plakát seriálu

Super drbna

(Gossip Girl)

Epizoda 6×03 – Prohnilé skandály (Dirty Rotten Scandals)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Blair musí svou první módní přehlídku Waldorf Designs přetavit v úspěch, z čehož cítí velký tlak. Nepomáhá ani fakt, že je nucena spoléhat na pomoc nespolehlivého zdroje. Vše nakonec obrátí vzhůru nohama tajný intrikánský plán na molu. Serena odhalí, že spřátelení se Sage bude složitější, než předpokládala. Nate publikuje kapitolu Danovy nové knihy, avšak další překvapení už je na cestě - žaloba. Chuck se zabývá stopou, kterou mu zanechala Amira, jenž by mohl odkrýt, co Bart skrývá.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jean Pierre navrhne, aby se novou tváří Waldorf Designs stala Serena. Aby Serena zabránila pauze ve vztahu se Stevenem, navrhne, že Sage dostane do latě sama. Rufus nemůže jít s Ivy na otevření své galerie, dokud neřekne Danovi o jejich vztahu. Ivy mu ukáže Danův článek ve Spectatoru o tom, jak je nachytal v posteli. Serena řekne Blair, že teď zachraňuje Sage, oni jsou teď její nová rodina. Blair si uvědomuje, že když ve Waldorf Desings neuspěje, možná s Chuckem neskončí nikdy spolu a omdlí. Podle doktora ji trápí vyčerpání a dehydratace. Pokud chce být na své show, musí odpočívat v posteli. Dorota povolá Chucka, který přehlídku naplánuje přesně podle Blaiřiných představ. Serena chápe, že se Sage snaží zničit její vztah se Stevenem; bude k němu muset být upřímná a přiznat porážku. Gossip Girl rozhlásí, že Rufus plánuje žalovat Dana, Natea a Spectator. Serena řekne Blair, že potřebuje, aby byla Sage na její přehlídce, Sageina účast zachrání její vztah se Stevenem. Blair tak učiní, pokud si Serena sedne do první řady v Eleanořině modelu a bude každému vykládat, jak úžasná Blaiřina kolekce je. Serena se ale naštve, že místo Stevena vedle ní sedí jedna z jejích pomocnic, Nelly, která napíše falešný článek. Pozná však, že to tak není, takže řekne, že Nelly alespoň poskytne všechny své upřímné názory. Rufus přizná Danovi, že to s Ivy myslí vážné. Ivy Rufusovi přizná, že Danovi vyhrožovala žalobou, jen aby Rufuse chránila. Rufus uzná, že Danova slova byla ošklivá, ale napsal pravdu. Teď bude potěšen, když ho Ivy doprovodí na otevření jeho galerie. Erica, jedna z inzerentek Spectatoru, prozradí Nateovi, že Dan bude svůj seriál vydávat ve Vanity Fair. Přehlídka probíhá skvěle, dokud si Sage na molu nesundá šaty a neodhalí své spodní prádlo. Serena to označí za trapné, odejde a ostatní ji následují. Dan viděl, jak Nate zpanikařil, když si myslel, že je Rufus zažaluje a Vanity Fair je velká věc, s více čtenáři přichází větší moc. Chuck navštíví v tělocvičně Davea Bergera, Bartova ex-bodyguarda. Dave sice podepsal dohodu o mlčenlivosti, ale když dostane od Chucka tolik peněz, že by si mohl tělocvičnu, v níž pracuje, koupit, prozradí mu, že vezl Barta a Amiru za Lady Alexandrou. Steven ví, že to Sage na Serenu celé nahrála a donutí ji k omluvě. Sage pak Sereně řekne, že nic nemyslela vážně. Sereně je to jedno, ten její vychytralý mozeček by už mohl pochopit, že se Stevenem zůstanou spolu nehledě na to, co udělá. Nelly se snaží zapůsobit na Dana, dokonce mu nabídne místo k přespání, když ho ale nějaká kráska pozve na drink, Dan neodolá. Chuck a Blair spojí síly, aby dosáhli dříve svých cílů a mohli být konečně spolu.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Blair: (na Serenu) Takže říkáš, že chceš využít mě, ne tvou rodinu, abys udělala dobrý dojem na tvou novou skutečnou rodinu?
Blair: Moje záda naráží do zdi a ne tím sexy způsobem Chucka Basse.
(Chuck spolupracuje s Jackem a Nate u sebe nechává přespávat Dana.)
Chuck: Já možná vyjednávám s teroristy, ale ty schováváš uprchlíka.
Nate: Ráno jsem tě slyšel telefonovat. Neznělo to jako Blair.
Chuck: Hlubší hlas, temné myšlenky. Můj strýček Jack.
Hlavní postavy
Blair Cornelia Waldorf
Serena Celia Van Der Woodsen
Nathaniel Fitzwilliam 'Nate' Archibald
Super drbna - hlas
Daniel Randolph 'Dan' Humphrey
Charles Bartholomew 'Chuck' Bass
Rufus Humphrey
Ivy Dickens / Charlie Rhodes
Vedlejší postavy
číšník
Dave Berger
Jean-Pierre
Steven Spence
host na módní přehlídce
Sidney Shaw
Dorota Kishlovsky
Nelly Yuki
sama sebe
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevProhnilé skandály
Původní názevDirty Rotten Scandals
Rok natočení2012
Premiéra22. října 2012
Česká premiéra7. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry950 000 diváků
Autoři profilu epizody