plakát seriálu

Super drbna

(Gossip Girl)

Epizoda 3×01 – Osudové zvraty (Reversals of Fortune)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Léto už se blíží ke konci a Blair s Chuckem jsou stále zamilovaní, Blair se ale i přesto bojí, že se jejich vztah stane stereotypním, a tak spolu začnou hrát "hry". Serena se vrací ze svého evropského dobrodružství s mnoha tajemstvími, která by ráda utajila, a s komplikovaným vztahem s Carterem Baizenem. Nate se vrací z cest s tajemnou brunetkou Bree Buckley. Rufus, Dan a Jenny strávili léto v Hamptons, kde se překvapivě rychle sžili s okouzlujícím stylem rodiny van der Woodsenů.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Blair chce zabránít tomu, aby ze vztahu s Chuckem nevyprchala vášeň. Vybere dívku, kterou bude Chuck balit a ona si pak před ní zahraje na odsuzovanou a podváděnou ženu. Od zatčení Serenu stále pronásledují paparazzi. Jejím nejnovějším skandálem je její dobrodružství v Evropě. Tam si dokonce měla užívat i s Cristianem Ronaldem. Hlavním důvodem proč do Evropy s Carterem Baizenem jela, bylo nalezení jejího otce. Ten se s ní ale odmítl setkat.

Dan, Jenny, Rufus a Eric se vrátili z Hamptons, luxusního sídla van der Woodsenů, kde trávili letní prázdniny. Po příjezdu si Dan s Vanessou zašli na kafe. Vanessa mu vypráví, že si s Natem na společných evropských toulkách nic nezačala, jen se sblížili v Praze. V New Yorku se ale seznámila s milým klukem - Scottem. Při odchudu řekne Dan Vanesse, že jede metrem, ta ho ale vidí jak nasedá do limuzíny. Dan si velmi rychle zvykl na život v luxusu. Rufus zjišťuje, co opravdu dělala Serena celé léto.

Blair se už moc nelíbí hra, kterou teď s Chuckem hrají, a tak mu řekne že už ji hrát nechce. Chuck jí řekne, že mu to nevadí a chce aby byla šťastná. Lily se stále stará o svou těžce nemocnou matku CC. Serena řekne Danovi, že ji pronásleduje Carter Baizen, Dan kvůli tomu dokonce volá Blair, aby mu pomohla. Spolek póla pořádá večírek, kde se sejde elita z Upper East Side. Serena je požádána, aby vhodila první míč v zápase. Nate sem přivedl i svou přítelkyni Bree, a ta ho požádá o tajný vztah, její rodina s ní totiž momentálně nekomunikuje, a van der Biltovi a Buckleyovi jsou znepřátelené rodiny. Blair s Danem na večírku vypátrají Cartera a sdělí mu, že se na soudní příkaz musí držet od Blair dál nebo bude zatčen. Po tomto incidentu zahlédne Blair, že se Chuck seznamuje s pohlednou modelkou Alexandrou, o které na večírku uvažovali jako o poslední oběti jejich hry, Blair už ale žádné hry nechce. Scott, který je na večírku s Vanessou se představuje Rufusovi. Řekne mu, že je jeho velkým fandou. Serena způsobí další skandál, když místo prvního hodu míčem ujede na koni pryč následována Carterem. Ten ji najde, jak pláče uprostřed aleje. Serena mu řekne, že jí je smutno z toho, že se s ní otec odmítl setkat tváří v tvář. Ona tomu nechce věřit a myslí si, že jen nedostal její vzkaz...

Nate říká svému dědečkovi, že nenastoupí na svou podzimní stáž u starosty. Ten to přijímá. Vědom toho, že Bree nechce být na této oslavě viděna, půjčí dědeček Natovi Ferrari, aby odjeli nepozorovaně. Blair při odchodu z oslavy zjistí, že Chuck už zde není, a tak se zeptá muže z ochranky, jestli ho neviděl. Ten ji potvrdí, že se minuli a že Chuck odcházel s krásnou modelkou. Blair si uvědomí, že i když už nehrají žádné hry, stále tu čeká někdo, kdo ji může v Chuckově srdci nahradit.

Vanessa se zase pohádá s Danem, protože se Dan bohatstvím mění. Když Blair přijde do bytu, najde Chucka v posteli a chce po něm vědět, kam Alexandru schoval. Chuck jí řekne, že ho na oslavě bolela hlava, a proto odešel. Blair se bojí, že když nebudou dál hrát různé hry, budou nudní. Chuck ji ale přesvědčí, že bez ní, už by nebyl Chuck Bass. Vanessa a Scott se na procházce políbí. Serena, která se Carterovi na oslavě vytratila, mu v noci v taxíku volá a říká mu, že pro ni není jen pouhé pobláznění. Rufus koupí od novináře všechny fotky, které udělali fotografové na oslavě, když Serena ukradla koně. Serenu pak ale vidíme v restauraci s jediným fotografem, který fotky Rufusovi neprodal. Ptá se ho jestli ty fotky vyjdou všude v Evropě a Asii. Doufá, že je její otec uvidí, kamkoli půjde...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Serena: Cartere...
Carter: ...jdu jen tak kolem.
Serena: Ne, nejdeš!
Hlavní postavy
Blair Cornelia Waldorf
Serena Celia Van Der Woodsen
Nathaniel Fitzwilliam 'Nate' Archibald
Super drbna - hlas
Daniel Randolph 'Dan' Humphrey
Charles Bartholomew 'Chuck' Bass
Rufus Humphrey
Jennifer Tallulah 'Jenny' Humphrey
Vanessa Marigold Abrams
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Eric van der Woodsen
Carter Baizen
William van der Bilt
Scott Rosson
baristka v hotelu Bleecker Inn
ochranka
paparazzi Ilan
Process Server
muž na zápasu v pólu
muž na zápasu v pólu
obsluha na zápasu v pólu
krásná modelka
znuděná přítelkyně
vrátný v hotelu
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevOsudové zvraty
Původní názevReversals of Fortune
Rok natočení2009
Premiéra14. září 2009
Česká premiéra4. září 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut (včetně reklam)
Sledovanost premiéry2 550 000 diváků
Autoři profilu epizody