Super drbna

Super drbna (Gossip Girl) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Blair a její nesnesitelná lehkost bytí

Serena zalže Natovi, nešla na snídani k Humphreyům, ale na tajnou schůzku s Carterem Baizenem. Chuck se nabídne, že zaplatí Dorotě svatbu. Ta trvá na tom, že s Vanyou budou mít tradiční svatbu ještě před tím, než dorazí její rodiče z Polska. Nechce, aby zjistili, že je těhotná a bez manžela. Dorota požádá Blair a Chucka, aby je jako šťastný pár doprovodili do kaple, je to tradice, která má nastávajícím manželům zajistit štěstí. Rufus zjistí, že mu Lily lhala o místě svého pobytu.

Blair a Chuck se rozešli, což znamená, že se je jejich nejlepší přátelé Serena a Nate snaží dát zpátky dohromady. U Chucka neuspějí, a tak Serena pošle Nata za Blair. Ona totiž musí jít na snídani k Humphreyovým. Ve skutečnosti se ale sejde s Carterem Baizenem. Když Nate přijde k Blair, chce vědět, co se mezi ní a Chuckem stalo. Nesmí se to ale nikdo dozvědět ani Serena. Chuck ji poslal, aby se vyspala s Jackem výměnou za hotel.

Dorota je nervózní, přijedou její rodiče z Polska, kteří nevědí, že je těhotná. Za Blair přijde i Chuck, nejdřív se ale od Cyruse a Eleanor dozví, že Dorota musí být vdaná dřív, než přijedou její rodiče, a tak jí nabídne, že jí uspořádá tradiční polsko-ruskou svatbu. Taky jí řekne, že jsou s Blair zase spolu, což ve skutečnosti nejsou. Dorota je z toho nadšená, požádá Chucka a Blair, aby byli jejich šťastný pár. Tradiční svatba totiž musí mít šťastný pár, který doprovodí nevěstu a ženicha do kaple. Blair je na Chucka naštvaná, předstírá štědrost, aby s ní mohl trávit čas. Chuck ji žádá o odpuštění. Blair mu ale ještě není schopna odpustit. Nate řekne Chuckovi, že tím, co udělal Blair, překročil všechny hranice. Nate ale nezná celou pravdu. Chuck uzavřel dohodu, ale Blair o ní nevěděla, když šla k Jackovi. Taky mu řekne, že jeho přítel viděl Serenu na schůzce s Carterem.

Dan už konečně poslal svou přihlášku na Tisch. Rufus mu řekne, že byli pozváni na svatbu Doroty a Vanyi. Rufusovi je líto, že o svatbu přijde Lily. Dan mu poradí, ať ji požádá o dřívější návrat z ranče Canyon. Když tam Rufus zavolá, zjistí, že tam Lily ubytovaná není.

Nate se na ulici potká s Carterem, který mu předá obálku pro Serenu. Hned po něm přijde Jenny s Ericem. Jenny Natovi přizná, že Serena u nich na snídani nebyla. Jenny předá Sereně obálku. Na předsvatební party se při tančení Serena omluví Natovi, měla mu o Carterovi říct, ale šli spolu jen na kafe. Nate jí ale nevěří. Jenny vezme obálku z kabelky Sereny a dá ji Natovi. Nate se zeptá Sereny, co dělala v Carterově hotelovém pokoji, v té obálce našel klíč. Serena mu řekne pravdu - Carter ji pomáhá najít otce. I přes toto přiznání Nate nechce, aby se s ním Serena scházela.

Když nastane čas svatby a Blair s Chuckem mají doprovodit Dorotu a Vanyu do kaple, Blair to nemůže Dorotě udělat. Ona a Chuck nejsou šťastní, a kdyby s nimi šli, přineslo by to jejich manželství smůlu. Nakonec jde Blair pouze jako družička. Na svatbě se k Ericově překvapení konečně objeví i Elliot, ovšem se svou přítelkyní Chelsey.

Eleanor si nakonec uvědomí, že Dorota je rodina, jen se bála si to přiznat. Se Cyrusem předají Dorotě a Vanyovi klíče k bytu v Queens. Blair přizná Chuckovi, že chce mít to, co má Dorota a Vanya - skutečnou čistou lásku, s ním tohle mít ale nikdy nebude a definitivně se s ním rozchází. A Chuck si zase užívá s náhodnými dívkami. Elliot řekne Ericovi, že se mu líbí dívky i kluci a on se mu líbí.

Carterovi zavolal detektiv, má přesnou polohu Serenina otce. I když ví, že by neměla, přesto s Carterem odejde. Bohužel ji s ním viděla odcházet Jenny a hned to jde říct Natovi. Serena se od Cartera dozví, že už týden ví, kde je její otec. Nic jí neřekl, protože se s ní chtěl sblížit. Serena má ale přítele, kterého velmi miluje. Zastaví auto a vyhodí Cartera ven. Hned volá Natovi, ale zvedne to Jenny. Řekne jí, ať mu vyřídí, že ji má zavolat hned, jak bude moct. Serena nachází svého otce s Lily v pokoji.

Zajímavosti

V epizodě zazní píseň Leighton Meester (Blair Waldorf) Your Love's a Drug.

Narážky na další seriály

Upíří deníky

Elliot: S Dorotou jsme kámoši, v pátek jsme probírali Upíří deníky.

HUDBA V EPIZODĚ

The Sound (Miles Benjamin Anthony Robinson)

Dorota a Vanya jdou k oddávajícímu.

Your Love's a Drug (Leighton Meester)

Eleanor a Cyrus dávají Dorotě klíč k novému bytu.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Blair a její nesnesitelná lehkost bytí
 • The Unblairable Lightness of Being
 • 3. série, 18. epizoda (celkově 61. díl)
 • 12. dubna 2010
 • 1. ledna 2012
 • 2010
 • 45 minut
 • 1 860 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt1586863/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358
Frozen99
naninka358