plakát seriálu

Stoupenci zla

(The Following)

Názory uživatelů

The following

Skvělý seriál. Patří u mě mezi top 10.
První série: 90%
Druhá série: 80%
Třetí série: 50%
Třetí byla podle mě úplně zbytečná. První byla podle mě nejlepší a druhá série ušla.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Following

Já vám nevím.. proč mám pocit, že ze začátku mají seriály šťávu a baví mě.... po čase se ta šťáva vytrácí a začíná to být poněkud nudné, hloupé... U The Following to bylo to samé. Po Pilotovi jsem si říkala, že jsem našla konečně seriál na, který se dá koukat. Jenže po čase už pomalu dopředu víte, co která postava udělá. Možná se budu opakovat, ale dost mě štve to, jak se postavy nepoučují ze svých chyb a dělají stejná hloupá rozhodnutí. Do konce série mi zbývají snad ještě tři díly, ale nějak už nemám chuť se na to dívat. Třeba se to změní a já to přeci jen dokoukám :)

Zatím můžu napsat jen toto:
+ parádní soundtrack
+ herci: James Purefoy, Shawn Ashmore

- nelogické chování postav
- po čase mi lezlo Hardyho chování pěkně na nervy - což je vlatně i důvod proč jsem sledování přerušila

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Holy crap!

Přesně to mě napadlo po shlédnutí pilotu. Byl to totiž jeden z nejlepších pilotů nejen sezóny 2012/2013, ale celkově jeden z nejlepších pilotů, co jsem kdy viděla.

Ta představa, že by měl psychopatický sériový vrah inspirující se E.A.Poem víceméně svou vlastní sektu, je opravdu děsivá. Zatčení uprchlého Carrolla je totiž ten nejmenší problém, který má náš "klaďas" před sebou. V uvozovkách, protože to úplnej klaďas není. Vznětlivý alkoholik, který se nebojí překročit předpisy, aby dosáhl spravedlnosti. A přesně to policie v boji proti sektě šílených zabijáků, kteří to všechno dělají z lásky ke Carrollovi, potřebuje. Žádný slušňák by neměl šanci. A i když je hlavní hrdina tak trochu kretén, hned jsem si ho oblíbila. Má neuvěřitelné charisma. To ovšem platí i pro našeho "záporáka". Ten magor si mě hned získal, takže skoro nevím komu fandit. Nejspíš oboum.

Vzhledem k všeobecné fascinaci lidí sériovými vrahy má tento seriál velký potenciál být úspěšným. Zvláště pokud bude pokračovat kvalitně. Budu držet palce, protože se stanicí FOX je to vždycky značně.. nejisté.

90 %
81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Zklamání

Kevin Bacon, pilot a první díl mě navnadili a budu se každopádně těšit na další pokračování. Joe v pilotním dílu říká Ryanovi:"Mám hodně překvapení, které na tebe čekají", tak uvidím, jestli se mně The Following dostane pod kůži i když o seriálu říkají, že bude patřit mezi nejděsivější. Po prvním dílu to hodnotím slovy, které pronesl Shawn:"Zvládnu mrtvé lidi. Ale když někdo zabije psa šílím." Tak jsem na tebe Ryane, Jamesi, Shawne a Natálie moc zvědavá. - jsem po třetím dílu a i když je mi to moc líto, tak jsem přece jen očekávala něco trochu jiného. O překvapení tam sice nouze není, ale jsou to spíš naprosto nereálný a nevěrohodný šoky, nic víc. Škoda a tolik jsem se těšila.

40 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Oh, my Poe! :-)

Seriál mě podle článků zrovna moc nezaujal, ale i tak jsem se rozhodla dát mu šanci. A jsem vážně ráda, že jsem to udělala! Na The Following je nejlepší to, že nikdy dopředu nevíte, co se stane v další minutě. Příběh má spád, nikdy se nedostane do mrtvého bodu. Mojí nejoblíbenější postavou je jednoznačně Kavin Bacon ze kterého vyzařuje neuvěřitelné charisma. Ačkoliv jsem většinou vždy na straně záporáků (no jo, nemám to lehké), tentokrát jsem na straně klaďasů. Joe mi sice není nepříjemný, ale místy bych mu nejraději jednu vrazila. Postava, kterou nemůžu vystát, je Emma alias Denise. Několik prvních dílů jsem se modlila, aby ji už konečně někdo odstřelil, ale moje prosby zůstávají nevyslyšené. Jsem zvědavá, čím nás scénáristé překvapí ve druhé sérii, kterou si nenechám ani náhodou ujít :)

