plakát seriálu

Suburban Shootout

(Suburban Shootout)

Názory uživatelů

Suburban Shootout

Suburban Shootout je pro mě velmi příjemné překvapení. Je to hodně ujetý seriál, takový mix Desperate Housewives a The Sopranos na britský způsob.

Little Stempington je městečko s nulovou kriminalitou, kde policisté jsou naprosto zbyteční. Jenže zdání klame, ve městě soupeří dva nepřátelské gangy žen v domácnosti – jeden špatný, který chce městečko ovládnout, a druhý dobrý, který se snaží odstranit veškeré potenciální kriminální živly. Každý gang tvoří takoví tři Charlieho andílci a oba gangy k dosažení svého cíle používají naprosto stejné metody a zbraně. Uprostřed nich se pohybuje Joyce, jejíž nudný život se přestěhováním sem rázem změnil. Do toho všeho se ještě motají nic netušící manželé a teenageři Bill a Jewel.

Suburban Shootout je dovedeno do největšího extrému. Seriál je prosáklý černým humorem, mnohdy hraničícím až se sebeparodií, který se navíc tváří smrtelně vážně. Tvůrci si dělají srandu snad ze všech možných klišé ohledně žen v domácnosti, malých městeček, drogových dealerů, neúplatných policistů atd.

Seriál nemá nijak převratnou dějovou zápletku, ale to, jak ji podává, mě bavilo a sledování života v Little Stempington jsem si užila. V první sérii se dámy potýkají hlavně s francouzským drogovým dealerem, ve druhé s běloruským baletním souborem žádajícím o politický azyl, ze kterého chtějí udělat sexuální otroky, dále s vytvořením vlastního klubu rváčů a založením supercasina Robin Hood.

Ze začátku jsem si myslela, že ze všech postav snad jenom rodina Joyce je relativně normální, zbytek že jsou komické figurky, ale ukázalo se, že ujetí jsou úplně všichni. Všechny ženy v domácnosti se neustále usmívají, potkávají se na různých městských večírcích a hlavně spolu pořád bojují. Ať už po sobě střílí samopaly, nebo se fackují, nebo si mlátí navzájem hlavami o zem, vždycky to působí vtipně. V neposlední řadě je tu drama queen Jewel, které se líbí Bill, ale ten z její přehnané pozornosti má ve většině případů strach, dále manželé hlavních hrdinek, kteří se po jejich zásahu uspávací šipkou vždy probudí v nějaké kompromitující pozici.

Podle mě je Suburban Shootout naprostá hovadina, která mě ovšem nadchla. Tahle partička žen v domácnosti je k popukání, a jak říká Camilla v posledním díle, už navždy budou jedna velká šťastná rodinka.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Střezte se žen v domácnosti!

Tenhle seriál dává sousloví "být pod pantoflem" úplně nový rozměr. Nápad je to geniální - na pohled idylické městečko žije pod povrchem bojem mezi dvěma konkurenčními klany ženušek v domácnosti, zatímco ostatní členové rodiny o tom nemají nejmenší ponětí. Je to šílené, ale už ze své podstaty neskutečně vtipné. Další ze seriálů, u kterých vám bude líto, že má tak málo dílů.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk