Plakát

Star Wars: Clone Wars

Tento seriál vyplňuje děj mezi Epizodou II a Epizodou III kdy v galaxii zuřily Klonové Války. Armáda klonových vojáků vyslaná Republikou a vedená rytíři Jedi má za úkol zastavit útoky droidů, za kterými i nyní stojí tajemný hrabě Dooku, který má mocné spojence a společně tak představují... [více]

2003–2005 | USA | 5 minut | Cartoon Network | Akční / Fantasy / SciFi | 25 epizod | status: ukončeno v roce 2005
Poslední odvysílaná

3×05 – Chapter 25

(premiéra 25. 3. 2005 – před 19 lety)
závěr seriálu

Star Wars: Clone Wars – O čem to je

Tento seriál vyplňuje děj mezi Epizodou II a Epizodou III kdy v galaxii zuřily Klonové Války. Armáda klonových vojáků vyslaná Republikou a vedená rytíři Jedi má za úkol zastavit útoky droidů, za kterými i nyní stojí tajemný hrabě Dooku, který má mocné spojence a společně tak představují hrozbu nejen pro Rebuliku, ale i pro celou galaxii. I nyní sledujeme osudy Mistra Obi-Wana Kenobiho a jeho učedníka Anakina Skywalkera, kteří bojují po boku ostatních rytířů Jedi a jsou tak silnou oporou jednotkám Klonů.

Seriál se však nevěnuje pouze jim a setkáme se zde s celou řadou dalších významných postav (Mace Windu, Yoda, Dooku, Grievous, Padmé, Ki-Adi Mundi), se kterými jsme už měli tu čest, ale jsou tu postavy zcela nové, o kterých není ve filmech ani zmínka, avšak v příběhu hrají velice důležitou roli (Durge, Assaj Ventress). I přesto že je film hlavně o válce klonů, tím nejdůležitějším je Anakinovo pasování na rytíře Jedi, které se může označit jako jeden z mnoha milníků hexalogie hvězdných válek.

Star Wars: Clone wars jsou doplňující složkou nové trilogie a vysvětlují řadu událostí, které nám pomohou lépe se orientovat v nastávající epizodě III.

Trailer
Obi-Wan Kenobi
Anakin Skywalker
Count Dooku
General Grievous
Asajj Ventress
Supreme Chancellor Palpatine
ARC Captain
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Cartoon Network

Délka

5 minut

Žánr

Akční
Fantasy
SciFi
Animovaný
Krátkometrážní

Země původu

USA

Roky vysílání

2003–2005

První vysílání

7. listopadu 2003

Ukončení seriálu

25. března 2005

Tagy

Star Wars

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související