plakát seriálu

Super drbna

(Gossip Girl)

Epizoda 3×21 – Bývalí manželé a manželky (Ex-Husbands and Wives)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Chuck po mnoha neúspěšných pokusech udělá poslední velké gesto, které má Blair dokázat, že si jsou souzeni. Když se napjatá situace mezi Rufusem a Williamem začíná vyhrocovat, Serena se postaví za svého otce, zatímco Rufus se ve vlastní rodině cítí jako outsider. Jenny spolupracuje s Williamem, který může zničit manželství Lily a Rufuse.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Blair má první rande s Cameronem a je velmi nervózní. Je to její vůbec první opravdové rande s někým, koho ještě nezná. Serena se jí přizná, že podezřívá Rufuse z nevěry.

Chuck získal lahvičku s léky Lily, kterou Jenny prodala jedné dívce. Od uplaceného lékárníka se dozví, že léky které Lily bere nejsou proti jejímu lymfomu. Ale aby s Jenny mohli zjistit, o co se vlastně jedná, potřebují experta na takové věci - Blair Waldorf. Ta jim pomoci odmítá.

Když jde Rufus s Danem pro Jennyiny učebnice, Serena hned udeří na Rufuse, Lily ještě není tak silná, aby s ním mohla mluvit o tom, co se stalo mezi ním a Holland. Když tam přijdou Lily, William, Eric i Dan rozhodne se Rufus zavolat Holland, ať vysvětlí, co se ve skutečnosti stalo. Holland tam přijde a odkryje pravdu, ona a Rufus spolu spali. Nate před Serenou Rufuse obhajuje, měla by mu dát šanci. Ona pouze chce chránit svou matku. Natovi nezbývá, než s Danem požádat o pomoc Blair. Blair se jim rozhodne pomoci. Když všichni přijdou do kanceláře Holland, jsou tam i Chuck a Jenny. Holland Kemble je psychiatrička, která předepsala nepravé léky pro Lily. Nejdříve by se měli dostat blíž k Holland, ta bude večer na večírku knihovny, tam z ní dostanou přiznání.

Jenny hledá léky se štítkem, které by mohli odkazovat na Holland; najde je, ale po rozhovoru se Serenou si uvědomí, že chce zpátky svůj starý život, a tak když se vrátí k Waldorfovým, léky jim neukáže. Blair má záložní plán. Večírek započal a stejně tak i Blaiřin plán. Dan předstírá, že se baví s členem disciplinární komise asociace lékařů a jen čeká na Chuckovo znamení, aby mu ukázal důkaz, co Holland udělala Lily Humphrey. To Holland vyděsí a přizná se, že Lily předepisovala léky s přehozenými štítky. Dělala to, protože dlužila Williamu laskavost. Když Jenny vidí, že všechno prasklo, jde varovat Williama. Ten odejde s Lily a Serenou domů. Údajně se přitížil jeho pacientovi v Palm Beach, musí za ním ihned odletět; Před tím, než všichni odjedou přijde Rufus a konečně řekne pravdu; William poslal dopis, ve kterém píše, že on a Lily byli spolu, když za ním přijela v létě. Chtěl tím způsobit problémy mezi Lily a Rufusem. To se mu ale nepodařilo, a tak poslal Holland spřátelit se s Rufusem. Rufus a Lily ustojí i tohle, což znamená, že přichází na řadu plán C. Oblékne si sako doktora, Lily za ním přijde na léto - je nemocná. On ji vyléčí, zamiluje se a rozhodne se ji získat zpět. Holland mu ale řekla, že Lily a Rufus od sebe neodejdou. Jedinou možností, jak by ho Lily mohla zase milovat je vyléčit ji znovu. Takže léky, které jí předepisovala Holland, ty co Jenny ukradla, byly antibiotika napodobující její symptomy. Znovu ji vyléčí a bude z něj hrdina.

Erica zajímá, jestli byla Lily vůbec nemocná. Williama to rozčílí, a tak jede do svého bytu pro její složku místo toho ale utekl. Lily byla nemocná, teď už ale není. Nate okamžitě zavolá policii. Blair ale nejde do hlavy, jak se William dozvěděl, že musí odjet. Jenny se přizná, chtěla vše vrátit do starých kolejí.

Serena zastihne Williama při snaze odletět vrtulníkem. Před policií se mu utéct povedlo. Nate zavolá Sereně, ta s ním mluvit, nechce, zavolal přeci polici na jejího otce. V limuzíně, ve které jela za svým otcem byla tam s Danem. Nate také není sám, v jeho bytě se i s kufry objevila Jenny.

Chuck ví, že Blair k němu stále něco cítí. Dává jí poslední možnost, bude na ni čekat na vrcholu Empire State Building. Když tam nepřijde uzavře pro ni své srdce navždy.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Dr. House

Chuck chce zjistit, kdo dává Lily špatné léky. Blair mu říká: "Co jsi zač, House?"
Hlavní postavy
Blair Cornelia Waldorf
Serena Celia Van Der Woodsen
Nathaniel Fitzwilliam 'Nate' Archibald
Super drbna - hlas
Daniel Randolph 'Dan' Humphrey
Lillian Celia 'Lily' Van Der Woodsen
Charles Bartholomew 'Chuck' Bass
Rufus Humphrey
Jennifer Tallulah 'Jenny' Humphrey
Vanessa Marigold Abrams
Hostující hvězdy
William Van Der Woodsen
Vedlejší postavy
Eric van der Woodsen
tančící muž na benefici
Elliot Leichter
Holland Kemble
recepční
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBývalí manželé a manželky
Původní názevEx-Husbands and Wives
Rok natočení2010
Premiéra10. května 2010
Česká premiéra21. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 790 000 diváků
Autoři profilu epizody