plakát seriálu

Svatyně

(Sanctuary)

Názory uživatelů

Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo...

80% za Amandu a postavu Tesly.

Sanctuary mám ráda, Amandu mám ráda, první webizody mě nalákaly a tak jsem se na seriál dívala ráda. Trochu mě občas mrzela grafika (bylo znát, že se toho hodně točilo před zeleným plátnem), ale člověk nesmí být tak náročný. :D

Celkově super nápad a i k tomuhle seriálu se ráda vracím. Abnormálové, mýtická stvoření, nesmrtelnost hlavních postav, občasné návraty do minulosti, dobré hlášky.
Nejlepší díly jsou ale ty s Rozparovačem a Teslou. Jak já říkám, jediný upír, kterého jsem v tv snesla, byl Nikola Tesla... :)

A potěšil mě konec. Kdyby se Sanctuary na obrazovky vrátilo, určitě bych se podívala...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Velice dobře vymyšlené...

Svatyně, seriál ze světa monster a zvláštních mutací, lidí a tvorů, které svět nikdy nevyděl, seriál který by podle mě měl vidět každý fanoušek sci-fi a tak trochu i fantasy. Je na něm poznat kreativní ruka Amandy Tapping, a hraní a hostování herců ze seriálů Hvězdná brána to dokazuje. Hlavní postava Helen Magnusová je do detailu vyšperkovaná, a je tahounem celého seriálu. Čiší z ní přímo genialita a to že se její postava (v podstatě nesmrtelná) dožívá tak vysokého věku aniž by zestárla otevírá další a další náměty v podobě Jacka rozparovače, Sherlocka Holmese nebo Nikoly Tesly. Právě epizody zaměřené na dobrodružství oné pětice znáních postav mě nejvíce bavily. Seriál se svímy velice poutavímy epizodami (až na pár výjimek) ubíhá velice rychle, herci jsou sympatičtí a nechybí ani humor obzvláště dobrý ze strany Helen, Henryho nebo Tesly. Jsem rád a zároveň zklamaný že seriál skončil, byl mu vymyšlen opravdu napínavý a důstojný konec. A tak musím hodnotit vysoko hlavně díky Amandě Tapping která ztvárnila svou roli doktorky Magnusové opravdu bravurně.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zrušený seriál. který má smyslupné zakončení...

Na seriál jsem se začala koukat jen kvůli Amandě Tapping, ale jen pár epizod mě opravdu bavilo. Nejlepší je asi třetí řada tak do půlky, pak už to jde z kopce. Jako velké pozitivum beru to, že seriál má konec, protože tvůrci počítali s tím, že seriál bude zrušen, tudíž konec udělali, ale navázat se dá. Upřímně jsem ráda, že to dopadlo tak jak to dopadlo, protože čtvrtá řada se mi skoro vůbec nelíbila až na nějaké světlé chvilky. Námět a myšlenka šla mnohem více rozvinout. Nikola Tesla, Jack Rozparovač a Ashley nejlepší postavy. :D

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

abnormal

aj keby som chcel dat 100% nemozem ...
minimalne -10 % za spievajucu cast, a potom aj nejake to percento za nelogickost a nedotiahnutost niektorych veci. Celkovo je serial vyborny dobre sa pozera a aj tie hlavne dejove linie sa daju, hoci za ne je prave o par pecent menej, prva zla organizacia strasne silna a potom jedna cast a celu ju znicia ... ach jaj ... a duta zem bola skor presmiech, alebo pre plac .. a ako sa tam ten Adam dostal ..akoze utopil sa v rieke v kamenolome a vyplaval niekde kde ho zachranili .. totalna blbost. Je to pozeratelny serial a aj dve "bojovnicky" ktore sa vystriedali maju nieco do seba, hoci som cakal ze prva sa este objavy a druha ze dostane viac priestoru, hlavne pri konci. jedna dalsia nelogickost .. vsetky ostatne svetove svatine mali kopec zamestnancov a tym myslim vela ... ked nejaku evakuovali a hovoria o poslednych 15 zamestnancoch, len centralna , najlavnejsia si vystacila s 5(max pocet) a to vratane krmenia a bojov a lovenia novych a podobne, proste hnusny podstav a obrovsky dom z ktoreho vyuzivali vstupnu miesnost a par izieb na ubytovanie a vytah do podzemia (uz len utieranie prachu by zamestnalo 2 ludi ... . Neberte to ako uplnu kritiku bol to pozeratelny a dobry serial, len pisem co sa mi na nom nepacilo , je ovela viac toho co sa mi pacilo, ale to si treba ten serial pozriet.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Veritas!

Viděl jsem všechny díly, seriál je o skupince, která pomáhá abnormálně vyvinutým jedincům a vzácným druhům na této planetě. Původní plán byl geniální, objevují se různé historické postavy za naprosto ohromujících okolností. Abych ale pravdu řekl, kromě Nikoly Tesly a Ashley mi herecké výkony přišly trošičku slabší. První a druhá série je průměrná, první polovina třetí série je přímo ohromující, no a od poloviny třetí série mi přijde, že jde kvalita seriálu velmi, velmi nízko. Poslední sezónu a půl bych hodnotil tak 30%, opravdu se nepovedla a i přes to, že jsem velký fanoušek Sci-fi tak tohle musím označit jako blbost. (Klidně kamenujte, vím, že většina fanoušků tohoto seriálu má přesně opačný názor.) Nu dávám 60% za velmi, velmi nevydařený konec.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zajímavý pokus...

Seriál s hodně proměnlivou kvalitou, na kterém je vidět, že se scénáristé o něco snaží a minimálně na poli atmosféry se jim daří, bohužel ostatní aspekty hodně pokulhávají. Především většině herců hrajících hlavní postavy, včetně Amandy Tapping, nevěřím ani nos mezi očima. Herecké výkony hadra a jediný, který občas trochu překvapí, je Robinn Dune. Naopak boční postavy jsou herci podány skvěle - Nikola Tesla, Jack Rozparovač, Holmes a v posledních sériích i mistr Hide jsou ztvárněny na jedničku.
A pak tu máme samozřejmě rozpočet, díky kterému je levnost cítit na každém rohu, efektům se občas daří a jindy si připadáte, že lepší triky dělá i Michal v kouzelné školce ;)
Když se to tedy sečte, máme tu díly, které jsou otřesné, průměrné a pak zepár dílů, které vyskočí i k nadprůměru, ale jen lehce.
Série odehrávající se v Indii byla vážně peklo - když jsem ji dokoukal, chtěl jsem se seriálem nadobro skončit, nuž nějak jsem se dostal k dalším dílům a nebylo to zas tak špatné, ale nějaké velké naděje už seriálu nedávám ;)

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sanctuary

Slušné, pěkně nahrané. Dobře nahrané postavy zvláštních "příšerek". Celkem mě seriál bavil a doporučil bych ho i všem ostatním kteří mají fantasii otevřenou.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Helen , Will , Henry , Kate , Bygguy .......

I když první série nebyla žádný zázrak jaký jsem čekal nenechal jsem se odradit a vydržel a můžu říct že jsem za to rád od druhé série se úroveň celého seriálu postupně zvedá a u třetí série jde už o perfektně zpracovaný seriál se vším co jsem od něho čekal ... Herecké výkony které ze začátku pokulhávali se nakonec vytříbili tak že nám poskytli skvělou podívanou.
Seriál postupně získával neuvěřitelný potenciál a sílu a jak už nám SyFi ukázala několikrát tak právě v momentech největšího vzestupu seriály ruší . To je věc kterou nikdy nepochopím .
Takže nezbývá než se jen s celým týmem Svatyně rozloučit a k seriálu se zase po nějakém čase vrátit a doufat že do té doby si to producenti rozmyslí a ještě něco natočí ;)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

:-D

Od tohoto seriálu jsem moc neočekávala a asi sem nenáročná, když mne tento serial zaujal jen tím že tam hraje Amanda Tapping a Jonathon Young. Nakonec mne překvapil jak příběh tak i jiní herci a jejich postavy. Můj závěr je tedy takový: Zajímaví příběh, dobré herecké výkony a i když některé díly jsou nudné a musí se jimi člověk tak nějak prokousat, tak celkoví dojem je nadšení a chuť s kouknout si další dílky, a proto neváhejte a tento serial si s chutí skoukněte :-D.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ujde to

Sice jsem moc epizod neviděla, ale připadá mi to trochu podobné Hvězdné bráně. Kromě herců Amandy Tapping a Kavanu Smithovi je tu opět doktor, kterého někteří mají za blázna kvůli jeho názorům a určitá společnost která se zabývá nadpřirozenými věcmi. Ale proč ne ;)

70 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Příšerky, kdepak jste?

Sanctuary mě celkem zaujal obsahem a nakonec, když jsem měla pauzičku mezi pravidelnými seriály, jsem se rozhodla podívat. No nemůžu říct, že mě vyloženě zklamal (zase tolik jsem neočekávala), ale ani nijak nenadchnul a nepřekvapil. Zvládla jsem celou první sérii a část druhé, bohužel kvalitou (dějově ani efekty) nešel nahoru a tím si mě jako diváka neudržel.

Seriál má zajímavý námět, ale ten je zatlučen nevýraznými hereckými výkony a scénář také není nejlepší. U většiny dílů víte k čemu se schyluje a málokdy něco překvapí. V několika dílech se blýsklo na lepší časy, pak to ale kvalitativně opět šlo dolů. Po pravdě mě docela překvapilo, kolika sérií se seriál dočkal.

Suma sumarum:
Po tom, co jsem viděla, je pro mě seriál průměrné sci-fi, které mohlo být zvládnuto lépe, ale buďme upřímní, i mnohem hůře. Možná jsou další série o stupeň výše, ale to v blízké budoucnosti nebudu zjišťovat. =)

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Amanda Tapping

byla asi jedinym duvodem proč sem zkoukl 12 epizod ale naklonost k tehle zkušene ženě nestačila abych serial dale sledoval ... netroufam si ani hodnotit bylo by to nekde na spodni hranici a to neni muj styl :) bohuzel tady v nazorech to hodnotit musim jinak si tu moje žvasty nikdo neprečte :D

30 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Chce někdo pomoc?

Abnormálové,mutanti a podobně odlišné druhy a lidé někdy chtějí a někdy ne pomoci.Je zajímavé sledovat při hledání jak se různá pozorování liší podle doby a názorů lidstva.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Slabý průměr

Celkem nadějně vyhlížející seriál, zkoukl jsem prvních pár dílů a dávám ruce pryč. Postavy jsou sice některé zajímavé ale seriál sám o sobě mě vůbec nezaujal a u každého dalšího dílu, jsem horko těžko vydržel jeho celou metráž.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Sanctuary

Seriál Sanctuary mě zaujal, velice se mi libí zpracováni nejen děje, ale i postav hlavně Helen Magnusové, kterou hraje Amanda Tapping, Willa, Henryho a Byggaye. Konec je dobře zpracovaný, ale kdyby byla ještě další série, tak bych neváhala a rozhodně bych se podívala.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sanctuary

Tak na tenhle seriál jsem se začala dívat kvůli
herečce Amandě Tapping, kterou jsem si oblíbila v seriálu Hvězdná brána. Zatím jsem viděla jen pár prvních dílů, ale rozhodně, až najdu čas, dokoukám i ty ostatní. Příběh je skvěle vymyšlený a okamžitě si mě získal. Velký podíl na tom mají hlavní postavy. Stopadesátiletá doktorka Helen Magnusová, která díky tmavým vlasům vypadá snad ještě mladší než ve Hvězdné bráně. A John Druitt v podání Christophera Heyerdahla, který zase hrál v, u mě taktéž oblíbené, Hvězdné bráně Atlantidě, kde ztvárnil dokonce dvě postavy. Miluji seriály tohoto typu, zabývajícími se věcmi, o kterých nevíme, že by existovaly.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Svatyně

Tenhle seriál má potenciál, který bohužel zůstal zejména v první řadě značně nevyužit. Kvalita se začala zvedat teprve v druhé polovině 2. řady. Natáčení před zeleným plátnem, které někteří kritizují, mi v nejmenším nevadí a v některých případech mi naopak přijde vysloveně vhodné. Jednotlivé postavy jsou dost rozporuplné, značné množství z nich nebylo podle mne využito ve svém plném potenciálu, některé by si vysloveně zasloužily víc prostoru.Možná proto dávám zbytečně nižší hodnocení.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé