plakát seriálu

Stoupenci zla

(The Following)

Epizoda 1×03 – Básníkův oheň (The Poet's Fire)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ryan Hardy se s ostatními snaží vypátrat dalšího následovníka Joe Carrolla, který má zjevně zálibu v ohni. Zároveň pokračuje pátrání po malém Joem...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ryan Hardy a další lidé z týmu obdrží videozáznam incidentu, ke kterému došlo u stánku s jídlem. Jeden z následovníků Joe Carrolla polil hořlavinou jednoho muže a zapálil jej. Ryan oběť identifikuje jako literárního kritika, který kdysi velmi tvrdě zkritizoval knihu Joe Carrolla. Věří tak, že Carroll jde po lidech, které nesnáší. Ve vzpomínkách se zároveň vrací do okamžiku, kdy se s Carrollem seznámil a dobře ví, že měl vždy ohromný talent na lidi zapůsobit.

Každopádně jeho následovníci nelení. Emma společně s Paulem a Jacobem stále drží malého Joeyho v domě na venkově, nálada ale příliš dobrá není. Je naprosto jasné, že Paul má s Emmou značný problém. Rozhodne si s ní promluvit o jejím vztahu s Jacobem, nečeká však, že jej milá Emma ve vzteku pořeže nožem. Rozhodne se okamžitě odejít z domu a později v malém obchodě svede místní zaměstnankyni jménem Megan. Když je pak z její strany v podstatě odmítnut, omráčí ji a unese do domu. Tyto události jsou prokládány scénami z minulosti. Poprvé je vidět, jak se vlastně zrodil nápad na krytí s párem gayů a jak Emma v podstatě Paula a Jacoba dotlačila k prvnímu vzájemnému polibku.

Dalším odhaleným následovníkem Joea Carrolla je muž jménem Rick Kester. Je tím, kdo polil na ulici literárního kritika a následně unikl. Když se FBI vydá do jeho domu, nalezne na místě pouze Kesterovu ženu Maggie, která se jim svěří, že byla týrána a manžel se ji kdysi dokonce pokusil probodnout. Její muž neztrácí čas a vydává se za dalším člověkem, který kdysi Joeovi profesně ublížil. Ve škole, kde dříve Joe pracoval, tak vyhledá děkana a ubodá jej k smrti. Vyděšená Maggie se vrací do jejich domu v doprovodu agenta Reillyho. Poměrně brzy dostane sms na svůj telefon, kterou přečte právě agent. Bohužel to pro něj znamená rozsudek smrti, protože Maggie jej obratem probodne. Za dveřmi na ni čeká její manžel a chce jí pomoci utéct. Hardy, který byl u domu také, jej postřelí a drží Maggie v šachu. Je však znovu překvapen zraněným Kesterem a Maggie se tak nakonec v nestřeženém okamžiku daří zmizet.

Agentka Parkerová ve snaze zjistit, kde stoupenci Carrolla drží malého Joea, vyslechne Jordyho a slíbí mu, že pokud jí poví něco zajímavého, zajistí jeho setkání s Carrollem. Během rozhovoru pak Jordy neúmyslně prozradí, že Maggie je ve skutečnosti členkou jejich skupiny, informace však přichází příliš pozdě, což stojí v důsledku život právě agenta Reillyho. Jordy si svou chybu uvědomí a rozhodne se potrestat tak, že spáchá sebevraždu.

Claire zničená tím, že její syn je stále v rukou šílenců, obdrží velmi zneklidňující video. Je na něm její malý Joe ve společnosti únosců a je zřejmé, že se jej tito lidé snaží naučit netečnosti k zabíjení...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Cover My Face (Miranda Sex Garden)

Claire ukazuje Ryanovi video s Joeyem z e-mailu, který jí příšel.

Theme from “Greatest American Hero” (Believe It or Not) (Joey Scarbury)

Zpívá chycený Jordy při výslechu.

The Killing Moon (Silent Days)

Při scéně, kdy Jacob a Paul poprvé projevili svou homosexualitu.

Para La Habana (Johannes Linstead)

Hlavní postavy
Ryan Hardy
Joe Carroll
Mike Weston
Claire Matthews
Emma Hill
Joey Matthews
Paul Torres
Jacob Wells
Debra Parker
Vedlejší postavy
Maggie Kester
reportér
Reporter
Stan Fellows
Dean Phillip Barnes
Masked Man
Meghan Leeds
FBI Agent
Agent Reilly
Agent David Sims
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBásníkův oheň
Původní názevThe Poet's Fire
Rok natočení2013
Premiéra4. února 2013
Česká premiéra23. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry9 010 000 diváků
Autoři profilu epizody