plakát seriálu

Stockinger

(Stockinger)

Epizoda 1×14 – Smrt v Saalbachu (Tod in Saalbach)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na horách někdo postřelí šipkou muže jdoucí na běžkách. Netuší, že byl někým pozorován. Stockinger začíná zimní dovolenou na horách a hned na začátku při couvání utrhne pravý blatník od auta. Franz Danner, světoznámý a úspěšný lyžař zakládá v rodném městečku školu lyžování. Stocki se vydává se ženou na běžky.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Díky své nešikovnosti mu ujede jedna lyže a on se ji snaží dohonit. V místě, kde se zapíchne, najde pod sněhem mrtvého muže. Je to Legerer, majitel hotelu a několika vleků v okolí, byl všeobecně oblíbený. Místní strážník Stockimu sdělí, že nedávno mu vyhrožoval jistý Simon, Jede za ním, v jeho dvoře dostane smyk a skrz vrata projede do kůlny. Simon nezastírá, že ho neměl v lásce, protože vše skupoval kvůli vlekům a ničil přírodu. Je však nerudný a chce Stockiho auto vystrkat z kůlny obrovským strojem, ten proto raději rychle odjede. Simoni zatím ověřuje jeho alibi, protože tvrdí, že byl v Salzburku.
Stocki odjede za ženou zavražděného a setká se tam s lesníkem Kronreifem. Dozví se, že kdysi byl s ženou zasnouben. Později zajde za ním domů a uvidí, že má střelnou zbraň a dozví se, že nemá alibi.
Odpoledne vidí, jak se Danner a Legerová venku u baru hádají. Když si s ním promluví, Danner tvrdí, že je jen jeho dobrá známá a se zavražděným měl dobré vztahy, protože ho podporoval. Když se vrací do hotelu, narazí Stocki na Fuchse. Ten si vzal náhradní volno, aby mu mohl pomoci, sám od sebe. Dokonce s sebou vzal detektor kovů. Vydají se na místo činu. Detektorem sice nic nenajdou, ale Stocki jako obvykle uklouzne a při dopadu na zem se mu do boty zapíchne šipka – injekční patrona. Nařídí proto okamžitě znova prohlédnout Legererovo tělo. Při návratu z místa činu uvíznou viset na lanovce. Když chce zavolat pomoc mobilem, Fuchs se s ním začne přetahovat a vyrazí mu ho z ruky. V noci naštěstí jede kolem rolba a Stocki ji světelným znamením přivolá. Po sjetí dolů k hotelu jsou úplně promrzlí a lékař dá Fuchsovi, který je na tom hůř, injekci na povzbuzení organismu. Když Stockimu vysvětlí účinky léku, který právě aplikoval, ten se rozhodne okamžitě odjet do Salzburgu. Patolog mu potvrdí, že mrtvý má vpich od injekční patrony.
Při vyzvedávání svého auta se Stocki dozví, že lesník Kronreif spadl z obrovské výšky a zázrakem přežil. Jede se tam podívat a místní policista mu ukáže zbraň, kterou poblíž nalezli. Jede za paní Legererovou, ale dozví se, že jela do Salzburgu. Rychle jede do nemocnice za ní a zjistí, že Kronreifa se už podruhé pokusil někdo zabít, tentokrát bohužel úspěšně. Lékařka si vzpomene, že při příchodu na pokoj cítila silný ženský parfém. Po návratu na hory hledá opět Legererovou a najde ji v její chatě s Dannerem. Oběma sdělí, že Kronreif oba vražedné útoky přežil, blafuje. Po předložení dalších důkazů se Danner pokusí o útěk, ale Simoni mu ho znemožní. Vraždil Danner, protože má s Legererovou poměr a manžela se chtěli zbavit. Jako sportovec znal účinky adrenalinu. Kronreif musel zemřít, protože vraždu viděl, když Legererovou ze žárlivosti sledoval.

Hlavní postavy
komisař Ernst Stockinger
Vedlejší postavy
Antonella Simoni
Tankwart / Bergretter
Gerichtsmediziner
Franz Danner
Matthias Kronreif
Frau Legerer
Dr. Karin Stockinger
Michael Fuchs
plukovník dr. Brunner
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSmrt v Saalbachu
Původní názevTod in Saalbach
Rok natočení1997
Premiéra5. února 1997
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka48 minut
Autoři profilu epizody