plakát seriálu

Super drbna

(Gossip Girl)

Epizoda 4×10 – Pod svícnem bývá tma (Gaslit)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Serena, Blair, Dan, Chuck, Eric, Lily a Rufus se ocitnou tváří v tvář v krizi, když je hospitalizován člen jejich rodiny. Nate se snaží pomoci svým rodičům, Kapitánovi a Anne, hodit jejich složitou minulost za hlavu a usmířit se.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Blair je naštvaná na Serenu, protože její vztah s Chuckem odhalila na veřejnosti, i když se záhy potom stali jen přátelé a chtěla jí sebrat příležitost u Anne Archibald. Když za ní k Lily zajde Serena tam není.

Rufus volá Danovi, že Serena je v nemocnici. Jenny jede z Hudsonu do New Yorku poté, co jí Rufus zavolal, že je Serena v nemocnici. Doktorka jim řekne, že se jednalo o předávkování antidepresivy a dalšími léky. Doktorka jim doporučí, aby Serenu umístili do Ostroff centra, tam dostane odbornou péči. Nahrávka Serenina tísňového volání se dostala na veřejnost, tak je Lily nucena podepsat nedobrovolné zadržení. Dan nevěří tomu, že se Serena předávkovala úmyslně, přijde za ní do Ostroff centra a utečou spolu. Serena mu před tím řekne, že on byl jediný, koho chtěla na večírku políbit. Když už chtějí odejít z Danova brooklynského bytu, přijdou Lily a Blair. Poté, co Gossip Girl zveřejní fotku, na které Serena šňupe kokain, se Serena na vlastní žádost vrací do Ostroff. Juliet si sbalila věci a chystá se odjet. Jenny řekne Rufusovi, že za tím, co se stalo Sereně, může i Juliet a Vanessa.

Juliet řekne Benovi, že kvůli ní převezli předávkovanou Serenu do nemocnice. Tohle ale nebylo součástí plánu. Jenny přišla za Blair i s maskou, kterou měla na sobě na Chuckově večírku. Ta holka na obrázku od Gossip Girl není Serena, ale Juliet. Měly plán, jak všechny obrátit proti Sereně. Za to odhalení jejího vztahu s Chuckem může taky. A zatímco ona strhla tu opona, Juliet líbala Nata a Dana.
Rufus a Lily zabalí večeři na Díkuvzdání a stráví zbytek večera v Ostroffu s rodinou. Lily se ale ještě musí někde zastavit. Juliet od ní dostane šek a pokud každý měsíc tenhle šek dostane, Serenina minulost zůstane minulostí. Vanessa odjede k matce, protože jí Jenny poslala SMS, kde jí píše, že Blair všechno ví. Blair požádá Dana o pomoc, aby mohli najít Juliet a získat od ní přiznání.

Hlavní postavy
Blair Cornelia Waldorf
Serena Celia Van Der Woodsen
Nathaniel Fitzwilliam 'Nate' Archibald
Super drbna - hlas
Daniel Randolph 'Dan' Humphrey
Lillian Celia 'Lily' Van Der Woodsen
Charles Bartholomew 'Chuck' Bass
Rufus Humphrey
Jennifer Tallulah 'Jenny' Humphrey
Vanessa Marigold Abrams
Vedlejší postavy
Dorota Kishlovsky
Eric van der Woodsen
Howie 'The Captain' Archibald
Anne Archibald
právník Archibaldových
Juliet Sharp
Stacey Yen
reportérka NY1
sestřička
Ben Donovan
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPod svícnem bývá tma
Původní názevGaslit
Rok natočení2010
Premiéra29. listopadu 2010
Česká premiéra26. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 960 000 diváků
Autoři profilu epizody