. Jde taky o prvni ST ktery cely vyzniva ponure, ne az tak utopisticky a svym zpusobem docela realne. Tim vsim je pro me DS9 proste nejlepsim ST serialem vubec.

Avatar uživatele
Mirak

10. května 2009

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

DS9

Přestože tu mám ve zvyku psát delší hodnocení spokojím se tu jen s jednou větou, jen předtím ještě musím říct, že hodnocení jak tady, tak na csfd je poměrně urážející. Člověk, který viděl všech 7 sezóny by pod 80% jít nemohl.

"Best TV show ever that no one noticed"

Avatar uživatele
Petr Kantor

5. dubna 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Musím se přiznat ...

, že jsem vyděl na primě první 3 sezóny seriálu a nyní budu doufat, že na Prima Cool budou tento seriál vysílat celý. Na satelitu a třeba youtube.com jsem viděl i několik dílu dalších sezón. Bitvy s Dominionem jsou úchvatné...