plakát seriálu

Status: Nežádoucí

(Burn Notice)

Epizoda 5×16 – Depth Perception
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Poté, co je Benny, přítel Madeline, zabit Ansonem, ta se na Michaela naštve, protože jí neřekl všechno co věděl.

Fiona a Jesse zatím musí letět na Kajmanské ostrovy a přesvědčit zde jednoho z místních bankéřů, aby převedl Ansonovy označené peníze na čistý účet.

V tu dobu také do Miami přiletí Beatriz, dívka se kterou se cirka před 5 lety setkal Sam v Kolumbii. Ta se stala novinářkou a začala čmuchat okolo ruského ropného průmyslu v Kolumbii. Prozradila jednoho agenta FSB v utajení, který se jí poté pokusil zabít a následoval jí i do Miami. Sam chce použít Ansona a jeho psychologické schopnosti, aby pomohl agenta najít a zlikvodovat. To se Michaelovi nelíbí, ale musí na to přistoupit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Anson vymění svou spolupráci s Michaelem za možnost sledovat celý případ a Michaelovo jednání z blízka. Na konci epizody Michaelovi prozradí, že nejen že před lety získával informace od jeho matky, ale dokonce i oh jeho otce. A poté ho zabil.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Beatriz, dívka s problémem, se se Samem Axem setkala přibližně před 5 lety v džungli v Kolumbii. Sem byl Sam poslán jako trest za to, že spal s manželkou svého nadřízeného. Beatriz byla v té době považována za člena teroristické organizace. Ve skutečnosti byla členem malé farmářské skupiny v horách, která neměla žádnou šanci bojovat se skorumpovanou armádou.
Tento příběh se odehrál přesně před tím, než se Sam usadil v Miami, a byl popsán v samostatném filmu Burn Notice: The Fall of Sam Axe.
Hlavní postavy
Michael Westen
Fiona Glenanne
Madeline Westen
Jesse Porter
Vedlejší postavy
George Anders / bankéř
Ivan Vaskov / FSB Handler
řidič / falešný Oskar
agent Harris
Oscar Markov
Anson Fullerton
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDepth Perception (neoficiální název)
Původní názevDepth Perception
Rok natočení2011
Premiéra1. prosince 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody