plakát seriálu

Star Wars: Klonové války

(Star Wars: The Clone Wars)

Názory uživatelů

Nebojte se a jděte do nich :)

Tak tomu to počinu jsem se velice dlouho vyhýbal, jelikož mě všichni strašili, že je to animáček, že je to infantilní seriál pro děti a tak podobně. Rovnou můžu říct, že jsem dělal velkou chybu. Clone Wars začínají trochu zlehka, opravdu animáčkovitě, ale už během první série se vypracují do určité pozice která zajímavým způsobem kombinuje animovanou podívanou s válečným dramatem. Velké plus které Clone Wars mají je fakt, že pouze neparazitují na filmových předlohách či Expanded Universe knihách, komiksech, či hrách ale přinášejí vlastní invenci a rozšiřují mnohé zajímavé charaktery a události na které ve filmech nezbyl čas. Tak například se blíže seznámíme s mistry Jedi kteří se ve filmech vždy jen mihli, jako je Plo Koon, Shaak Ti, Luminara Unduli nebo Aayla Secura. Hlavní novou postavou je padawanka Anakina Skywalkera, togruta Ahsoka Tano. Musím říct, že tu jsem si celkem rychle oblíbil, chápu proč některým vadí, ale přeci jen, je to togruta, chováním odpovídá charakteru její rasy. Mimochodem Anakin je zde konečně postava která za něco stojí (ve filmech byl jen malej kluk, nebo ufňukanej teenager, nebo hroutící se rytíř jedi). Další dobrou věcí na Clone Wars je to, že nám dávají velmi dobře nahlédnout do intergalaktické války, do teď sem si nedokázal moc dobře představit, jak se válka ve Star Wars vlastně vede (a teď myslím opravdovou velkou válku, ne šarvátky o Naboo nebo partyzánské útoky Rebelie). Lépe pochopíme klony, kteří jsou sice kloni, ale zase nejsou uniformní jako droidi (dávají si navzájem přezdívky, mají normální pocity atp). Ale abych jen nechválil, Clone Wars mají i řadu nedostatků. Velmi protíraným je kvalita animace. Zde se musím CW spíše zastat, postavy poskakují, střílí, šermují, běhají, padají naprosto skvěle, paradoxně jsou zde lepší souboje se světelnými meči než ve filmech. Co jde postavám ze všeho nejhůř je obyčejná chůze. Během třetí série jsou nasazeny nové modely, které vše zlepšují (postavičky už nejsou tak stylizované atp) ale furt jsou tam rezervy. Další potíž jsou občas dialogy, někdy jsou tam prostě jen pro dialog samotný. Obvykle to ovšem není nic mimo průměr. CW pak prý (moc Expanded Universe děl z tohoto období jsem nečetl) občas dost narušují kontinuitu Star Wars. Asi si všimnete, pokud budete po CW znovu koukat na Epizodu III, že se zde Dookoo tváří jakoby viděl Anakina podruhé, ačkoliv v CW se setkávají nejednou. Když to ale sečtu, tak si nedostatků skoro ani nevšimnete protože v akci (a CW jsou hodně akční) víceméně zmizí. Na oplátku dostanete spoustu bojů, jak vojenských, tak jediských, detailní náhled na politiku republiky i separatistů, úlohu rytířů jedi během války a klíčové momenty konfliktu, který vydláždil cestu k nástupu Galaktického Impéria. A nakonec si i Jar Jar zlepší reputaci. To vše ve velmi příjemných 20ti minutových epizodách, s příběhy občas roztaženými na dvoudíl/trojdíl. A to se, dámy a pánové, neodmítá.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Perfektni!

Absolutni hodnoceni vysvetlim:
Miluju puvodni Star Wars a stejnou merou miluji nove Star Wars. Spouste lidem prijde, ze se v nove trilogii vytratilo kouzlo SW, ja to tak ovsem nevidim; vnimam je jako jine zpracovani toho sameho - je to porad Star Wars.
Dale miluju SW pocitacove hry, SW komiksy, SW knihy, nelze tudiz, aby se mi i Clone Wars nelibilo.
Uzivam si jak akci (bitva na Geonosis, Tethu ci Tatooinu), lehkou diplomacii (Mandaloria), tak i proste zamysleni nad zivotem rytiru Jedi (ztraceny mec na Coruscantu).
Zaroven je mi jasne, ze serial nemusi byt pro kazdeho. Rozhodne bych ho nedoporucil tomu, kdo novou trilogii nezkousnul. Clone Wars jsou jeste o trochu vic zamerene na deti, coz se tez mnoha lidem libit nebude.
Ja to kazdopadne hltam na maximum. Rozhodne nemam pocit, ze by kvalita klesala.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Příjemný výlet do světa Star Wars

Epizody mají velice rozdílnou kvalitu, jsou takové, u kterých hltáte každou vteřinu, i takové, které ani nemáte chuť dodívat (a to trvají jen 20 minut!). Ale kvůli atraktivitě světa Star Wars je to seriál k pomilování a občas srdce zaplesá i při okatém propojení s oběma trilogiemi.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SW: TCW

I když je EU můj život, i když hladově hltám jakoukoliv novinku z tohoto vesmíru, i když... je zde až moc i když. Vezměme to pěkně popořadě.

