plakát seriálu

Still Star-Crossed

(Still Star-Crossed)

Názory uživatelů

V krásné Veroně

Pořád nevím, co si myslet o tom, jak se stanice ABC k dlouho dopředu ohlášenému "pokračování" Romea a Julie postavila. Z původně plánovaného hitu se nakonec stal otloukánek, který byl nejprve odsunut na letní termín, po pár dílech vytlačen na víkend a nakonec skrouhnut na pouhopouhých sedm epizod. Tím pádem si diváky nenašel, ale nutno uznat, že tvůrci vysílacímu zmatku přispívali i zmatkem příběhovým. Chvíli se neděje téměř nic, hlava rodiny Monteků jen cedí výhrůžky, které si nezadají s horší telenovelou, vládce města toporně deklamuje prázdná moudra, jindy se naopak až křečovitě skáče z místa na místo, koketuje se s nadpřirozenem a sympatie postav se změní během pár desítek minut hned několikrát. Přesto jsem si v krásné Veroně našel oblíbené aliance, hlavní hrdince jsem fandil, ať už se chtěla rozhodnout pro kohokoli z obou nápadníků, ale smířlivé hodnocení nakonec dávám jen s přimhouřením všeho, co mám. Otevřený konec totiž naznačuje jen falešné naděje a seriálu je mi silně líto hlavně v těch chvílích, kdy vidím, kolik nepochopitelné špíny se na něj hází. Dobrovolně se navíc přiznávám, že výsledek silně ovlivňuje účast Anthonyho Heada, který si mezi občas opravdu dřevěnými kolegy bez problémů uhrává svoji shakespearovskou třídu, ať už mu scénář zrovna vkládá do úst cokoli.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Crossed off my list

Kde začít? Příběh romea a Julie znám, stejně jsem ale byla při jeho převyprvění seriálem značně zmatená. Když se od "známého" děje seriál odpíchne do neznáma, to už jsem pak byla naprosto ztracená. Kdo že je čí příbuzný? Čí neteř? Kdo je tahle ženská, čí je to teta? Dějově se toho taky v pilotu stane tolik, že nevím, co se pak bude odehrávat ve zbývajících dílech série.
Je to opravdu škoda, vypadalo to hodně nadějně - neokoukaní a přitom hodně zajímaví herci, "dobový" námět, Shonda. Díky pilotu ale opravdu nevím, jestli si někdy pustím další díl. Tuším, že pak bych asi nelitovala, ale pilot mě momentálně tak rozladil (nechci říkat znechutil, to zas ne) a trochu zklamal - pilot má nastínit a nalákat, nemá diváka nutit, aby si vzal blok a tužku a snažil se zapsat jména 356789 představených postav a potom kreslil jejich rodokmen, aby se v nich aspoň trochu zorientoval...

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk