plakát seriálu

Stoupenci zla

(The Following)

Epizoda 1×04 – Šílená láska (Mad Love)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Emma začíná vidět v jejich novém rukojmí komplikace a chce se ženy zbavit. Ryan Hardy zatím řeší vlastní problémy, protože se v ohrožení nečekaně ocitá i jeho vlastní sestra...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emma vidí Paulovu zajatkyni jako hrozbu a řekne mu, aby se jí koukal rychle zbavit. Paul ale předá nůž Jacobovi a pohrozí mu, že prozradí jeho pečlivě střežené tajemství. Po další člence šíleného týmu, Maggie, se zatím rozjíždí pátrání a informace o jejím útěku se objevují v místních zprávách. Všem je jasné, že žena rozhodně neřekla poslední slovo, smrt manžela určitě nenechá jen tak. Paul se později dá do rozhovoru s Emmou o Jacobovi a během povídání jí prozradí, že jim všem Paul lhal. Ve skutečnosti nikdy nikoho nezabil.

K Ryanovi a ostatním se zatím dostává záznam z bezpečnostní kamery, na kterém je vidět jak Maggie cestou z nákupu pobodala na parkovišti člověka. Ryanovi následně zavolá jeho sestra Jenny a hovor přeruší právě Maggie. Hardymu řekne, že má Jenny ve své moci a vymění ji jedině za jeho samotného. Samozřejmě o tom nikomu říct a přijít sám, nebo jeho sestra zemře. Parkerová má podezření, že se něco děje, protože se Ryan vymlouvá a chce rychle odejít. Pošle za ním proto agenta Westona, aby zjistil, oč jde. Ten Ryana přesvědčí, aby ho nechal dělat mu zálohu a vydá se na cestu s ním.

Za Jacobem přijde Emma a chce po něm, aby se přiznal k tomu, že lhal. Aby vše napravil, dostane od ní přikázáno, aby zabil jejich rukojmí Megan. Ta ho však prosí o život a dokáže ho přesvědčit, aby ji ušetřil. Jasob navíc povolí pouta a žena se tak může pokusit o útěk.

Hardy s Westonem zatím přijíždí k restauraci Jenny. Ryan se vydává dovnitř a nechává otevřené dveře, aby se tam dostal i jeho parťák. Na základě instrukcí únoskyně si zaváže přes oči šátek a obratem je omráčen. Probírá se přivázaný ke stolu a neschopný se pohnout. Maggie ho začne mučit pomocí magnetů, které narušují funkce jeho kardiostimulátoru. Na poslední chvíli se na místo dostává Weston a šílenou ženu zastřelí. Ryan a jeho sestra budou v pořádku.

Mezitím se Megan podaří dostat z domu, ale jejího útěku si okamžitě všimne Emma. Společně s Paulem ji začne pronásledovat a nakonec ji znovu zajme. Jacob o něco později ve sklepě zjistí, že se Megan objevila svázaná na svém místě. Jde vyhledat Paula a Emmu, ti mu obratem říkají, že jej v tom nenechají...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Silver Shrooms (Farflung)

Paul přijde do koupelny za Emmou.

Fade Into You (feat. Steffaloo) (Stumbleine)

Na konci epizody.

Sugar (Garbage)

Když jede Rayn se Shawnem za svojí sestrou.
Hlavní postavy
Ryan Hardy
Joe Carroll
Mike Weston
Claire Matthews
Emma Hill
Jacob Wells
Debra Parker
Joey Matthews
Paul Torres
Vedlejší postavy
Technician
Masked Man
Maggie Kester
Jenny Hardy
Meghan Leeds
Agent Mitchell
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠílená láska
Původní názevMad Love
Rok natočení2013
Premiéra11. února 2013
Česká premiéra30. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry7 790 000 diváků
Autoři profilu epizody