plakát seriálu

Super drbna

(Gossip Girl)

Epizoda 3×12 – Bartův stín (The Debarted)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na výročí úmrtí Barta Basse se Chuck potýká s otázkou z minulosti, vážné autonehody na Upper East Side. Ovšem přichází další autonehoda, tentokrát z přítomnosti, a to když se Trip se Serenou na silnici vyhýbají vlkům. Dan a Vanessa se pokouší zjistit, jak je na tom jejich přátelství. Eric se pokouší sesadit Jenny z postu královny. Nakonec se ale usmíří. Maureen dá Rufusovi dopis od otce Sereny.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Serena jede s Tripem v autě po opuštěné silnici, v průběhu jejich hádky se ale Trip snaží vyhnout vlkům a vybourají se.

PŘED 12 HODINAMI
Je to rok, co zemřel Chuckův otec Bart Bass. Chuck se sice snaží chovat normálně, přesto na něm Blair vidí, že skrývá svůj smutek. Lily vyšiluje, nemůže najít dopis od van der Woodsena. Je také naštvaná na Serenu, protože ji neposlechla a odešla s Tripem. Serena a Trip jsou spolu na Tripově chatě. Tripa ale zkontaktuje Maureen, chce si promluvit o tom, jak to bude dál. Trip si tedy vymyslí výmluvu, že je u dědečka.

Jenny si koupila značkovou kabelku, která ještě ani není v prodeji, její dvě posluhovačky jsou z té kabelky celá paf. Ovšem Sawyer, jedna z “kamarádek“ Jenny má tu samou kabelku. To Jenny naštve a řekne jí, ať si ji klidně nosí, ale na druhé straně ulice. Sawyer se ale za rohem sejde s Ericem, všechno byl jeho plán jak sesadit Jenny.

Maureen zajde za Serenou. Řekne jí, že se s Tripem nerozvádí. Serena ho bude mít v soukromí a Maureen na veřejnosti. Serena s tím nejdřív nesouhlasí, Maureen jí ale ukáže dopis od jejího otce. Pokud nebude Serena souhlasit, dá jejímu otčímovi ten dopis, ve kterém je, že Lily a Serenin otec byli spolu v hotelovém pokoji.

Eric pokračuje v plánu, přesvědčují Jane a Carmen, že Jenny je mnohem protivnější, než bývala Blair. Jenny ale oběma darovala značkové kabelky od YSL.

Serena zavolá Natovi, nevěří Maureen, že ji za ní poslal Trip, on to udělat nemohl, je totiž u dědečka. Nate Sereně řekne, že jí Trip lhal, dědeček totiž odjel na Bermudy. Serena ještě zavolá Lily, řekne jí, že Maureen má dopis od jejího otce. Serena si konečně sbalila své věci a volá si taxi. V tu chvíli za ní přichází Trip. Serena je už ale vytočená vším, co Trip udělal, nerozvodem s Maureen, tím že Maureen poslal za Serenou, lhaním o tom, že je u svého dědečka, a proto se s ním rozchází. Trip ji chce alespoň odvézt do města a promluvit si o všem v autě. Po chvíli, když se Trip snaží vyhnout vlkům, nabourají do svodidel. Trip se probere, vidí Serenu s krvavou skvrnou na hlavě, zpanikaří a zavolá Maureen. Nate, který byl po rozhovoru se Serenou nervózní, se rozhodl, že pro ni raději dojede. Když ovšem jeho limuzína míjí nehodu, řidič zastaví. Nate vidí, jak záchranáři vezou Serenu na vozítkách. Serena se v polospánku Nata ptá, jestli je Trip v pořádku. Nate ale Tripa nikde nevidí. Serena mu řekne, že to Trip řídil. Nate zavolá Tripovi a řekne mu, že jestli nepřijde do nemocnice půjde na policii a řekne jim, že to byl on, kdo řídil auto.

Lily se konečně odhodlala říct Rufusovi, co se stalo, když byla s otcem Sereny. V tu chvíli ale zazvoní telefon, je to Nate a řekne Lily, že je Serena v nemocnici. Dan také obdrží zprávu s tím, co se stalo Sereně a okamžitě to jde říct Blair. Blair to zase zavolá Chuckovi. Když přijde Trip za Natem do nemocnice, Nate se ho zeptá, proč nechal Serenu samotnou v nabouraném autě, a proč ji dal na místo řidiče. Za Tripa se ale postaví Maureen, ta Tripovi potvrdí, že byli spolu, když se stala ta nehoda. Když řekne Trip, že by se rád na Serenu alespoň podíval, Nate mu jednu vrazí. Když Serena celá pohmožděná leží v posteli, přijde za ní Blair. Serena jí řekne, že měla ve všem s Tripem pravdu.

Jenny a Eric už se spolu nemůžou déle hádat, a tak oba navrhují příměří. Eric jí taky řekne, že všechno kolem té kabelky a Sawyer byl jeho nápad. Jenny mu to odpouští. Maureen předá ten dopis Rufusovi. Dan vyzná lásku Vanesse, a ta mu řekne, že ho taky miluje. Když Lily přijde domů, uvidí ten dopis na stolku, takže jí je jasné, že si ho Rufus přečetl. Ten zatím sedí v restauraci, kde mu dělá společnost jedna z nájemnic, která bydlí ve stejném domě jako on s Lily. Celou noc spal Nate v křesle v Serenině nemocničním pokoji.

Damien a Jenny jsou stále "drogová dvojka", takhle si Jenny vydělala na tu kabelku. Když jde Chuck dát květiny na otcův hrob, najde nějakou ženu, jak truchlí nad hrobem jeho otce. Dala tam i přívěsek, kde byla jeho fotka.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Too Late (M83)

Chuck přichází do nemocnice za Serenou.
Hlavní postavy
Blair Cornelia Waldorf
Serena Celia Van Der Woodsen
Nathaniel Fitzwilliam 'Nate' Archibald
Super drbna - hlas
Daniel Randolph 'Dan' Humphrey
Lillian Celia 'Lily' Van Der Woodsen
Charles Bartholomew 'Chuck' Bass
Rufus Humphrey
Jennifer Tallulah 'Jenny' Humphrey
Vanessa Marigold Abrams
Vedlejší postavy
Eric van der Woodsen
Trip van der Bilt
Maureen van der Bilt
baristka v hotelu Bleecker Inn
Carmen Fortier
Jane Trapp
Sawyer Bennett
Kira Abernathy
Damian Daalgard
Willa Weinstein
Elizabeth Fisher
Holland Kemble
zdravotník
Chuckův řidič
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBartův stín
Původní názevThe Debarted
Rok natočení2009
Premiéra7. prosince 2009
Česká premiéra20. listopadu 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 210 000 diváků
Autoři profilu epizody