plakát seriálu

State of Play

(State of Play)

Názory uživatelů

State of Play

Snad jsem ještě neviděla nic z britské tvorby, co by bylo nekvalitní. Ani State of Play není výjimkou. Díky delšímu rozsahu není děj uspěchaný, člověk má ale zato čas soustředit se na detaily a nic to neztrácí na napínavosti. Konec jsem vůbec nepředvídala, takže jsem byla dostatečně překvapená. Potěšilo mě, že se nejednalo o žádnou obrovskou nadnárodní konspiraci, jako u mnoha amerických seriálů a že Britové jako vždy nic nenatahovali. Opravdu bravurně odvedená práce.

PS: Vůbec nevím, co si mám myslet o americkém filmovém remaku, bojím se, že ti to absolutně zpackají. Moc to nechápu, protože si myslím, že Američané dokáží přijít i s vlastními originálními nápady a ne předělávat pět let starou imho kvalitní věc.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

State of Play

Šest téměř hodinových epizod plných dramatického děje, točícího se kolem reportáží o smrtelné nehodě poslancovy spolupracovnice a zdánlivě obyčejné drogové vraždy, které se brzy ukáží být propojené. Za pochvalu stojí brilantní výkony herců (v čele s Davidem Morrisseyem), výborná režie i nevtíravá, ale přesto děj vhodně doplňující hudba. Je obdivuhodné, že scénář dokáže udržet napětí téměř celou dobu, když většina filmů toho není schopna ani na dvě hodiny. Jedinou drobnou výhradu bych měla k málo charismatickému hlavnímu novináři.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Britové opět bodují

Další bravůrně rozehraná mini-série od BBC.
Vysoká politika je místo pouze pro jedince s ostrými lokty, jenž jsou zdatní v umění slova, lži a manipulace. Naštěstí jsou mezi námi odvážní a odhodlaní reportéři, kteří se nebojí riskovat a snaží se dobrat pravdy stůj, co stůj.
Redakce novin a její osazenstvo si vás získá snad už při prvním zběžném nakouknutí do zákulisí novinářské mravenčí práce, opět zde nacházíme spoustu skvělých postav - nejvíce si mne však získal šéfredaktor Bill Nighy.
Příběh má více rovin, které se vzájemně proplétají, nikdy však natolik složitě, aby vám uniklo něco důležitého.
Hlavní herecká dvojice John Simm a David Morrissey si dokonale sedli a roztáčí kolotoč událostí, které na konci každého dílu vyvrcholí v malý cliffhanger.

Nelze jinak než doporučit - všech šest dílů jsem shlédla najednou a musím říct, že finále mne více než uspokojilo.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

State of Play

Výborný seriál, který jsem dala téměř na jeden zátah a kterému rozhodně nechybělo napětí a dynamické tempo až do konce. Skvěle obsazený celý tým novinářů, kde mně nadchnul sympaťák Dan, kterého si zahrál James McAvoy, ale i Cameron se svým šibalským humorem, kterého si střihnul Bill Nighby. A celý tenhle dokonale sehraný tým se zakousnul do případu, který se zpočátku tvářil jako pouhá sebevražda, aby se posléze v průběhu pátrání zjistilo, že se jedná o případ daleko složitější, který se silně dotýká těch nejvyšších politických míst (jak jinak, že?:D). S každým dílem přibývá nejen mnoho otázek a zvratů, ale i další postavy, které s případem nějak souvisí, takže se rozhodně nebudete nudit. Jedinou malou výtku mám ke konci, který se mně přece jen zdál už trochu ušitý horkou jehlou. BBC opět nezklamala a já State of Play rozhodně doporučuju.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí