plakát seriálu

Super drbna

(Gossip Girl)

Epizoda 3×20 – Svět patří otcům (It's a Dad, Dad, Dad, Dad World)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Blair tráví čas na akademické půdě Kolumbijské univerzity a uvědomuje se, kam skutečně patří. Serena je z návratu svého otce nadšená, to ovšem Rufus říct nemůže. Dan zjistí, že Vanessa před ním skrývá další tajemství. Vztah mezi Jenny a Serenou je stále napjatý, což vyúsťuje v mnoho nepříjemných situací.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Serena a Nate zažívají nejkrásnější chvíle svého vztahu, naopak tajemství a hádky mezi Danem a Vanessou přibližují jejich vztah konci. Dana napadne vytvořit určitá pravidla o tématech, o kterých mezi sebou mluvit nebudou, jsou totiž dva umělci ve vztahu a to znamená, že někdy budou soutěžit o stejné věci. Dan se od Rufuse dozví, že Vanessa možná odjede na 3 měsíce na Haiti. Vanessa mu to ráno chtěla říct, ale zpanikařila, když Dan začal mluvit o zakázaných tématech.

Každodenní snídaně u Humpheryů se dočkala trapné situace, když Serena nečekaně pozvala Williama, aby se připojil. William by byl rád, kdyby se přišli podívat na přehlídku Lékařů bez hranic na Kolumbijské. Serena se stěhuje zpátky domů, chce být s Lily, ale skutečný důvod je dostat Jenny ze svého pokoje. William oznámí, že se bude stěhovat do bytu o patro níž, což se nelíbí Rufusovi. Myslí si, že se chce William dostat blíž k Lily, ta si to ale nemyslí, prostě chce být nablízku svým dětem. Rufus přesto zavolá Holland, která zařídí, že William byt nedostane. Eric přizná svému otce, že je gay, a i když Serena s ním chce mít vztah, o možnost navázat vztah s ním přišel, když se Eric pokusil před svými 12. narozeninami o sebevraždu. Už ho nepotřebuje.

Blair se při náhodné procházce po Upper West Side potká se starými známými (Jessicou a Zoe) z Kolumbijské univerzity. Viděli se na přehlídce Blaiřiny matky. Obě dvě se domnívají, že Blair je na Upper West Side kvůli tomu, že přestupuje na Kolumbijskou. A Blair nenapadne nic jiného, než předstírat, že opravdu přestupuje. Dostane SMS od Sereny, Jenny nechce opustit Serenin starý pokoj. Jessica a Zoe donutí Blair poslat na Gossip Girl špínu o Jenny, Jessica totiž ví, že Jenny před několika měsíci prodala drogy jejímu příteli. Když se to dozví Jenny, okamžitě vyjede na Serenu, která o ničem neví, ovšem i kdyby to udělala, jen by Jenny oplatila, co udělala ona. Jenny totiž na snídani narážela na Serenina dobrodružství z internátní školy. Jenny si myslí, že by Serena neměla zakládat vztah s otcem na lžích.

Blair potká Nata a baví se spolu o tom, že jediný důvod, proč je Blair Waldorf dvakrát za sebou na Upper West Side je, že předstírá, že je studentkou Kolumbijské. Jejich rozhovor zachytí Jessica, která o tom okamžitě informuje Gossip Girl.

Serena a Lily se dozví, že Rufus může za to, že William nedostal ten byt, a tak Rufus raději zůstane doma. Na přehlídku dorazí i Blair, kterou pozvala Serena a potká tam Jessicu a Zoe. Vysmějí se jí, s falešnými studenty z Kolumbijské se nebaví. Na baru Blair potká mladíka, který pracuje v přijímací kanceláři pro Kolumbijskou a Blaiřina přihláška byla přijata, Blair je studentkou Kolumbijské univerzity. Po domluvě s Blair, přišel Chuck na přehlídku za Lily. Omluvil se jí, že ji nepřišel navštívit a podpořit. Serena přizná svému otci, že její minulost je dost divoká, už mu prostě nechce více lhát. Jeho ale nic z toho nezajímá, chce být zase součástí jejich životů. Rufus se po rozhovoru s Ericem přeci rozhodne jít za Lily na přehlídku. Eric díky svému otci, zažije úžasné rande s Elliotem. William při proslovu přizná, že odchod od jeho rodiny, byla největší chyba, kterou udělal, hodlá to ovšem napravit a přede všemi přizná, že Lily stále miluje. Jenny se pohádá s dívkou, které místo LSD prodala antibiotika, rozhovor zaslechne Rufus a odvede Jenny zpět do Brooklynu. Při odchodu se Serena od Holland dozví, že Lily není jediná osoba, která skvěle dokáže skrývat tajemství a lži.

Dan přesvědčí Vanessu, aby tu práci na dokumentu na Haiti vzala. Když Nate gratuluje Blair k úspěchu s přestupem na Kolumbijskou, řekne jí, že to Chuck odeslal její přihlášku.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Salvation (Scanners)

Serena prosí otce, aby více bojoval o Lily.
Hlavní postavy
Blair Cornelia Waldorf
Serena Celia Van Der Woodsen
Nathaniel Fitzwilliam 'Nate' Archibald
Super drbna - hlas
Daniel Randolph 'Dan' Humphrey
Lillian Celia 'Lily' Van Der Woodsen
Charles Bartholomew 'Chuck' Bass
Rufus Humphrey
Jennifer Tallulah 'Jenny' Humphrey
Vanessa Marigold Abrams
Hostující hvězdy
William Van Der Woodsen
Vedlejší postavy
Eric van der Woodsen
Elliot Leichter
Holland Kemble
Jessica Leitenberg
profesor na koktejlové párty
Richard Wellings
student medicíny na Kolumbijské univerzitě
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSvět patří otcům
Původní názevIt's a Dad, Dad, Dad, Dad World
Rok natočení2010
Premiéra3. května 2010
Česká premiéra15. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 740 000 diváků
Autoři profilu epizody