Super drbna

Super drbna (Gossip Girl) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Bolestný medailon

Blair má podezření, že Chuck stále myslí na ženu, kterou viděl u otcova hrobu. Serena a Nate už nejsou jen přátelé, ale začali spolu chodit. Jenny souhlasí s tím, že bude Damiena doprovázet na státní večeři, ale neví, že Damien potřebuje její pomoc s drogovou výměnou. Vanessa a Dan se cítí trapně kvůli Danovu vyznání lásky. Rufus se vrací z lyžařského zájezdu a snaží se co nejvíc vyhýbat Lily.

Serena se nemůže dočkat, až se Nate vrátí. Pozval ji totiž na jejich první rande, půjdou na večeři u francouzského velvyslance. Blair ji ale varuje, neměli by nic uspěchat, vždyť spolu neměli ani normální rande.

Blair přesvědčuje Chucka, aby ji vzal s sebou na oběd. Chuck má totiž obědvat s Henrym Durisem, což je údajný prezident exkluzivní tajné společnosti Le Table Elitaire. Chuck jí řekne, že jí může slíbit jen uvedení, vše ostatní je na ní. I když Chuck řekl Blair, že ho řetízek, který nechala ta žena na Bartově hrobě nezajímá, zjistil si, jaký klenotník ho vyrobil. Klenotník mu řekne, že ho sem nedávno nějaká žena přinesla na opravu. Byla to Elizabeth Fischer, platila hotově, ale nechala si ho dovézt do hotelu.

Serena zatím bydlí v bytě Waldorfových, a když sem přichází, čeká na ní Nate. Oba se dohodnou, že by na to měli jít pomalu, nic neuspěchat, aby svůj vztah nepokazili. Po této dohodě se ale začnou milovat na pohovce.

Damien pozve Jenny na večeři k francouzskému velvyslanci. Jeho dcera Violette si u něj totiž objednala LSD. Je ale celý den pod dozorem, a tak musí přijít na to, jak k ní ty drogy dostat. Jenny napadne ty prášky našít do cvočků na malý kabátek.

Chuck čekáv hotelu, kde měla bydlet i Elizabeth. Poté, co Chucka uvidí, okamžitě se z hotelu odhlásí.

Nate řekne Sereně, že by bylo lepší, kdyby šel na tu večeři sám, přece nechtějí nic uspěchat. Serena se ale urazí, zavolá Damiena, kterého náhodně potkala a rozhodne se jít na tu večeři s ním. Serena a Damien se znají už dlouho. Chodili spolu na internátní školu.

Rufus zatím přebývá ve svém starém bytě, bojí se totiž toho, co by mu Lily mohla říct o tom, co stálo v tom dopise.

Jenny došila svůj "drogový kabátek". Damien jí ale řekne, že ona s ním bohužel nepůjde, on jde se svou starou známou Serenou. Jenny ale řekne, že to byl její nápad použít kabátek. Ten kabátek si ale na sebe může vzít kdokoli.

Chuck se dozví další místo pobytu Elizabeth Fischer, ale pohádá se s Blair, ona chce, aby ji Chuck doprovodil na večeři u velvyslance, kde by ji představil Henrymu Durisovi, on ale stále hledá tu ženu.

Nate vidí, že Serena šla ne večeři u velvyslance, dokonce si přivedla i doprovod. Jenny mu řekne, že jeho jméno je Damien a že spolu něco měli na internátní škole. Nate se tedy rozhodne jít na večeři s Jenny. Blair využije situaci, když si Henry Duris odskočí na cigaretu. Představí se mu, ale v tu chvíli tam přijede Chuck a omluví se jí. Myslí si také, že ta žena by mohla být jeho matka. Blair tedy obětuje svůj postup na společenském žebříčku na NYU a možné členství v Le Table Elitaire a odjíždí s Chuckem.

Nate zatáhne Serenu do šatny a řekne jí, že s ní chce být, ale jen to prostě nechce uspěchat. Serena souhlasí a vyspí se s Natem na pohovce.

Rufus konečně sebral odvahu a zašel si promluvit s Lily o tom, co se stalo mezi ní a Sereniným otcem.

Když si Damien myslí, že je vše ztraceno, uvidí Jenny na podlaze v šatně kabátek. Řekne jedné z dívek ať ho zvedne a nepoškozený ho předá Violette.

Chuck a Blair se v hotelu sejdou s Elizabeth. Ta mu řekne, že otce moc dobře neznala, jen spolu před lety strávili nějaký čas. Když už to Chuck vzdá a odejde, jde za ní Blair. Řekne jí, že prohlédla ten její nevinný pohled labutích očí, sama ho totiž obvykle používá, když ví více než je ochotna prozradit; Chuck strávil celý život ve víře, že zabil svou matku, a pokud ví něco, co by mu alespoň na chvíli ulevilo jeho bolesti, měla by to říct. Je to její poslední možnost se Chuckovi omluvit.

Lily řekne Rufusovi, že byla za Sereniným otcem, protože to se CeCe vypadalo špatně, ona byla vyděšená a van der Woodsen je přeci doktor. Tohle ale Rufuse nezajímá, chce vědět jestli spolu spali. Lily mu řekne, že ne, nespali spolu, jen se políbili...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Bolestný medailon
 • The Hurt Locket
 • 3. série, 13. epizoda (celkově 56. díl)
 • 8. března 2010
 • 27. listopadu 2011
 • 2010
 • 45 minut
 • 1 740 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt1553485/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358
Frozen99
naninka358