Plakát

Star Wars: Clone Wars

Tento Seriál vyplňuje děj mezi Epizodou II a Epizodou III kdy v galaxii zuřily Klonové Války. Armáda klonových vojáků vyslaná Republikou a vedená rytíři Jedi má za úkol zastavit útoky droidů, za kterými i nyní stojí tajemný hrabě Dooku, který má mocné spojence a společně tak představují... [více]

2003–2005 | USA | 5 minut | Cartoon Network | Akční / Fantasy / SciFi | 25 epizod | status: ukončeno v roce 2005
Poslední odvysílaná

3×05 – Chapter 25

(premiéra 25. 3. 2005 – před 17 lety)
závěr seriálu

Star Wars: Clone Wars – O čem to je

Tento Seriál vyplňuje děj mezi Epizodou II a Epizodou III kdy v galaxii zuřily Klonové Války. Armáda klonových vojáků vyslaná Republikou a vedená rytíři Jedi má za úkol zastavit útoky droidů, za kterými i nyní stojí tajemný hrabě Dooku, který má mocné spojence a společně tak představují hrozbu nejen pro Rebuliku, ale i pro celou galaxii. I nyní sledujeme osudy Mistra Obi-Wana Kenobiho a jeho učedníka Anakina Skywalkera, kteří bojují po boku ostatních rytířů Jedi a jsou tak silnou oporou jednotkám Klonů.

Seriál se však nevěnuje pouze jim a setkáme se zde s celou řadou dalších významných postav (Mace Windu, Yoda, Dooku, Grievous, Padmé, Ki-Adi Mundi), se kterými jsme už měli tu čest, ale jsou tu postavy zcela nové, o kterých není ve filmech ani zmínka, avšak v příběhu hrají velice důležitou roli (Durge, Assaj Ventress). I přesto že je film hlavně o válce klonů, tím nejdůležitějším je Anakinovo pasování na rytíře Jedi, které se může označit jako jeden z mnoha milníků hexalogie hvězdných válek.

Star Wars: Clone wars jsou doplňující složkou nové trilogie a vysvětlují řadu událostí, které nám pomohou lépe se orientovat v nastávající epizodě III.

Trailer
Obi-Wan Kenobi
Anakin Skywalker
Count Dooku
General Grievous
Asajj Ventress
Supreme Chancellor Palpatine
ARC Captain
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Cartoon Network

Délka

5 minut

Žánr

Akční
Fantasy
SciFi
Animovaný

Země původu

USA

Roky vysílání

2003–2005

První vysílání

7. listopadu 2003

Ukončení seriálu

25. března 2005

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související