Po šesti filmech, jednom animovaném seriálu, dvou filmech o Ewocích, stovkách knih, komiksů, PC her a dalších nám impérium George Lucase nabídlo CGI sreiál z období Klonových válek. Dle mého názoru, jedná se o období které by mělo být prozkoumáno (z hlediska historie Expandovaného univerza), ale ne až takovým způsobem. Ona totiž Epizoda I vzbudila zájem o Starou Republiku, Epizody II a III zase o Klonové války - jenže já mám pocit, že je tu až překlonováno. Z mé strany bych obrátil pozornost spíše ke starým sithským mistrům mezi Darth Banem a Darth Tenebrousem - toto je zajímavé období! Ne však sto epizod tří-čtyřletého období, které sice je důležitá, ale ne až tak moc. Doufám, že další seriál, Underworld, bude z tohoto pohledu přímočařejší.

S počtem epizod totiž narůstá počet událostí (občas vyloženě nedůležitých) a také narůstá počet postav. Proč? Je snad problém zakonzervovat těch cca 25 postav a pracovat s nimi? Chápu, že Expanded Universe musí být opravdu Expanded, ale ruku na srdce - nám jde přece o hlavní postavy, a o to, co se jim stalo. V tomto ohledu, čím méně, tím lépe. Kdo četl Zrádce od Matthewa Stovera, ví své. Mimořádná kniha ze světa SW.

Akvizice Ahsoky, byť se zdá jakkoli navíc, byla z pohledu Lucase logická, a v podstatě i potřebná. Je to další chybějící střípek do Epizody III, k reakci Anakina na zprávu, že bude v radě Jedi, ale nebude mistr. Tím mu totiž úplně popřeli výcvik Ahsoky, a to by se, mě nevyjímaje, dotklo opravdu hodně. V souvislosti s tímto jsem velice zvědavý na Ahsočin osud - bude zabita? Grievousem, Dookuem, Skywalkerem? Finále páté řady to asi rozsekne.

Pojďme se ale věnovat seriálu samotnému. Forma s CGI postavami je velice svébytná (Ahsočiny nohy jsou vskutku... párátkovité), občas zabolí (zvlášť v případě Padmé, která vypadá úplně jinak než Natalia Portman; v případě Anakina ale slouží jako předěl mezi krátkými vlasy v EII a dlouhými v EIII), ale občas je to k užitku - zvláště tehdy, když je potřeba zobrazit celou planetu, souboje - potom animace do sebe zapadá, a nemusí se zbytečně přeplácet - ve filmu by realistické zobrazení stálo mnohem víc - a řekněme si, při sledovanosti cca 2,5 mil. celosvětově by se nevyplatilo seriál přeplácet. Fanouškovská základna seriálu totiž pochází z řad příznivců SW, kteří jsou sice věrní, ale společnost se na ně dívá trochu jinak - a navíc, není jich moc.

Ze seriálu bylo prozatím odvysíláno 85 epizod. V průběhu vysílání se sice vyprofilovalo směřování i forma seriálu, ale postupem času jde kvalita epizod dolů. Divák čeká "větší" a "bombastičtější" souboje, ale seriál se toto snaží splnit tak možná v prvních několika dílech. A navíc, když si projedu první tři sezóny, je mi jasné, že čtvrtá za nimi dost pokulhává, i když to tak ze začátku nevypadalo (bitva pod hladinou Mon Calamari byl skvělý nápad, i když mírně nedotažený v detailech a v gradaci). Přesto ale takových bitev bylo v předchozích třech řadách o hodně víc. Nutno ale podotknout, že to, jaká bude čtvrtá řada, když pomineme díly na Mortisu, ukázala už druhá polovina řady třetí.

Doufám jen, že pátá řada se dostane k důstojnému finále, které by se dalo položit vedle šesti základních epizod. Bojím se ale, že bude dosahovat kvalit maximálně dílů prvních dvou řad. Zajímavý bude asi rovněž počit Star Wars: Underworld, odehrávající se mezi EIII a EIV, u něhož ale spousta fanoušků spíš očekává pohled ze "spodiny" společnosti - pašeráků a nájemných vrahů. Ale nechme se překvapit. U Star Wars: The Clone Wars jako kovaný fanoušek nevynechám ani jednu epizodu, pro běžného diváka ale tento seriál nemusí působit až tak, jak je zvyklý z hlavních epizod.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak to vidím já...

První dojem: Překvapivě se to dá snést a je možné si ho i užít. Příjemná délka 20 minut zvládne pobavit, ale díky krátkosti si ani neuvědomíte prázdnost a zbytečnost každého dílu. Na mě to působí.
Animace je sice už docela zastaralá (nebo tak vypadá), ale má svůj styl. Hrdinové hláškují a pořád se někdo mlátí světelnými meči. Co víc chtít od Star Wars?
Seriál je rozhodně zábavný a jsem zvědavý, jestli si udrží kvalitu.

George Lucas se rozhodl natočit seriál o něčem, o čem každý, kdo o to má zájem ví, jak to dopadne. Přesně podle toho seriál i vypadá. Jedna věc mi proto vrtá hlavou. Pro koho je seriál určen? Fanoušky nepřekvapí a nové diváky nezaujme.

Po deseti dílech: Takže stalo se to, čeho sem se "bál". Seriál sice nijak zvlášť nepostupuje, ale zároveň během těch příjemných dvaceti minutek pobaví.
Hlavní pochvala je za některé skvělá bojové scény (ať bitvy nebo souboje.)
Někomu by sice mohlo vadit, že polovina droidů střílí do druhé strany místnosti než jsou jediové a když k jediům nějaká ta střela míří, tak se metr před ním jakoby rozplyně, ale to už je svět Star Wars...
Njvětší chyba je pro mě naprosto anti-Star Wars hudba, která sice obsahuje Williamsovi motivy, ale není zrovna velkolepá.
Po deseti dílech hodnotím 70%-80%

Po dalších několika letmo shlédnutých epizodách jde hodnocení radikálně dolů. Seriál přestávám sledovat a nechám mu 60%. A to z milosti. Je to hloupé, zbytečné a teď už i nezábavné. Smůla.

EDIT:
Úroveń klesá doslova každým dílem a seriál přestávám sledovat. 60% se mi rázem zdá jako přemrštěně vysoké hodnocení...

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

feel the force

prva seria ma trosku sklamala svojim zaverom, dosť som bol k tomuto serialu skepticky. Druhá sezóna ma milo prekvapila, hlavne aj super nápadmi a dosť milou mierou originality, nie je to už ten star wars aky poznáme s prvej trilógie, ale velmi sa mi páči striedanie rôznych žánrov od:detektívky, hororu, space opery, politický thriller až po monster movie. velmi fajn

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SW: TCW

Tak od tohohle seriálu jsem si hodně sliboval a taky jsem to s ním hodněkrát zkusil. Bohužel, myslím, že tenhle seriál, jinak opravdu s potencionálem mě nedokáže zaujmout. Nevadila mi animace a postavy jako Sidious, Yoda, Dooku nebo Grevios to sice dokáží zvednout, ale zápletky jinak nejsou zrovna skvělé, i kdýž ani ne špatné. Na zkrácení času je to příjemné, ale s mytologií SW to občas docela dost rube...

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

3D

star wars je celkem dobrý nehraný seriál ale kdybych mohl hodnotit upřímňě,což můžu,tak i přes skvělý příběh nic moc..

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Titulky

Na této strance lze stahovat díly http://releasethread.com/tv-shows/star-wars-the-clone-wars-s05e20-the-wrong-jedi-hdtv-x264-fqm-2/

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Od špičky do průměru a naopak

Trochu rozporuplný seriál, který je ale povinností pro všechny fanoušky Star Wars. Ubližuje mu nevyváženost epizod. Jsou zde perfektní díly a dějové linky jako Opress a Maul, zrada Barrise, Umbarra, Citadela a hlavně Mortis (tohle by si zasloužilo hraný film), ale bohužel jsou tu přímo úděsné díly s droidy (Mercy Mission) a Jar Jarem, který je trapnější než dřív. A přitom právě Clone Wars dokázaly na Hondovy, že postava ze SW může být vtipná i bez trapnosti.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

:)

Rozhodně bych tomu nedal 100%, rozhodně ani 60%. Spíš něco mezi tím...tak 70% je akorát...samozřejmě, že to není pro každého, spíš je to zaměřené na dětské diváky, je to místy neskutečně infantilní a fanouška SW spíš urazí než potěší. Nicméně tato infantilnost je čas od času střídána nadprůměrně kvalitním příběhem (na to, že se jedná o animovaný seriál). Animace rozhodně zastaralá není, je to prostě tímhle způsobem natočené, protože je to tak pro oko přitažlivější než nějaká naturalistická animace připomínající spíše film s reálnými herci. Kvalita seriálu určitě neklesá, spíš kolísá - některé epizody jsou lepší, některé horší, tak to prostě s komerčními seriály je. Určitě to člověk nemusí vidět, aby se v obou trilogiích vyznal, je to spíš rozšíření světa SW a fanoušci si rozšíří obzory o tomto Lucasem stvořeném vesmíru. Je třeba to brát s nadhledem, některé epizody (zatím jsem narazil na tři) přímo srší nelogičnostmi, ale dá se to překousnout. Rozhodně bych to neodsuzoval. Dávám 70% za příjemnou animaci, atmosféru nové trilogie SW, kvalitní hudbu, staré známé postavy a za ty nadprůměrné epizody, kterých není zas tak moc...

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí