Super drbna

Super drbna (Gossip Girl) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Prokletí jménem Humphrey

Nespokojená s tím, že je královnou pouze na Constance, se Jenny rozhodne stát královnou všech Upper East Side tím, že si přivede skvělý doprovod pro Cotillion. Nate a Chuck chtějí spravit zničené přátelství Sereny a Blair. Dan je naštvaný na Olivii, protože chce odejít ze školy kvůli natáčení filmu.

Blair, Serena a mnoho dalších, kteří již odmaturovali, mají být učiteli debutantům, kteří se předvedou na debutantském plese Cotillion. Na večírku, který se koná předtím, se dozvědí, jakého debutanta jim Lily přiřadila. Blair na tento večírek půjde a dává tak Sereně možnost se jí omluvit.

Jenny potřebuje na svůj debutantský ples perfektní doprovod. Za každou cenu chce Grahama Collinse, ten o ni ale nestojí. Serena získá práci u Tripa van der Bilta. Na první zkoušce pro debutantský ples Kira zkouší pozdravit Jenny, ta jí ale neodpovídá. Ke Kiře přijde Eric, a řekne jí, že je její doprovod. Taky jí řekne, že je Jenny posedlá tím, aby jejím doprovodem byl Graham Collins. Kira se s Grahamem zná, a tak Ericovi nabídne, že Grahamovi zavolá. Eric Kiru odmítne, on Grahama taky zná, ze švýcarského tábora, ale nepozval ho, protože Jenny nemá ráda, když se jí někdo plete do života. Kira přesto zavolá Grahamovi. Ten Jenny pošle zprávu, že by s ní rád šel. Eric ale zprávu vymaže.

Večírek je tu a Blair očekává omluvu od Sereny. Serena zase čeká omluvu od Blair. Zamíchá se do toho i Jenny, protože Serena ji chce jako debutanta. To se nelíbí Blair, a tak Serena přenechá Jenny Blair a odchází do Tripovi kanceláře. Na večírku si Kira povídá s Jenny. Blahopřeje Jenny, že získala Blair jako svého učitele, a že pochopila, že když má Blair nepotřebuje Grahama jako doprovod. Jenny neví o čem mluví, ona s Grahamem chtěla jít. Jenny dojde, že to Eric poslal zprávu, že už má Jenny doprovod. Jenny končí s Ericem a dokonce i s Blair. Řekne jí, že od té doby, co je královnou na Constance a Graham Collins chce být jejím doprovodem ji nepotřebuje jako učitele. To Blair naštve a bude chtít pomstu.

Chuck vezme Blair telefon z kabelky a prostřednictvím SMS se Sereně omluví. Pomsta Blair začíná, chce udělat z Kiry novou královnu a jako doprovod s ní půjde Graham Collins.

Konečně začíná Cotillion, Blair vysvětluje Kiře jak správně tančit, když v tom přijde Nate a předá Blair vzkaz od Chucka. Na vzkazu je, kde se má Blair s Chuckem setkat. Ještě předtím potká Erica a zeptá se ho, jak přesvědčil Grahama, aby šel s Kirou místo Jenny. Eric mu řekl, že se jinak všichni dozvědí, co se stalo na táboře. Blair dojela výtahem do patra, kde má být Chuck. Ovšem před Blair stojí Serena. Blair se jí ptá, co tady dělá. Serena je překvapená, protože si myslela, že se chce Blair usmířit, když se jí přes zprávu omluvila. Blair to ale neudělala, ztratila totiž telefon. Serena nastupuje za Blair do výtahu. Chuck ale výtah vypne a nezprovozní ho do té doby, než si to obě nevyříkají. Blair se tedy nakonec Sereně omlouvá a udobří se.

Když se na debutantském plese čte, kdo koho doprovází, je Jenny překvapená, že Graham nedoprovází ji, ale Kiru. A ztrapněná před všemi v sále odchází. Jenny to ale nehodlá nechat jen tak. Nakonec odchází jako vítěz, šla totiž s legendou Natem Archibaldem.

Serena se ve výtahu přizná Blair, proč byla skutečně v Evropě. Hledala tam svého otce, našla ho, ale on se s ní nechtěl setkat. Styděla se za to, a proto to Blair neřekla. Přizná se jí taky, že je asi zamilovaná do Tripa. A válka mezi Serenou a Blair skončila.

Olivia řekne Danovi, že ten filmový projekt musí vzít, ale příští rok se vrátí, protože jí zde na hodně lidí záleží. Dan s Vanessou chtějí, aby Olivia než odjede do Londýna natáčet film, zažila nějaké ty vysokoškolské zkušenosti. Dohodnou se tedy a dají si trojku.

Blair nakonec Jenny pochválí a ta to přijímá. Dokonce ostatní královny z Upper East Side chtějí získat respekt Jenny. Vypadá to, že se malá J stala královnou Upper East Side. Když jsou Lily a Rufus doma, jde Lily ještě zkontrolovat poštu. Na jednom dopisu vidí, že ho poslal Serenin otec, doktor van der Woodsen.

Zajímavosti

V epizodě zazní píseň Leighton Meester (Blair Waldorf) Somebody to Love z jejího zatím nevydaného alba Love Is a Drug.

Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Prokletí jménem Humphrey
 • They Shoot Humphreys, Don't They?
 • 3. série, 9. epizoda (celkově 52. díl)
 • 9. listopadu 2009
 • 30. října 2011
 • 2009
 • 45 minut
 • 2 370 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt1518721/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358
Frozen99