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Masterpiece

Jeden z nejočekávanějších seriálů této sezóny splnil veškerá má očekávání. Bála jsem se, že se z toho nakonec vyklube obrovské zklamání, ale naštěstí se stal opak. Jeden z mála pilotních dílů, na které jsem s odstupem pár hodin podívala znovu.
Není to jen pouhý kriminální seriál. Jsme svědky chytře napsaného díla. Tvůrci nás dokázali během pilotu šokovat, znechutit, potěšit i překvapit.
Největším plusem je ústřední duo. Kevin Bacon i James Purefoy zde dokazují, že jsou opravdu skvělými herci.
Žádná z postav není pouhým klaďasem nebo záporákem a já se těším na další díly, ve kterých budeme mít možnost více nakouknout pod pokličku a užít si pořádné hry na kočku a na myš.
Edit: Po skoro celé sezóně musím jít z hodnocením malinko dolů, protože se některé díly potýkají z hluchými místy a sem tam s nelogickým chováním postav. I přes tyto výtky, ale Following patří k stále k těm nadprůměrným seriálům a rozhodně k nejlepším novinkám této slabé seriálové sezóny.

80 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

The Following

Konečně po dlouhé době seriál na skvělé úrovni! Příběh Vás neskutečně pohltí, aniž byste si všimli jak. Dřív bych možná ani takové seriály nezkoušela, ale už teď patří mezi ty nejlepší, které jsem viděla. Sekta v podobě seriových vrahů, kteří se inspirují vraždami a citáty z povídek Edgara Allana Poea, to je geniální. A Joe je skvělý záporák, který má jako muž neuvěřitelné charisma, že byste se možná i přidali k němu, kdybyste byli na dně a bez smyslu života jako lidé v sektě. A u Ryana jenom čekáte, zda se brzo z toho všeho nezhroutí (na což by měl plné právo). U obou postav zkrátka občas nevíte, komu fandit, protože obě mají něco do sebe :) Každopádně, pokud nejste citlivějších povah a nevadí Vám pár kapek krve, rozhodně neváhejte a zkuste tento opravdu geniální seriál, který se už po pár dílech zapsal do historie ;)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

“Quoth the Raven, "Nevermore.”

The Following sa s istotou môže radiť k tým kvalitný, čo vytvárajú umelecké dielo. Či už je to prípad hereckého obsadenia, scenára alebo hudby.

Seriál si vás získa svojím námetom pekne od začiatku (teda aspoň u mňa to tak bolo). Predstavuje niečo nového, niečo čo tu nebolo. Nápad so sériovým vrahom, ktorý má svoj vlastný kult nasledovníkov, je viac než zaujímavý. Kult netvorili len ľudia so šialenou mysľou, ale našli sa aj taký čo pôsobili normálne. Seriál si držal svoju kvalitu od začiatku do konca. Každá časť ponúkla kúsok do skladačky, ktorá tvorila celkový obraz Joevho príbehu, ktorý poznal len on. Každá časť ponúkla balík emócii a zvratov, ktoré sa očakávať nedali.
Ďalšou kvalitnou stránkou seriálu boli jeho postavy. James Pureffroy a Kevin Bacon predvádzali koncert dvoch osobností, až človek miestami nevedel komu má radšej favorizovať. Ostatné postavy si človeka tiež získali a nezaostávali za hlavnou dvojicou. Jediné dve, ktoré mi vadili bola Emma a potom Claire (ja som proste tú jeho trpiacu ex nemusela).

Záver seriálu bol dokonalý a prekvapivý. A možno tak trochu jednej veci nechcem veriť. The Following len a len odporúčam, a mne neostáva nič iné, len vyčkať na druhú sériu a uvidieť ako to bude ďalej.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

The Following

Tak a máme tu další seriál, který se může pyšnit inteligentně sepsaným scénářem a obrovským potenciálem. Doufám, že tvůrci neudělají tu chybu a nebudou Following protahovat do 10.sérií po 25 dílech na úkor kvality, vzpomenout můžeme, jaký paskvil se postupem stal např. z Prison Break nebo z Lost. Námětem seriálu je E.A.Poe, což je poměrně vděčná látka, setkat jsme se s tím mohli už i v několika filmech, ale vůbec to nevadí. V případě Following jsme svědky nekompromisního, šokujícího, drsného, syrového thrilleru a to je přesně podle mého gusta. Pokud jde o herecké obsazení, jsem ráda za Kevina Bacona, i když občas mi jeho výkon přijde jaksi trošku mdlý, až nudný. Pro mě dominuje jednoznačně James Purefoy, jemuž se povedlo vytvořit ukázkového charismatického psychopata. Following se u mě momentálně řadí mezi to nejlepší, co sleduji a doufám, že si zachová svou kvalitu, protože by byla škoda, aby se z tak inteligentního, vypointovaného a napínavého seriálu stala sra*ka!

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nevermore

Ah, The Following. Seriál jsem si hned po první epizodě velmi oblíbila. Je totiž strašně napínavý. První i druhá série byly naprosto super a hltala jsem každou sekundu. U třetí série jsem se teda nejednou přichytila, že po dokoukání epizody vůbec nevím o co go. Každopádně jedná se o seriál, který je podle mě kvalitně zpracovaný, napínavý, emocionální. Mou nejoblíbenější postavou se stal hlavní záporák Joe Carroll. Seriál je vhodný asi pro fanoušky vážnějších kriminálek (Hannibal, Dexter) u kterých se sice neválíte smíchy po zemi každou minutu, ale když už se smějete, tak pořádně. Za mě dávám 80% protože až na slabší třetí sezonu jsem dostala přesně to, co jsem očekávala a sledování mě opravdu baví.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ryan Hardy vs. Joe Carroll

Dlouho mi trvalo než jsem si Following oblíbil. První řadu jsem dokonce přerušil někdy v půlce a dokoukal jsem ji až po pár měsících. Děj mi nepřišel až tak napínavý a navíc mě štvaly některé nesympatické postavy (především trojice Emma, Paul a Jacob). K seriálu jsem se ale vrátil a skvělou druhou polovinu první série jsem zhlédnul okamžitě.

Following navíc táhnou výborní Kevin Bacon jako Ryan Hardy (původně jsem si myslel, že on bude hrát sériového vraha, ale tahle role mu sedí dokonale) a James Purefoy jako charismatický Joe Carroll.

Druhá řada navázala na skvělý konec první a postupně byla čím dál lepší. Řekl bych, že byla napínavější, k vidění byla spousta zvratů a Joe Carroll byl nezastavitelný. Zhruba od poloviny jsem se nemohl dočkat dalšího dílu.

Zároveň ale musím napsat, že některé zvraty a situace byly trochu přehnané. Tím největším byl výbuch v závěru první řady, který se téměř určitě nedal přežít.

Doplněno po 3. sérii: Začátek poslední řady byl opět výborný, přibyly nové postavy, které do seriálu dobře zapadly, přesto jsem ale doufal, že se ještě jednou objeví legendární Joe Carroll. A dočkal jsem se! Joe uprostřed série dostal dost prostoru, hláškoval i v cele smrti a neodpustil si snad jedinou narážku na Ryana.
Druhá polovina řady patřila nezastavitelnému a nesmírně inteligentnímu sériovému vrahovi Theovi. Byla by to podle mě nejlepší série, ale v závěru mě zklamaly některé nepřehlédnutelné nelogičnosti (Ryan běží do lesa s ostatními, ale o chvíli později honí vraha už jen úplně sám nebo nečekaný zvrat v podobě zrádce v FBI, který ději jen uškodil).
Snad ještě lepší než v předchozích sezónách byly herecké výkony, a to znovu hlavně Kevina Bacona a Jamese Purefoye.

1. řada - 75%, 2. a 3. řada - 80%

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Following

Zajímavý koncept manipulace, kultů a dalšího nezatracuji, ale v mých očích se seriál propadá do průměru díky idiocii postav (detektiv, manželka, uctívači) a nepravděpodobnosti vývoje (útěky, zrady, pátrání) . Ani jako guilty pleasure jej nejsem schopná ocenit.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Following

Těžko říct, zda mne ke sledování tohoto seriálu zavedl popis nebo spíš herecké obsazení, pravděpodobně bych mohla říct, že tyto dvě lákadla šla spolu ruku v ruce. Pravda je, že já jen tak nějaké novince neodolám.
Pilot mne nadchl hned v prvních minutách. Sweet dreams, pravda trochu klišé, ale sem mi tato skladba ačkoli hrála jen pár vteřin prostě seděla.Hlavní postavy - klaďas - prudký, trochu namyšlený bývalý agent, který je nyní v období deprese a alkoholismu. Záporák? Přehnaně inteligentní, chladný, trpělivý, rádoby umělec, jehož umění je o smrti, co se mu musí nechat je to zajímavější postava, než náš hrdina. Proč přehnaně inteligentní? My jako diváci u většiny seriálů více méně tušíme, kam se bude děj odvíjet a jaké situace nastanou. Samozřejmě i zde se mi to za uplynulých osm epizod jenž byly odvysílané stalo, ale převládalo nadšení z nových a nových situací, které jsem neočekávala - typický byla asi šestá epizoda. Ale zpátky k jeho inteligenci, copak může někdo, rádoby v izolaci od lidí vše tak důkladně naplánovat a zfanatizovat nepřeberné množství lidí? Možná jsem příliš konzervativní, ale nepřijde mi reálné, že někdo dokáže tolik kroků dopředu pracovat s tolika intervenující proměnnými.
Ano, snažím se tedy ve zkratce říci, že pilot byl geniální, ale v současné době mám pocit, že tvůrci zacházejí do opravdu nereálných rozměrů příběhu.
Samozřejmě je poutavější když nás pořád seriál překvapuje a zaplétá nitky a na to tvůrci sázejí. A nutno dodat, je to správné
I přes mé výhrady však hodnotím na maximum nic lepšího dle mého v letošních novinkách není a nebylo.

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Zase ten Poe

Takže hit letošní sezóny s Kevinem Baconem v hlavní roli. Na to bych se nechal nalákat. Předně musím seriálu nechat několik věcí, hlavně jim úžasně funguje hlavní dvojice Bacon - Purefoy, dílům se poměrně dobře daří nalákat na další dění a scénárista se nebojí obětovat postavy v rámci překvapení. Občasné nelogické chování postav se prostě nevyhnutelně objeví, ale alespoň pro mě nepřichází v tak markantním měřítku, aby mě odradilo od dalšího sledování. Já osobně jsem si víc oblíbil Ryana Hardyho, jehož předpisy překračující agent se sklony k alkoholismu mě zaujal více než z Poea čerpající psychopat Joe Caroll. Ostatně mi přijde, že amíci vždycky čerpají z Poea, když potřebují něco temného a dramatického, což netvrdím, že musí být nutně špatně. První série utekla jako nic a splnila svůj účel, ale vzhledem k závěru si moc nedovedu představit o čem bude série číslo 2. Nic to však nemění na tom, že ta první stojí za podívání. 80 %

Druhá série je bohužel o dost slabší než ta první, alespoň pro mě. Vše, co jsem chválil na sérii první je pryč. Konce dílů mě ke sledování dalších už tak nelákaly, obětování postav také už nepřicházelo a navíc jsem se u jednání postav stále víc rozčiloval, protože se chovaly občas opravdu zvláštně, pokud použiji slušný výraz. Ani včasné prodloužení vysloveně nepomohlo, protože pak bylo jasné, že oba naši "hrdinové" se třetí sérii dožijí. Nová rodinka, tedy Lily a její dvojčata, sice dokázala v úvodu poměrně překvapit, ale postupně začala ztrácet dech až mě vlastně vůbec nezajímala. Budu se ještě hodně rozmýšlet, jestli se i příští rok vrátím. 60 %

Třetí série u mě lehce napravila reputaci po předchozím roce a opět se mi docela líbila. Samozřejmě nedosáhla kvalit série první, ale rozhodně nepřinesla takové zklamání jako série druhá. Vícero záporáků, navíc zajímavých, tomu rozhodně pomohlo. závěr sice přináší víc otázek než odpovědí, ale dokážu s takovým koncem žít. Jen je jako obvykle škoda, že FBI vyhrožuje počtem agentů, ale vše závisí na jednom až třech nesmrtelných kouscích. 70%

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

EAP

Vím, že hodnotit po dvou dílech je možná unáhlené, ale tenhle seriál si to zaslouží. Skvělá dějová linie, která vás chytne v momentě, kdy se podíváte našemu vrahounkovi do temných, vypočítavých očí. Geniální sériový vrah, který si vybudoval síť následovníků a ti pro něj udělají doslova cokoli. Nikomu se nedá věřit. Jen těžko může náš hrdina určit, co je náhoda a co součást Carrolova plánu. Celý příběh dokresluje ponurá atmosféra Poeových příběhů a naprosto dokonalá hudba. Už dlouho mě nic takhle nezaujalo - během těch čtyřiceti minut každého dílu jsem nejednou lapala po dechu nebo zůstala úplně štronzo, neschopná odtrhnout oči od toho, co se tam děje. Mým nejvroucnějším přáním teď je, aby se tvůrci dokázali udržet standardu, který těmito prvními epizodami vytvořili. Laťku si dali opravdu vysoko a já jim budu držet palce, aby se jim to nakonec nevymstilo :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

It's overkill...

Hodnocení po první sezóně. Předem se omlouvám za slovní průjem.

S prominutím si vypůjčím slova Kevina Bacona: "It's overkill." Jinak se to asi ani nedá říct.

Myšlenka byla fajn - kult sériových vrahů, sociopatů a bůh ví čeho ještě doslova uctívající charizmatickýho Joa Carolla, dalšího sériovýho vraha, kterýho kdysi hlavní hrdina Ryan Hardy dostal do vězení. Stejně tak Joův plán udělat z Ryana hlavní postavu jeho plánovaný knihy, kde všichni tihle vrazi, Ryan, Joe, jeho exmanželka atd hrajou hlavní roli. Joe pěkně tahá za nitky a všichni skáčou podle jeho plánu.

Bohužel tvůrcům na můj vkus trochu moc ujela ruka. Bylo to přeplácaný - snad všichni jsou tu sérioví vrazi. Po dokoukání by mě snad ani nepřekvapilo, kdybych zjistila, že sousedovic novorozeně je taky součástí kultu.

Je to hlavně i nepravděpodobný (ok, teď nemyslím to, že je to o sériových vrazích). Jaká je pravděpodobnost, že by taková spousta sociopatů spokojeně a oddaně (ok, slepě) následovala jednoho člověka? A bezkonfliktně! Čekala bych, že by se za ty roky, co museli čekat na ten velkej plán, aspoň pár z nich vzájemně pozabíjelo. Už vidím, jak všichni budou spokojeně spolupracovat ruku v ruce a budou bez remcání přijímat rozkazy od někoho cizího :/ Někdo by mohl namítnout, že Joe má údajně oplývat charizmem a má mít až skoro magickou schopnost strhnout a okouzlit davy. Ale vybrali si na to špatnýho herce. Kdykoliv byl na scéně a pronášel nějaký motivační žvásty, měla jsem nutkání vrazit mu tužku do oka. A to prosím NEJSEM sociopat. Nechce se mi věřit, že by mu to tolik lidí baštilo.

Jediný, co mě drželo při sledování, byl Kevin Bacon. Jeho postava Ryana a jeho postupnej rozklad je podle mě to nejlepší, co tenhle seriál může nabídnout. Ostatní postavy byly přinejlepším vedlejší - pro některý z kultu bylo ušetřených pár okamžiků, abysme je mohli poznat, ale než jsem se o ně mohla začít nějak víc zajímat, tak poměrně rychle zase zmizeli ze scény. Ještě se mi líbila trojka Emma, Jacob a Paul, ti měli z těch okrajových postav největší prostor, ale ne dostatečnej. Což je možná dobře, protože mi v druhý půlce začali neskutečně lízt na nervy.

Moje hodnocení je ve skutečnosti někde mezi 40% až 60%. To záleží na tom, jak v další sezóně vyřeší ten cliffhanger, se kterým zakončili tu první. Jestli se tam objeví "zmrtvýchvstání", který tuším, že jo, tak je to podle mě brak a nemá smysl to sledovat dál.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Cimrmanova časová konstanta v praxi.

The Following jsem měl v hledáčku ještě před tím , než ho začala dávat TV, jejíž pravidelné sledování především zpravodajství a vlastních pořadů prudce snižuje inteligenci.
Velice mile mě překvapil, děj má spád, tu a tam se samozřejmě objeví věc, kdy člověk zavrtí hlavou, na druhou stranu, jak to má scénárista udělat, aby to „natáhl“ ?
Oba dva představitelé hlavních rolí jsou podle mne velice dobří, k dabingu nemám nejmenších námitek, tohle se povedlo. Jako obdivovatel největšího Čecha Járy Cimrmana jsem hrozně rád, že tvůrci museli určitě studovat jeho časovou konstantu a perfektně ji převedli do praxe. A to bez jejího slovního úvodu „ To bylo tak .. “ :o)
Doufám, že si seriál i nadále uchová svou kvalitu.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kevin Bacon vs. Edgar Allan Poe?

Neuvěřitelně chytlavý pilotní díl. Upřímně jsem čekala něco ve stylu klasických krimi detektivek, kdy to bude zatraceně obyčejné a příběh se bude vyvíjet jako vždy - ovšem podle pilotního dílu nám tvůrci naservírují rozhodně něco složitějšího a zajímavějšího.

Nejen, že hlavní hvězda je Kevin Bacon (který zase předvedl, že role mu zatraceně dobře sedí), ale navíc hraje v příběhu velkou roli můj oblíbený spisovatel, jsem prostě příjemně šokovaná a navnaděná na další díly. Ten příjemně vyhlížející profesor literatury jako vrah má co do sebe, a Kevin Bacon (bývalý FBI agent) se svou lahví vodky mu bude rozhodně zajímavým protivníkem.

100 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Bacha, za tebou!

Taky před tebou i vedle tebe. Tam všude jsou. Ve vašich hlavách. V myšlenkách. Vrazi, kam se podíváš. Tohle se mi líbí moc. Je to realistické, kriminální, znechucující. Je to skvělá podívaná, komu věřit? Komu ne? Před kým se střežit? Na co zamykat dveře, když i doma je skulinka, jak proniknout? Policie všude kolem je zbytečná. Každý tah vrahů je o krok napřed, i když vyšetřovatel běží. Ano, takhle ano.
K tomu to poetické přivázání k Poeovi. Nádhera. Nápis na stěnách NEVER MORE. Samozřejmě krví, nenechte se zmást.
Jen doufám, že tenhle seriál neklesne.

100 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

No way!!!

ŽE by konečně tučná porce naprosto luxusní televizní každotýdenní zábavy? Mohlo ten pilot dopadnout ještě líp? Myslím, že ne.
Jakoby nestačil výborný K. Bacon, který tu (k mému potěšení) nehraje zrovna prototyp kladného hrdiny. Dechberoucí je i tedy hlavní záporák - a že JE to parádní záporák. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Perfektní zápletka, perfektní hudba, perfektní.. no prostě všechno. Snažně se modlím, ať si to tuhle pekelnou kvalitu udrží.

100 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

kevin bacon válí

Kevin Bacon je prostě frajer v jakékoliv roli. Seriál mě hodně baví, každý díl něčím překvapí, postavy jsou skvěle napsané, herci se mi taky líbí. Nejde o klasickou kriminálku, to je jasné hned od pilotu. Je fakt, že Joe Carroll by musel být génius a mít více než štěstí, aby tohle všechno dokázal naplánovat, ale jde přece jenom o fikci, tam mi to nevadí.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Komu věřit...?

Na tenhle pilot jsem se těšila asi ze všech nejvíc. Dokonce jsem se na něj těšila více, než na návrat seriálů po vánocích. Naštěstí mě vůbec nezklamal. Děj se v první epizodě vyvíjel dobře, solidně gradovala a lekal. Navíc Kevin Bacon je pořád štramák a James Purefoy se svým britským přízvukem a pořádným charisma vůbec nezaostává. Ani nevím, komu fandit.:D A taky se mi dost líbí, že člověk ani pořádně nevím, komu má v tom seriálu věřit.
Doufám, že si seriál udrží kvalitu prvního dílu, byla by škoda, kdyby ne.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

The Following

Za pilotní díl jsem dala nadšeně 80 procent, zajímavý nápad, vypadalo to, že mne udrží u obrazovky, ani se nehnu. Bohužel s každým dalším dílem se mé hodnocení snižuje, nedokáži říct, čím to je, ale nudím se.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sorry about your friends, they're kind of dead. - That's ok, I have more.

Dobré herecké výkony a super napětí, i když někdy je to trošku přehnané. Myslím, že tomuhle seriálu by klidně stačila jen první řada, ale budu koukat dál, uvidím, co se bude dít.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dokonalé psycho

Skvělé herecké výkony, realistické prostředí, výborný obsah. Asi bych nedoporučovala něžným povahám, já zvládnu se svou poloviční flegmatickou osobností dva díly a to si musím pustit aspoň díl nějaké komedie na závěr. Kevin Bacon hraje výborně a co možná hůř, herec hrající hlavního vraha je naprosto geniální... tak geniální, že jeho postavu prostě z jedné stránky milujete a sympatizujete s ním. Skvělé psychologické, realistické... úžasný seriál. Jestli tu někomu fandíte, aby přežil a už už díl nabádá, že by to dotyčnému mohlo vyjít, většinou jste z 95 procent na omylu :-D. Pokud upustíte od toho, že tvůrci nejsou uplně hodní na nevinné postavy, bude vás to bavit. Jen přemýšlím, jak dlouho se dá zajímavě točit o jednom tématu. No.. uvidíme, zatím super! :).
Dodatek: Druhá serie už je trochu předvídatelná, ale pořád dobrá!

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Update po series finale

Genialita první série a to trnutí, kdo koho na jaký popud zabije, se u mě postupně ztratilo.
Druhá série na mě působila trochu překombinovaně, ale ve výsledku jsem to byl ochoten brát jako přemostění do série třetí, ta ale začala dosti bídně a vzchopila se dějově, když už bylo pozdě, škoda toho otevřeného konce.
V rámci žánru je to ale pořád super seriál, který si u mě stojí vysoko.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

jedna blbosť väčšia ako druhá

Po vzhliadnutí 7mej časti som to už nevydržal psychicky a musím sem napísať, že toto je taká konina jak svet. Ani nechápem načo to vôbec pozerám, asi je to nejaké návykové, skôr zo zotrvačnosti už len. To čo dokáže vyprodukovať "Väzeň" behom jednej časti, ako sa mu to všetko vôbec podarilo z celi všetko naplánovať cez internet vo väzenskej knižnici (!), poprípade vo väzenskej návštevnej miestnosti (!), to ako je tak každý tretí minimálne v tomto seriáli vrah,v lepšom prípade psychopat, ako "múdro" postupuje FBI, keď napr. vraví väzňovi všetky novivky z vyšetrovania - tak to všetko je sen. To musí vymýšlať tak skupina desiatich zhúlených scénaristov, ktorí sa neskutočne bavia pri tom, nie ešte aby to vymyslel pán Carroll vo väzenskej cele. A keď som zbadal ten zástup "folloverov" vychádzať z akéhosi zámočku, ktorý si prenajali.... uvedomil som si že toto bude ešte veeeeelmi dlhé a velmi tupé. Ale asi si to zo zvedavosti aj tak pozriem

30 %
48 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
35 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Zda jste muži, ženy, můry - nejste zvířata, jste stvůry, ďábel sám...

Při sledování pilotního dílu mi čas utekl neuvěřitelně rychle. Ani chvíli jsem se nenudila. Pěkně vygradované napětí, lekací momenty, výborné flashbacky postav, člověk chvílemi zapomene dýchat. Zatím se seriál jeví hodně temně, čemuž napomáhá i vrahova fascinace poezií E.A.Poea. Chycením vraha tu vše zdaleka nekončí, právě naopak. Obě hlavní postavy skvěle zahrané.

edit: Po shlédnutí první sezóny trochu snižuji hodnocení. Zdálo se mi, že "bad guys" se příliš často zbytečně vykecávají, děj je místy zbytečně natahován a postavy opakují své chyby, aniž by se z nich poučily. Počáteční rozjezd byl super, ale pak to trochu ztratilo dech. Zpočátku se zdálo, že hlavní záporák má geniální plán, později mi přišlo, že vlastně žádný nemá, všichni se tam tak nějak plácají na místě, přetahují se o lidi, až je to únavné a chybí překvapení a zvraty, které mě k obrazovce přikovaly na začátku.

60 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

What the f...?

Jsem (radši) naivní divák, takže jsemdo toho šla s tím, že nevím, co od toho čekat. Po shlédnutí prvního dílu jsem zůstala zaraženě sedět a koukala na kalendář, kdy bude další díl.

Spojení s A.E.Poem, sektou a policajtem, který je možná dobrý, možná zlý (jak je to i v reálu), mi bere dech. A anglický akcent zabijáka je zabijácký!

Za mě jednoznačně palec nahoru! Snad to Fox neodstřelí v začátcích ...

90 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pilot

Tak musím povedať, že pilotný diel som zhltol ako jednohubku a vzápetí som si to pozrel ešte raz:-) Skvelý námet, dobré herecké obsadenie: Kevin Bacon - super výkon a Shawna Ashmora mám proste rád. Seriál nasadil vysokú laťku, uvidíme ako sa to ďalej vyvrbí.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Masterpiece

"You know,human eye is connected by 7 muscles,I removed each one...INDIVIDUALLY!"

100 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

No uvidíme...

Já nevím, pilot byl super, ale zatím si nejsem jistá, jak to bude dál. Mám z toho takové rozporuplné pocity (i když kladný dojem spíš převažuje...)

No zatím tedy 80% a uvidím jestli přidám nebo uberu po odvysílání první série.

Edit: po shlédnutí dalších částí tak max 30% (původní jsem měla 80%)
...jak mě pilot navnadil, tak mě další díly totálně zklamaly. Fascinuje mě, že tady ten seriál má tak vysoká hodnocení. Mě tenhle seriál zavání typem seriálu Prison Break a podobně. Mám pocit, že to tvůrci budou natahovat, dokud na to lidi budou koukat a vždy se objeví nějaký další follower, který zase něco vyvede. Ach jo, jestli to někoho baví tak prosím, ale já od toho dávám ruce pryč.

30 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

The Fall of the Following

Doufám, že tento seriál bude následovat smrt. Zprvu velice zajímavé, reálné a hutná atmosféra se dala krájet. Tvůrci měli v ruce poklad, který se rozhodli rozházet v 5. dílech. Postavy a děj byli poutavé, měli hodně možnosti. Potom vše šlo z kopce jako americká vláda. 1 sezona se dala shrnout takhle zábavné, zajímavé, fain, nuda, ach jo, proč?, nezájem, přepnu radují na nějakou reklamu něž na tohle. Tolik potenciálu a krachu v jednom. S úsměvem a s vědomím že vše díky bohu jednou končí……

40 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Potenciál

Může obsahovat spoilery
Velkej potenciál, ale na krátko. Kevin Slanina je hodně dobrej herec a tady nám to dokazuje, James Purefoy je sympaťák i jako psychopat. Ale nevim, jestli s tim pojedou dál, po 4 dílech se zdá, že už nemaj "následovníky", kromě těch 3 exotů s čórnutým dítětem (btw: ani nevim proč ho vlastně unesli), který za chvilku chytí.. Jako thriller hodně dobrý, pěkně napínavý! 90%
EDIT: Další pokračování mi prozradilo, že mají těch "následovníků" asi dost, omlouvám se. A těším se na další a další díly.

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ještě lepší než jsme čekali...

Čekala jsem variaci na Prison Break, tak trochu. Ale tohle dalece překonalo moje očekávání a ten obrat na konci, to asi nečekal nikdo. Nemůžu se dočkat pokračování, tohle má náběh na seriál roku a to je teprv leden. Ano, Banshee je skvělé, ale ten potenciál ve Following je prostě ohromnej.

Edit po začátku druhé řady: No, tak nějak ten potenciál to nevyužilo. Škoda. Zatim jsem vykysla na začátku druhé řady a dokoukám, až na to bude čas.

Edit po konci seriálu: ... tak jsem druhou řadu nedokoukala, nějak to nešlo. Ale po přečtení epizod (kvůli překladu titulků a ujištění, že fakt není třeba na to koukat) mě to nemrzí. Naopak třetí série mě hodně chytla a i když jsem toužila po konci temnějším, uzavřeli to pěkně. Není to super seriál, ale dal se a Slaninka je moc fajn :D

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

I am Following!

Tenhle seriál mě naprosto pohltil. Během týdne jsem ho shlédla celý! Nešlo odkládat epizody, protože každá skončila tak, že jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Výborná atmosféra, herecké obsazení a zajímavý děj. Druhá polovina druhé série byla trochu rozpačitá, ale třetí série byla skvělá. A miluju ten závěrečný cliffhanger.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Co s tím? Co dál?

Mně osobně se seriál líbí. První série má občas hluchá místa (taky jak natáhnout film na 15 dílů), ale přesto si seriál nějakým záhadným způsobem drží kvalitu. Dobrá kamera, bravůrní herci a příběh je opravdu zajímavý. Bacon hraje zlomeného přesvědčivě a Purefoy je skvělý zloduch. Dost zvratů a naštěstí ne moc překombinovaných (až na jeden asi v pátém díle). Nechci spoilerovat a taky nebudu, zatím má ode mne seriál 80%, ale bojím se, že druhá série mě donutí jít po nějaké době níž. Pro mě se hlavní témata vyřešili v první sérii a nejsem si jistý tím, co přenese ta následující...

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Following

První díl mě naprosto usadil do židle a i následující dva, až jsem z toho měla takový divný mrazení. Až jsem si říkala, že to nedám, protože jsem se lekla tolikrát, až to nebylo hezký, ale vedlo to k tomu, že jsem se po letech přestala smát mámě, že se až tak bála u Sedm, že to nemůže vidět znovu, protože jsem na tom byla teď podobně :) Takže jsem si dala den pauzu a k seriálu se vrátila a viděla celou první sérii. Seriál má nápad, hodně zvratů, obrovské charisma Kevina Bacona, díky kterému mi ani nevadila v prvním díle a v jeho prvních minutách klišé tipu agent, co pije, vyhodili ho z práce a teď ho prosí, aby se vrátil, protože on je ten jedinej. A díky jeho charisma fandím tentokrát těm správnejm :) James Purefoy má taky charisma, pohled, přízvuk :), ale na mě, a to je co říct, je až moc psychouš teda :) Hrozně se mi líbila postava Debra Parker.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

WOW...

První série naprostá bomba, hrozně se mi to líbilo a musím říct, že jsem se nemohla dočkat dalšího a dalšího dílu, mělo to spát, napětí, všechno bylo super...
U druhé serie se snažím chystat, nějak mě to pořád ne a ne nadchnout jako ta první, ač se snažím sebe víc (a to je tam i má oblíbená herečka - Max (Hardyho neteř)) Nějak se do toho nemůžu zabat. Chvílema, super, pak dlouho nic nic nic, a pak zase super. První sérii dávám 100%, druhé prozatím 90% s tím, že ještě uvidím jestli mě to chytne nebo unudí ;)

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po 2. sérii

PLUS:
Slanina
Purefoy
Jedno z Ashmoreovic dvojčat
Atmoška
Oproti první sezóně větší psychouští následvníci, hlavně dvojčata jsou výborná

NULA:
Slania a Purefoy už podali i lepší výkony
Rejžové - neuhlídali si Slaninu ani Purefoye

MÍNUS:
Akce - Slanina opět běhá všude sám, i když má napomoc tunu lidí. Vyřeší všechno sám. Na všechno přijde jako první. Společně s Jackem Bauerem musí být potomkem Chucka Norrise.

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Děsná punťovina. Od jara do zimy...

Výhrady jsem měl hned od prvního dílu, ale protože to nebylo úplně k zatracení, tak jsem to dokoukal až do konce. Hnus byl stále hnusnější a ubožejší a blbější. Děsný průjem. A oni snad chystají další řadu! LOL!

20 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
8 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

mazec

Jsem po operaci kolene a když je to už dávno pasé, právě jsem se dostala do období, kdy můžu dohánět resty.
Po shlédnutí všech serií najednou s čistým svědomím říkám, že je to mazec. První serii jsem hltala, vše surové, až perverzně přitažlivé, o což se samozřejmě nejvíc postarala neuvěřitelná manipulace Carola a s ním téměř myšlenková shoda Hardyho.....nemám, co vytknout.
Druhá série byla skvělá a říkala jsem si: " Carol je břídil...." . ale jen asi tři díly a ve chvíli, kdy se dostali do sekty jsem se modlila, aby to už FAKT skončilo, ale jak jsem tady tak četla, jsem téměř jediná, která byla unesena třetí sérií. Tu jsem celou shltla za jediný den. Ano, souhlasím, že Rayen je pošuk, který vše dává sám, ač nemusí ( jsem matka a jako správná lvice....chápu)... :-)...takže jsem i přivítala ten konec a docela mě mrzí, že čtvrtá série není, mohla být ještě zajímavá, páč Kevin Bacon je PAN HEREC a mě baví ho sledovat konečně v trochu kladné roli.... dávám 100%

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí