plakát seriálu

Super drbna

(Gossip Girl)

Epizoda 4×02 – Dvojí identita (Double Identity)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Blair a člen monacké královské rodiny Luis i přes počáteční nedorozumění prožívají překrásnou pařížskou romanci. Znepokojená Lily požádá Serenu o pomoc s hledáním Chucka, o kterém už měsíce nikdo neslyšel. Mezitím se Chuck Bass přizpůsobuje novému začátku v Paříži s tajemnou novou ženou Evou po svém boku. Juliet se nabídne Natovi, že mu pomůže získat zpět Serenu. Probudí znovu city mezi Danem a Vanessou, což je jen trik k odstranění Dan z milostného trojúhelníku Dan-Serena-Nate.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Blair a Serenu brzy čeká návrat zpět do New Yorku, před tím se Serena ještě musí rozhodnout mezi Brooklynem (Danem) a Upper East Side (Natem). Lily zavolá Sereně, v Paříži se našlo tělo s Chuckovou peněženkou a někdo z rodiny musí tělo identifikovat. V márnici se ukáže, že to není Chucka. Serena řekne Blair, že Chuck není k nalezení od května. Blair si starosti nedělá, viděli se, když přecházel ulici. Serena ho nepřestává hledat a začne tam, kde ho Blair zahlédla. Dostane se k baru, kde Chuck alias Henry Prince pracuje. Jeho šéf a strýc Evy ji prozradí, kde bydlí. Když za ním přijde, Chuck dělá, že ji nezná. Pak za ní přijde před dům, nechce se vrátit do New Yorku, jde si vyzvednout pas s novým jménem a už se nevrátí. Blair se od Serena dozví, co chce Chuck udělat, zruší proto rande s Luisem a jde Chucka na nádraží přesvědčit, aby neodjížděl. Jede s ní i Serena, která potká Evu a řekne, co je Henry Prince - Chuck zač.

Nate řekne Juliet celý svůj příběh a ona mu nabídne, že mu pomůže získat Serenu zpět. Zajedou do Brooklynu, kde se Juliet snaží Dana a Vanessu přivézt dohromady. Řekne Vanesse, že Dan k ní stále něco cítí, měl to říct Natovi. I přesto, že si to Juliet vymyslela, Dan a Vanessa se spolu vyspí. Vanessa pak Danovi řekne, že musí poděkovat Natovi, prozradil jí, že k ní Dan stále něco cítí. Juliet chce najít Natovi dívku, aby začala Serena žárlit. Nate má ale lepší nápad, bude předstírat, že celé léto strávil s Juliet. Dan mu pošle zprávu, ví o tom, co řekl Vanesse. Nate se mu přizná, udělal to kvůli Sereně. Zaslechne to Vanessa a dojde jí, že proto jí Nate řekl o Danových „citech“. Nate a Dan to mezi sebou urovnají a Nate se mu svěří, že stále neví, co k Sereně cítí. Dan si promluví s Vanessou, uvědomil si, že k Sereně už absolutně nic necítí, celý den myslel na to, jak to mezi urovnat mezi nimi. Chce být už jen s ní.

Serena se vrátila z Paříže, ale stále neví pro koho se rozhodnout. To už ani nemusí, oni si vybrali první. Dan Vanessu a Nate se sblížil s Juliet. Chuck se také vrací do New Yorku a nejede sám.

Hlavní postavy
Blair Cornelia Waldorf
Serena Celia Van Der Woodsen
Nathaniel Fitzwilliam 'Nate' Archibald
Super drbna - hlas
Daniel Randolph 'Dan' Humphrey
Lillian Celia 'Lily' Van Der Woodsen
Charles Bartholomew 'Chuck' Bass
Rufus Humphrey
Vanessa Marigold Abrams
Vedlejší postavy
Juliet Sharp
Louis Grimaldi
pražská studentka
inspektor Chevalier
prodavač
Eva Coupeau
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDvojí identita
Původní názevDouble Identity
Rok natočení2010
Premiéra20. září 2010
Česká premiéra29. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 840 000 diváků
Autoři profilu epizody