plakát seriálu

Super drbna

(Gossip Girl)

Epizoda 3×07 – Jak na Basse (How to Succeed in Bassness)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Chuck potřebuje publicitu pro svůj nově otevíraný klub a požádá proto Serenu o pomoc. Ta začne připravovat party, na kterou pozve velmi známé celebrity z diáře K.C. Cunningham. Blair se taky snaží Chuckovi pomoc, ten ale o její pomoc nestojí, je na Blair stále naštvaný za zradu na prvácké večeři. Dan je sklíčený, když vidí sexuální scény Olivie a jejího, v té době skutečného, přítele Patricka Robertse. Jenny si musí vybrat mezi přátelstvím s Ericem a její novou rolí jako královny.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Blair chce Chuckovi pomoci s otevřením jeho nového klubu v jeho hotelu. Ten ale její pomoc odmítá, není si zcela jistý, jestli už jí je schopen odpustit.

Nate přinese Danovi trilogii filmů, kde hraje Olivie s Patrickem Robertsem. Nate řekne Danovi, že v době natáčení spolu Olivia s Patrickem chodili. Dan z toho není moc nadšený, přesto se rozhodne na filmy podívat.

Jenny se začíná víc a víc zamlouvat role královny. Jonathan a Eric se proto rozhodnou Jenny vyzkoušet. Na Constance je pravidlo, že nikdo nesmí sedět na schodech výš než královna, a tak si Jonathan a Eric sednou nad ně. Dívky, které posluhují Jenny, ale na Erica vylijí koktejl.

Chuck zavolá Sereně a žádá ji o pomoc s otevřením svého klubu, chce po ní, aby uspořádala haloweenskou party, kam pozve celebrity a přiláká tak novináře. Má ještě jednu podmínku, nechce, aby byla Blair poblíž. Chuck ale ještě nemá licenci na prodej alkoholu. Serena chce touto party zapůsobit na K.C. Potom, co K.C. zjistí, že Serena pozvala klienty z jejího diáře, se jí rozhodne vyhodit. Serena jí to vysvětlí. Chtěla prý dát dohromady Olivii a Patricka. Olivia Danovi řekne, že Patrick nikdy nebyl její skutečný přítel, vše bylo hrané jen kvůli publicitě.

Chuckovi zavolá Frank Bennett, který mu sdělí, že mu právě s okamžitou platností byla udělena alkoholová licence a ještě dnes mu ji přijede předat. Ovšem za vše může děkovat Blair, která o to požádala Jacka Basse. Chuck to ale neví, a tak to jde s Blair urovnat. Serena poprosí Olivii, aby ještě jednu noc předstírala, že chodí s Patrickem. Ta to udělá, ale Danovi se to moc nelíbí. Frank Bennett přišel předat Chuckovi licenci. Ovšem prořekne se. Chuck se znovu naštve na Blair a vyhodí ji z klubu. Chuckova party se ani nerozjela a už je tu policie. Policisté zjistili, že licence je falešná a vyvádějí všechny lidi ven. Serena je naštvaná, protože ji z toho K.C. obviňuje, přitom to nebyla její chyba. Blair s Chuckem to udělali schválně, bez Sereniných celebrit by byly pohřbeni v centru města, tenhle incident jim ale udělá takovou reklamu, že se toho vůbec nemusí bát.

Olivia se konečně přiznává Danovi, Patrick nebyl její přítel jen jako. Serena využije jejich usmiřování a požádá je, jestli by se nemohli políbit před novináři. Vidí to i K.C. a Roberts. Jeden novinář se zeptá, kdo tedy chodí s Robertsem, když Olivia chodí s Danem. A Serena ho políbí. Serena se omlouvá K.C., protože si myslí, že její party byla katastrofa. K.C. jí ale řekne, že vše udělala dobře, dostala její klienty před fotografy na největší party roku. Dokonce pomohla i Patrickově slábnoucí slávě. Teď ale k její práci patří i chození s Patrickem. Serena se ještě vrátí do Chuckova klubu, protože K.C. tam zapomněla kabelku. Řekne Blair, že Chuck jí možná odpustil, ale ona jí tohle neodpustí. Dan a Olivia prožijí první společnou vášnivou noc.

Hlavní postavy
Blair Cornelia Waldorf
Serena Celia Van Der Woodsen
Nathaniel Fitzwilliam 'Nate' Archibald
Super drbna - hlas
Daniel Randolph 'Dan' Humphrey
Lillian Celia 'Lily' Van Der Woodsen
Charles Bartholomew 'Chuck' Bass
Rufus Humphrey
Jennifer Tallulah 'Jenny' Humphrey
Hostující hvězdy
Olivia Burke
Vedlejší postavy
Dorota Kishlovsky
Eric van der Woodsen
Horace Rogers
Jonathan Whitney
studentka
K.C. Cunningham
Carmen Fortier
Jane Trapp
Patrick Roberts
Sawyer Bennett
Frank Bennett
doručovatel květin
zdravotní inspektor
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJak na Basse
Původní názevHow to Succeed in Bassness
Rok natočení2009
Premiéra26. října 2009
Česká premiéra16. října 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 310 000 diváků
Autoři profilu epizody