plakát seriálu

Stopařův průvodce po Galaxii

(The Hitch Hikers Guide to the Galaxy)

Názory uživatelů

JEDEN Z VRCHOLŮ SERIÁLOVÉ TVORBY

Hitchhiker's Guide to the Galaxy má zajímavou historii. Kniha vznikla na základě scénáře rozhlasové hry BBC, která je v originále ke stažení zde: http://www.sadena.com/BBC-Radio/H2G2/ (The Hitchhiker's Guide To The Galaxy
By Douglas Adams (R.I.P.) -
Original BBC Radio Broadcast), potom následovalo několik divadelních her a nejznámější (a bezkonkurenčně nejlepší), zpracování ve formě miniserie BBC. Filmové zpracování, které přišlo po po TV miniserii se bohužel nepodařilo - suchý anglický humor, který ve spojení s absurditami dokázal vyplavit endorfiny u většiny diváků, se většinově kamsi vytratil.

Televizní miniserie patří v rámci žánru k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno a způsobem zpracování se výrazně vymyká standardní televizní tvorbě.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kultovka

Prastarý seriál podle kultovní knižní série. První dvě knížky seriál slušně pokrývá, což je dobře, kdysi se to ke mně dostalo jako dvojkniha a vždycky jsem to bral jako jednu, s poměrně uzavřeným dějem. Potažmo další 3 díly už se tolik nepovedly.

Ale dost předlohy. Seriálová podoba je taková... no britská. Humor tam je, ale suchý a specifický a kdo ho rád, královsky se pobaví. Prokládání informacemi z průvodce je dlouhé tak akorát. Herecky zvládnuto slušně, no a provedení odpovídá době, dneska by to asi vypadalo úplně jinak, jen je otázka, jestli by tomu zůstalo to kouzlo. Koneckonců vzniklý film je toho dokladem, graficky lepší o parník, jen ta zábava se kamsi vytratila.

Jinak je asi zbytečné něco psát k ději, snad každý asi ví, kde že má svůj ručník a v hospodě u piva si láme hlavu, jak sestavit tu správnou základní otázku, aby byla odpověď 42 (mě už to trápí dobré čtvrtstoletí a pořád nic). A kdo neví, tak asi po této doslova vykopávce stejně sáhne asi těžko. ;)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Mozek velký jako planeta

Marvin, přesné citace předlohy, příliš násilné interpretace některých scén a tuny papundeklu. Ne úplně funkční adaptace, které ubližuje nevyváženost a chybí cit pro přepis na obrazovku.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé