plakát seriálu

Studio 30 Rock

(30 Rock)

Epizoda 1×02 – Následky (The Aftermath)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Liz potřebuje uklidnit Jennu a tak hrozně pomluví Tracyho. Jenže netuší, že Jenna má na sobě připnutý mikrofon a všichni to slyší. Když se poté omlouvá Tracymu, tak zase pomluví všechny ostatní, jenže tentokrát ji zabírá kamera a opět to všichni slyší. A tak, aby Tracy lépe zapadl, uspořádá pro všechny velkou párty na lodi.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vstup Tracyho Jordana do show hodně kolegů ve studiu odsuzuje. Někteří na něm nenechají nit suchou. Uražená je i Jenna Maroneyová, až dosud hvězda Vyšší dívčí.

Ale co naplat, Jack Donaghy je Tracym nadšený a udělá všechno, co mu vidí na očích. Liz je zoufalá, naivní Jenna se domnívá, že se jí dostatečně nezastává, takže se kvůli ní dostala do stínu nové hvězdy.

Nespokojenost vyvrcholí, když Donaghy – aniž by se s kýmkoli poradil – změní název show na TGS s Tracy Jordanem. Při natáčení upoutávky, kam se sice Jenna také protlačí, ale hovořit má pouze Jordan, Donaghy opět Tracymu pochlebuje, přestože mladík není schopen odříkat zpaměti ani větu.

Jenna si stěžuje Liz, která se ji snaží upokojit konstatováním, že Tracyho všichni nenávidí. Samozřejmě kromě neschopného Jacka. Zapomene, že má Jenna na sobě zapnutý mikrofon a všichni to slyší. Když vzápětí svou "botu" žehlí s Tracym, jsou zase vidět na monitoru. Jenna se smrtelně urazí, když o ní Liz řekne, že je psychicky labilní.

Donaghy se domnívá, že je třeba udělat něco pro stmelení kolektivu. Tracy pohotově nabídne vyjížďku svou jachtou. Je to opravdu luxusní plavidlo, které všichni obdivují. Jen je jim divné, že jachta stále stojí. Když Liz hledá toaletu a najde v ložnici hromady fotek docela neznámých bělochů, pojme strašné podezření, které se vzápětí potvrdí: Jachta není Tracyho a majitelé se dožadují vstupu.

I tohle ale Donaghy nakonec vyžehlí – majitelé se prolétnou zdarma tryskáčem. Liz pochválí, dramatické situace přece spojí kolektiv nejlépe...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Ve scéně, kde asistent ukazuje Jackovi obrázky jeho podřízených a on má uhodnout jejich jména, mu byl ve skutečnosti ukazován pořád dokola tentýž obrázek.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Cosby Show

Tracy osloví Toofera "Theo Huxtable".
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Liz: Co když neumím plavat?
Jack: Tak udělám to, co udělal táta mně, když mi byly dva. Nalákám tě štěnátkem na kraj bazénu a shodím tě do vody.
Liz: Jaj.
Liz: Musíme něco udělat.
Tracy: Rozmlátíme moje auto, schválně jestli sepnou airbagy!
Liz: Nech mě nejdřív vysvětlit, o čem chci mluvit.
Hlavní postavy
Liz Lemon
Tracy Jordan
Jenna Maroney
Kenneth Parcell
Pete Hornberger
Frank Rossitano
Jack Donaghy
Josh Girard
Cerie Xerox
Toofer Spurlock
Vedlejší postavy
Stage Manager
Harbor Patrolman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNásledky
Původní názevThe Aftermath
Rok natočení2006
Premiéra18. října 2006
Česká premiéra15. února 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Autoři profilu epizody