plakát seriálu

Status: Nežádoucí

(Burn Notice)

Epizoda 6×06 – Shock Wave
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Do USA přiletí agent britské MI6 a udělá dohodu s americkým ministerstvem zahraničí. To chce Fionu MI6 půjčit k výslechu. Pokud by se ale IRA dozvěděla o tom, že je Fiona v britském vězení, ohrozilo by to její rodinu v Irsku.

Mezitím, Michael se od Rebeky dozvěděl, že Fullerton bude v Atlantic City. Proto celý tým CIA letí do města kasín, aby zde vystopoval a konečně dostal člověka, který mimo jiné dostal Fionu do vězení.

Sam zatím pomáhá Berrymu, který se ocitl v ohrožení poté, co Michael a Fiona práskli jejího hlavního dodavatele zbraní. Na Berryho byla vypsána odměna a skupina ostřílených zabijáků je obklíčí v domě u jezera.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Garret Hartley, agent MI6 chce od Fiony informace. Pokud by Finu však zadrželi britské orgány, ohrozilo by to její rodinu a bývalé spolupracovníky v Irsku. Na to agent spoléhá. Fiona se proto musí vyhnout tomu, aby byla odvezena. Proto požádá o pomoc vězeňkyni Ayn. Ta jí schová do otvoru do zdi na dost dlouhou dobu, aby jí agent nemohl odvézt do Británie. Ayn za to získá snížení trestu.

Mezitím, Barry, který se stará o peníze jak Fioně, tak Michaelovi a Samovi vyhledá Samovu pomoc. Byl postřelen. Jdou po něm vrazi, které poslal Fionin bývalý hlavní dodavatel zbraní. Toho Fiona a Michael poslali za mříže výměnou za dohodu se CIA.

Michael, Jesse, Nate, Pearcová a velký tým odlétají do Atlantic City. Od Rebeky se Michael dozvěděl, že v určitý den bude Fullerton v tomto městě, kde si má vyzvednout hotovost a nové falešné doklady. Společně hlídají hotel, kam mám Fullerton přijít. Ten ale pošle prostitutku, aby mu balíček vyzvedla. Nakonec se ho podaří vystopovat do kavárny u letiště. CIA je ale moc daleko a tak Michael požádá o pomoc Natea, který je zrovna mnohem blíže. Nateovi se podaří Fullertona zneškodnit. Když ale přijíždí Michael a CIA, Fullerton je zavražděn neznámým odstřelovačem. Stejnou kulkou je ale zasažen i Nate. Ten na místě umírá.

Hlavní postavy
Michael Westen
Fiona Glenanne
Madeline Westen
Jesse Porter
Vedlejší postavy
ozbrojenec u jezera
prostitutka
Dani Pearce
Arthur Meyers
Garret Hartley
Anson Fullerton
Barry Burkowski
Nate Westen
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevShock Wave (neoficiální název)
Původní názevShock Wave
Rok natočení2012
Premiéra26. července 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Sledovanost premiéry4 860 000 diváků
Autoři profilu epizody